Türk Ytong San. A.Ş.

Yapı Malzemeleri

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane
  • Yakacak
  • Kaza Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1963

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.ytong.com.tr

Adres

Aydınevler Mah. İnönü Cad. Gökçe Sok. No: 3 Maltepe 34854 İstanbul / Türkiye

Hakkımızda


TÜRK YTONG SANAYİ A.Ş.
Türkiye’nin lider gazbeton üreticisi olan Ytong, uluslararası bir markadır. Üstün kaliteli, yenilikçi ve benzersiz ürünleri ile tüm dünyada değişmez ve güvenilir bir imajla tanınmaktadır.
Türk Ytong Sanayi A.Ş., Alman Ytong International. lisans ve ortaklığı ile 1963 yılında kurulmuş olup, Türkiye’nin ilk gazbeton üreticisidir.
1965 yılında Pendik’te üretime başlayan Ytong, 50 yılı aşan yolculuğunda sektöründe birçok ilki gerçekleştirdi ve inşaat sektörünün modernleşmesine önemli katkılarda bulundu.
Enerji tasarrufu, depreme dayanıklılık ve yangın güvenliği gibi alanlardaki inovatif özellikleri sayesinde Ytong, yapılarda konforlu, güvenli ve ekonomik bir yaşamın temel taşı haline geldi.
Türkiye'de Ytong üretimi, İstanbul Pendik - Çatalca, Tekirdağ-Saray, Antalya, Gaziantep ve Bilecik’teki 6 fabrikada gerçekleşmektedir.
%25 Alman ortaklığı bulunan Türk Ytong, Türk İnşaat Sektörüne çağdaş ve kaliteli ürünleri ile hizmet vermektedir.
 
Ytong is an international brand who is the leading producer of autoclaved aerated concrete (AAC) in Turkey. It is known by its high quality, innovative and uniqe products with a permanent and reliable brand image in the world.
Türk Ytong Sanayi A.Ş. which was founded in 1963 with the license and partnership of Ytong International, is the first AAC producer in Turkey.
Ytong began production in Pendik in 1965, and over the past 50 years  it has been the creator of many innovations, making important contributions to the modernization of the construction industry. It was Ytong’s innovations in areas such as energy saving, earthquake resistance and fire safety that made it the building block of comfortable, safe, and economical living.
Ytong is produced in five plants in Turkey which are located in , İstanbul Pendik - Çatalca, Tekirdağ-Saray, Antalya, Gaziantep and Bilecik.
Türk Ytong which has with Ytong International a 25% share, has been serving to Turkish Construction Industry with contemporary-high quality products.