Türk Nippon Sigorta A.Ş.

Sigortacılık

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 17.30

Kuruluş Yılı

1991

Adres

-

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası
  • Kaza Sigortası
  • Bireysel Emeklilik

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 100-149

Web Site

http://www.turknippon.com

Hakkımızda

 

Türk Nippon Sigorta A.Ş. 1991 yılında Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya’nın en büyük Sigorta Şirketi olan Nippon Fire & Marine ortaklığı ile kurulmuştur.

1998 yılında Sümerbank tarafından %85,22 oranındaki hisselerin satın alınmasıyla,sermaye yapısında büyük bir değişiklik gerçekleşen Türk Nippon Sigorta’nın diğer ortakları %10 hisse ile Türkiye Kalkınma Bankası ve %4,78 hisse ile Nippon Fire & Marine olmuştur.

2000 yılında %96.24 hissesi Tasarrufu Mevduat Sigorta Fonu'na geçen Türk Nippon Sigorta, 2001 yılının Ekim ayında HNS grup tarafından satın alınmış ve Kasım 2008 tarihine kadar HNS Grup bünyesinde kaldıktan sonra, çoğunluk hissesi Harel Grup tarafından satın alınmıştır.

Türk Nippon Sigorta, 2008 yılından bu yana dinamik ve profesyonel ekibi ile , Harel Grubu’nun gücü ve desteğini de arkasına alarak , sigortacılık faaliyetlerine devam etmektedir.

Amacımız , ilkelerimizden ödün vermeden fark yaratarak, beğenilen ve paydaşları için değer yaratan bir sigorta şirketi olmaktır. Siz de kariyerinizi Tük Nippon Sigorta da devam ettirmek isterseniz, başvurularınızı heyecanla bekliyoruz!