Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

Teknik Emniyet ve İş Güvenliği Uzmanı

DYO BOYA FABRİKALARI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

İlan yayından kaldırılmıştır!
Kocaeli, İstanbul(Asya)
İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Departman

Diğer

Diğer

Başvuru Sayısı

678 başvuru

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Pozisyon Seviyesi

Uzman

Başvuru Sayısı

678 başvuru

Departman

Diğer

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Türkiye'de ilklerin öncüsü olan Yaşar Topluluğu, DYO BOYA FABRİKALARI A.Ş. Dilovası/KOCAELİ fabrikasında görevlendirilmek üzere “TEKNİK EMNİYET ve İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI ” aranmaktadır.


GENEL NİTELİKLER

 • Üniversitelerin kimya mühendisliği veya kimya bölümlerinden mezun,
 • 30 yaşını aşmamış,
 • A Sınıfı İSG Uzmanı Sertifikasına sahip,
 • Kimya sanayisi sektöründe en az yıl deneyimli,
 • Fine Kinney risk analizi yöntemini kullanabilen
 • TS 45001 İş sağlığı ve güvenliği Yönetim sistemi konusunda tecrübeli,
 • Yıllık çalışma ve eğitim planı yapabilecek,
 • Zorunlu İsg eğitimlerini verebilecek,
 • İSG Toplantılarını organize edecek ve raporlayacak,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
 • MS Office programlarını kullanabilen,
 • B Sınıfı ehliyeti olan ve aktif araç kullanabilen,
 • QDMS programı kullanıcı bilgisine sahip,
 • Problem çözme ve karar verme becerisine sahip,
 • Sonuç odaklı,takip yönü kuvvetli ve iletişim becerisi yüksek,
 • Veri toplama ve verileri analiz etme kabiliyeti yüksek,
 • Düzenli ve disiplinli raporlama alışkanlığı olan,
 • Dinamik çalışma ortamı ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,
 • İnsan ilişkilerinde başarılı ve motivasyonu yüksek
 • Kocaeli veya İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden/edebilecek olan,


İŞ TANIMI

 • İşyerinde yapılan çalışmalar veyapılacakdeğişikliklerle ilgiliolaraktasarım,makine ve diğer teçhizatındurumu,bakımı,seçimi ve kullanılan maddelerde dahilolmak üzere işin planlanması,organizasyonuveuygulanması,kişiselkoruyucudonanımlarınseçimi,temini,kullanımı,bakımı,muhafazasıvetestedilmesi konularının, sağlığıve güvenliğimevzuatınavegenelgüvenliği kurallarınauygunolaraksürdürülmesinisağlamakiçinişvereneönerilerdebulunmak.
 • İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgilialınmasıgerekentedbirleriişvereneyazılıolarakbildirmek.
 • İşyerinde meydana gelen kazasıvemeslekhastalıklarınınnedenlerininaraştırılmasıvetekrarlanmamasıiçinalınacakönlemlerkonusundaçalışmalaryaparakişvereneönerilerdebulunmak.
 • İşyerinde meydana gelen ekipmana veya işyerine zarar verme potansiyeliolanolaylarınnedenlerininaraştırılmasıkonusundaçalışmayapmakve işverene  önerilerdebulunmak.
 • İş sağlığı ve güvenliği yönünden risk değerlendirmesi yapılmasıyla ilgiliçalışmalaraveuygulanmasınakatılmak, riskdeğerlendirmesisonucundaalınmasıgerekensağlıkve güvenlik önlemlerikonusundaişverene   önerilerdebulunmakvetakibiniyapmak
 • Çalışma ortamının gözetiminin yapılması,işyerindesağlığıvegüvenliği mevzuatıgereği yapılmasıgereken periyodikbakım, kontrolve ölçümleriplanlamakveuygulamalarınıkontroletmek.
 • İşyerinde kaza, yangın veya patlamalarınönlenmesiiçinyapılan çalışmalarakatılmak,bu konudaişverene önerilerde bulunmak, uygulamalarıtakipetmek;doğalafet, kaza,yangınveya patlamagibi durumlar için acildurumplanlarınınhazırlanmasıçalışmalarınakatılmak,bukonuylailgili periyodik eğitimlerin vetatbikatlarınyapılmasınıveacildurumplanı doğrultusundahareketedilmesiniizlemekvekontrol etmek.
 • Çalışanların sağlığı vegüvenliğieğitimlerininilgilimevzuatauygunolarakplanlanmasıkonusundaçalışmayaparak işvereninonayınasunmakveuygulamalarınıyapmak, kontroletmek.
 • Çalışma ortamıyla ilgili sağlığıvegüvenliğiçalışmalarıveçalışmaortamı gözetim sonuçlarınınkaydedildiğiyıllıkdeğerlendirmeraporunuişyerihekimiileişbirliği halinde rapor hazırlamak.
 • Çalışanlara yönelik bilgilendirme faaliyetlerini düzenleyerek işverenin onayınasunmakveuygulamasınıkontroletmek.
 • Gerekli yerlerde kullanılmak amacıylaiş sağlığıvegüvenliğitalimatlarıileçalışmaizin prosedürlerinihazırlayarakişvereninonayınasunmak veuygulamasınıkontroletmek.
 • İşyeri hekimiyle birlikte iş  kazalarıvemeslekhastalıklarıylailgilideğerlendirmeyapmak,tehlikeliolayıntekrarlanmamasıiçinincelemevearaştırmayaparak gerekli önleyicifaaliyetplanlarını hazırlamakveuygulamalarıntakibiniyapmak.
 • Bir sonraki yılda gerçekleştirileceksağlığı vegüvenliğiyleilgilifaaliyetlerinyeraldığıyıllıkçalışma planını işyeri hekimiylebirlikte hazırlamak.
 • Bulunması halinde üyesiolduğuiş sağlığı ve güvenliğikuruluylaişbirliği içinde çalışmak
 • Çalışan temsilcisi ve destekelemanlarınınçalışmalarınadesteksağlamakvebu kişilerleişbirliğiyapmak.
 • İşyerinde belirlediği hayati tehlikenin ciddi ve önlenemez olması ve bu hususun acil müdahale gerektirmesihalindeişindurdurulmasıiçinişverenebaşvurmak.
 • Görevi gereği işyerinin bütünbölümlerindeiş sağlığıvegüvenliğikonusundaincelemevearaştırma yapmak,gereklibilgivebelgelereulaşmak ve çalışanlarlagörüşmek.
 • Görevinin gerektirdiği konularda işverenin bilgisi dahilinde ilgili kurum ve kuruluşlarla işyerinin iç düzenlemelerine uygun olarak işbirliğiyapmak

