Ünal Akpınar İnş. İmalat San. Ve Tic. A.Ş.

İnşaat

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

Cinnah Caddesi Günes Sokak No:31 Kavaklidere - ANKARA

Hakkımızda

  

Ünal Akpınar İnş. San. Ve Tic. A.Ş.

AKPINAR ŞİRKETLER GRUBU

AKPINAR ŞİRKETLER GRUBU 1967'de kurulmuş ve Türkiye için yaşamsal öneme sahip endüstriyel tesisler, üniversite kampüsleri, çok katlı yüksek yapılar, turizm kompleksleri, sulama şebekeleri, yol, baraj, tünel ve altyapı inşaatlarını başarıyla tamamlayarak Türkiye'nin önde gelen müteahhit firmaları arasında yerini almıştır.

AKPINAR GRUBU, bugüne dek edindiği teknolojik güçle dış pazarlara açılarak, yurt içinde kazanılan deneyimleri, uluslararası alanlarda da kullanma olanaklarını elde ederek bu deneyimlere yenilerini katma amacındadır. www.akpinargroup.com.tr

GRUP ŞİRKETLERİMİZ VE FAALİYET ALANLARIMIZ

İNŞAAT - ÜNAL AKPINAR İNŞAAT İMALAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Firma Grubumuz şirketimizin kurulduğu 1967 yılından bu güne kadar geçen 41 yıllık süreçte inşaat sektörünün her alanında çağdaş ve kaliteli hizmetleriyle pek çok esere imza atmıştır.Geçen 41 yıl içinde kamu ve özel sektöre taahhüt ederek tamamladığımız işlerin toplam tutarı 1.417.434.413,56 USD dir. Devam etmekte olan taahhütlerimizin tutarı 404.337.377,00 USD dir.

En büyük sermayemiz tecrübemiz, kalite ve teknolojiye önem veren yenilikleri takip eden etik değerlere bağlı çalışma arkadaşlarımızdır

TOPLU KONUT - AKPINAR YAPI SANAYİ A.Ş.

Ünal Akpınar A.Ş. tarafından sahibi olduğu imarlı arsalarda geliştirilecek olan AKKENT Toplu Konut Projesi 156.250.502 ABD $ yatırım maliyetinde olup 5 grupta AKPINAR GRUBU’nun öz kaynaklarıyla gerçekleştirilecektir. Toplu konut inşaatına paralel firmamıza ait arsa üzerinde alışveriş merkezi de inşa edilecektir. Proje, Batıkent Kardelen Mahallesine bitişik Yuva Konut Bölgesinde Ankara çevre yolu üzerinde yer almaktadır.Batıkent Metro durağına 3 km mesafede bulunan proje kapsamında 160.188 m2 alan üzerine toplam 1.263 adet konut yapılacaktır. 12 katlı olarak projelendirilen konutların 529 adedi 3 oda 1 salon, 734 adet 4 oda 1 salon dairelerden oluşmaktadır. Konutlar depreme dayanıklı üstün mühendislik teknolojisiyle zemin etüd ve sondaj çalışmaları sonunda deprem yönetmeliğine uygun, radye temel ve tünel kalıp sistemi ile inşa edilen konutlardan I. Etabı oluşturan 288 adet konutluk kısım tamamlanmış, daireler sahiplerine teslim edilmiştir. Halen II. Etapta inşaat çalışmaları devam etmektedir.  www.akkent.com.tr

 

SAĞLIK – HRS SAĞLIK SİSTEMLERİ YATIRIM VE İŞLETMELERİ A.Ş.

Akpınar Şirketler Grubu bünyesinde yer alan projesi ve inşaatı grubumuzca yapılan Özel Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi 2008 yılında işletmeye açılarak grubumuz bünyesindeki HRS Sağlık Sistemleri Yatırım ve İşletmeleri A.Ş. tarafından işletmesi yapılmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi kadın sağlığı ile ilgili tüm teşhis ve tedavilerde; teknolojinin son yeniliklerinden yararlanarak, uzman kadrosuyla, tıptaki en son gelişmeleri takip ederek kaliteli hizmet verme ilkesiyle yapılandırılmıştır. Ankara Kavaklıdere'de yaklaşık 4119 m2 kapalı alana sahip 9 katlı binasında, çağdaş hastane alt yapısı oluşturulmuştur. Akıllı bina teknolojisiyle yapılandırılmış olan hastanemizde, kadın hastalıkları ve doğumun tüm birimlerinin yanısıra, tüp bebek ve medikal SPA üniteleriyle de hizmet verilecektir.  www.hrsankara.com

TURİZM – AKPINAR TURİZM YATIRIMLARI VE İŞLETMELERİ A.Ş.

Antalya Manavgat ilçesi Kızılağaç köyünde tesis edilen, Projeleri ve inşaatı grubumuzca yapılan, beş

 yıldızlı Sunrise Resort ve Starlight Deluxe Resort Komplekslerimiz 266.000 m2 lik bir alan üzeinde

156.000 m2 kapalı alana sahiptir. 1539 oda, aynı anda 2200 kişiye hizmet verebilen çok sayıda açık ve

kapalı restoran ve mutfaklar, Sunrise Resort ve Starlight Deluxe Resort Hotel'de, toplantı salonlarımız

ve konferans merkezimiz bulunmaktadır. 2 kapalı, 6 açık havuz, aqua park ve manej alanı, türk hamamı, sauna ve spa merkezleri fitness, thalasso terapi ve diğer terapi ve sağlık üniteleri, diyet restoranlar ile seçkin butikler bulunmaktadır. Ruh ve beden sağlığının ön planda tutulduğu koşulsuz müşteri memnuniyetinin ilke edinildiği bir anlayışla işletilen otellerimizde aranılan her türlü konfor ve eğlenceye ulaşmak mümkündür.

Otellerimize gelen her konuğumuzun kendini özel ve farklı hissetmesini sağlayacak hizmet anlayışımızla 1993 yılından beri AKPINAR TURİZM YATIRIMLARI ve İŞLETMELERİ A.Ş. tarafından işletilen otellerimizle turizm sektöründeki hizmetlerimize devam etmekteyiz. Otellerimizde her yıl farklı ülkelerden 40.000'i aşkın turisti misafir ederek konforlu ve güzel tatil imkanı yaratırken, çalışan 700 personelle de ülke ekonomisine ayrıca katkı sağlanmaktadır.

1993 yılından beri grubumuzca işletilmekte olan Sunrise Resort Otel 501 oda ile her yıl 20 ülkeden seçkin misafirlerine hizmet etmektedir.
 www.sunrise.com.tr

Firma grubumuzca projelendirilerek inşaatı yapılan 1.038 oda kapasitesine sahip olan Starlight Deluxe Resort 2005 yılında kısmen işletmeye açılmıştır. 2008 yılında 2000 kişilik katılımcı kapasitesine sahip 15 toplantı odası, 5 konferans salonu ve onlarca ünitesiyle tümüyle Türk turizminin hizmetine kazandırılacaktır.