 

Aday Kriterleri

En az 3 yıl tecrübeli
Üniversite(Mezun)
Yapıldı
B sınıfı

İş Güvenliği Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

İş Güvenliği Uzmanı İş Güvenliği Uzmanı Maaşları İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? İş Güvenliği Uzmanı Nedir? İş Güvenliği Uzmanı İş İlanları
Hakkımızda

Yaşar Holding A.Ş. Pınar Dyo Viking Altın Yunus Desa İLKLERİN DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ! Yaşar Topluluğu' nun temelleri 1954 yılında Türkiye'nin ilk özel boya fabrikası olan DYO' nun kurulmasıyla atılmıştır. Gelişen koşullar içerisinde yeni yatırım alanlarını değerlendirip yönetmek amacıyla 1968 yılında YAŞAR HOLDİNG kurulmuş ve faaliyet gösterdiği farklı sektörlerdeki şirketleri ile bugünkü kimliğini kazanmıştır. Boya, gıda, tarımsal üretim, dış ticaret, kağıt, taahhüt ve turizm alanlarında faaliyet göstermekte olan Yaşar Topluluğu, ülkemizde faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde çok çeşitli ürün portföyü ve hizmetleri ile 61 yıldır Türkiye ekonomisine katkılarını sürdürmektedir. Boya ve kimya sektöründe; inşaat, metal, mobilya, otomotiv, deniz, deri ve tekstil boyaları, matbaa mürekkepleri, sentetik reçine, polyester, metal ve plastik ambalaj üretimiyle; gıda sektöründe ise süt ve süt ürünleri, meyve suyu, deniz ürünleri, entegre et ve et ürünleri, su ve hindi işleme tesisleri ile yurt içi ve yurt dışında faaliyet göstermektedir. YAŞAR HOLDİNG'İN "İLK"LERİ İlk boya yatırımı - 1954İlk mikronize maden tesisi - 1965İlk matbaa mürekkepleri üretimi - 1968İlk özel sektör bira fabrikası (Türk Tuborg) - 1968 Türkiye'nin 1100 yataklı ilk tatil beldesi (Çeşme Altın Yunus) - 1974İlk özel sektör süt fabrikası (Pınar Süt) - 1975 İlk özel sektör kompoze gübre fabrikası (Ege Gübre) - 1978İlk özel sektör kağıt fabrikası (Viking) - 1982 İlk yem üretim tesisi (Çamlı Yem) - 1983İlk PVC ambalajda kaynak suyu (Pınar Su) - 1984İlk kültür balığı tesisi (Pınar Deniz) - 1985İlk özel sektör entegre et tesisi (Pınar Et) - 1985İlk entegre hindi tesisi - 1997Dünya'da ve Türkiye'de ilk defa sürekli üretim teknolojisiyle kaymaklı yoğurt üretimi – 2000Türkiye'nin ilk entegre Organik Gübre Üretim Tesisi kuruldu. Bio Farm markası doğdu -2001 Türkiye'nin ilk organik sütünü Pınar üretti.İlk prebiyotik sütlü-meyveli içecek Pınar Denge Prebiyotik Süt Topluluk şirketleri:Boya Kimya Grubu: Dyo Boya Fabrikaları A.Ş. Dyo Sentetik Selülozik Boya Ve Vernik Fabrikaları A.Ş. Bornova Matbaa Mürekkepleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Kemipex Joint-Stock CO. DYO – Balkan SRL Mediterranean Trade for Paints Company (MTP CO.) Gıda Grubu: · Pınar Süt Mamulleri A.Ş. · Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş. · Pınar Su Sanayi ve Ticaret A.Ş. · Pınar Anadolu Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. · Pınar Foods Gmbh · Birmaş Tüketim Malları ve Ticaret A.Ş. · Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım, Turizm ve Tic. A.Ş. · Viking Kâğıt ve Selüloz A.Ş. Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık Grubu: Çamlı Yem Besicilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ticaret ve Hizmet Grubu: Yaşar Dış Ticaret A.Ş. Yaşar Bilgi İşlem ve Ticaret A.Ş. Yadex Internatio

Yaşar Holding A.Ş. Pınar Dyo Viking Altın Yunus Desa İLKLERİN DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ! Yaşar Topluluğu' nun temelleri 1954 yılında Türkiye'nin ilk özel boya fabrikası olan DYO' nun kurulmasıyla atılmıştır. Gelişen koşullar içerisinde yeni yatırım alanlarını değerlendirip yönetmek amacıyla 1968 yılında YAŞAR HOLDİNG kurulmuş ve faaliyet gösterdiği farklı sektörlerdeki şirketleri ile bugünkü kimliğini kazanmıştır. Boya, gıda, tarımsal üretim, dış ticaret, kağıt, taahhüt ve turizm alanlarında faaliyet göstermekte olan Yaşar Topluluğu, ülkemizde faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde çok çeşitli ürün portföyü ve hizmetleri ile 61 yıldır Türkiye ekonomisine katkılarını sürdürmektedir. Boya ve kimya sektöründe; inşaat, metal, mobilya, otomotiv, deniz, deri ve tekstil boyaları, matbaa mürekkepleri, sentetik reçine, polyester, metal ve plastik ambalaj üretimiyle; gıda sektöründe ise süt ve süt ürünleri, meyve suyu, deniz ürünleri, entegre et ve et ürünleri, su ve hindi işleme tesisleri ile yurt içi ve yurt dışında faaliyet göstermektedir. YAŞAR HOLDİNG'İN "İLK"LERİ İlk boya yatırımı - 1954İlk mikronize maden tesisi - 1965İlk matbaa mürekkepleri üretimi - 1968İlk özel sektör bira fabrikası (Türk Tuborg) - 1968 Türkiye'nin 1100 yataklı ilk tatil beldesi (Çeşme Altın Yunus) - 1974İlk özel sektör süt fabrikası (Pınar Süt) - 1975 İlk özel sektör kompoze gübre fabrikası (Ege Gübre) - 1978İlk özel sektör kağıt fabrikası (Viking) - 1982 İlk yem üretim tesisi (Çamlı Yem) - 1983İlk PVC ambalajda kaynak suyu (Pınar Su) - 1984İlk kültür balığı tesisi (Pınar Deniz) - 1985İlk özel sektör entegre et tesisi (Pınar Et) - 1985İlk entegre hindi tesisi - 1997Dünya'da ve Türkiye'de ilk defa sürekli üretim teknolojisiyle kaymaklı yoğurt üretimi – 2000Türkiye'nin ilk entegre Organik Gübre Üretim Tesisi kuruldu. Bio Farm markası doğdu -2001 Türkiye'nin ilk organik sütünü Pınar üretti.İlk prebiyotik sütlü-meyveli içecek Pınar Denge Prebiyotik Süt Topluluk şirketleri:Boya Kimya Grubu: Dyo Boya Fabrikaları A.Ş. Dyo Sentetik Selülozik Boya Ve Vernik Fabrikaları A.Ş. Bornova Matbaa Mürekkepleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Kemipex Joint-Stock CO. DYO – Balkan SRL Mediterranean Trade for Paints Company (MTP CO.) Gıda Grubu: · Pınar Süt Mamulleri A.Ş. · Pınar Entegre Et ve Un Sanayi A.Ş. · Pınar Su Sanayi ve Ticaret A.Ş. · Pınar Anadolu Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. · Pınar Foods Gmbh · Birmaş Tüketim Malları ve Ticaret A.Ş. · Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım, Turizm ve Tic. A.Ş. · Viking Kâğıt ve Selüloz A.Ş. Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık Grubu: Çamlı Yem Besicilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ticaret ve Hizmet Grubu: Yaşar Dış Ticaret A.Ş. Yaşar Bilgi İşlem ve Ticaret A.Ş. Yadex Internatio

Şirket Sayfasına Git

DYO BOYA FABRİKALARI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ İş İlanları

İş Güvenliği Uzmanı pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

İş Güvenliği Uzmanı İş Güvenliği Uzmanı Maaşları İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur? İş Güvenliği Uzmanı Nedir? İş Güvenliği Uzmanı İş İlanları