Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

Uçak Bakım Teknisyeni

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.

İlan yayından kaldırılmıştır!
İstanbul(Avr.), İstanbul(Asya)
İlan yayından kaldırılmıştır!

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

Tecrübeli / Tecrübesiz

Departman

Bakım / Onarım

Bakım / Onarım

Yönlendirme Sayısı

999+ yönlendirme

Çalışma Şekli

Tam Zamanlı

Tecrübe

Tecrübeli / Tecrübesiz

Yönlendirme Sayısı

999+ yönlendirme

Departman

Bakım / Onarım

Kariyer Image

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

Turkish Technic, %100 hissesi Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığına ait olan dünyanın en önemli havacılık bakım onarım şirketlerinden biridir. Başta Türk Hava Yolları olmak üzere yerli ve yabancı birçok havayolu şirketine hizmet vermekte olup 9.250 kişilik uzman ekibiyle bu şirketlere kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Turkish Technic, operasyonlarını İstanbul’da İstanbul Havalimanı, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmektedir. Mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir.

Güvenilirliği, tecrübesi, rekabetçi yapısı ve kalite odaklılığı ile dünyanın en önemli havacılık bakım-onarım ve mühendislik kuruluşları arasına giren Turkish Technic ailesinin bir parçası olmak isteyen Teknisyen çalışma arkadaşları arıyoruz. Genel Kriterler

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak
 • 31.12.1982 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak
 • Erkek adaylar için; askerlik görevini tamamlamış olmak, askerlikten muaf olmak veya  en az 1 yıl tecilli olmak
 • Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak
 • Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (İşitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar) 
 • İşbaşı Eğitim Programı süresince İstanbul'da ikameti ve eğitime kesintisiz devamı kabul etmek
 • CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak
 • Üniversitelerin Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülteleri’nin aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak. (Tercihen SHGM tarafından “Yetkili Okul” veya “Tanınan Okul” kabul edilen üniversiteler)


                o Uçak Gövde-Motor Bakım


                o Uçak Elektrik-ElektronikAranan Nitelikler


Tercihen SHY-66 Hava Aracı Bakım Lisansı modül sınavlarında başarılı olmak

Tercihen Yabancı Dil Sınavı (YDS) puanı 50 ve üzeri olmak

Vardiyalı düzende çalışabilmek

Birden fazla işi üstlenebilmek, pratik ve sonuç odaklı olmak

Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli olmak

Takım çalışmasına yatkın olmak


Sosyal İmkanlar


Turkish Technic olarak çalışanlarımıza önemli sosyal olanaklar sunuyoruz. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet uçuşlarında çalışanlarımızın ve ailelerinin kullanabilecekleri yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda ve anlaşmalı kurumlarda özel indirim hakkı tanıyoruz. Bunların yanı sıra doğum ve evlilik gibi özel günlerinde çalışanlarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirebileceğimiz sosyal yardımlar, özel sağlık sigortası, Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenen tatmin edici ücretlerin yanı sıra yılda 4 defa ikramiye, lisan tazminatı, kadın çalışanlarımız için kreş desteği gibi maddi olanaklar sunuyoruz.


Bunlara ek olarak İstanbul’un hemen hemen her yerine ulaşan geniş servis ağımız, her lokasyonda sağladığımız yemek hizmeti ve yine her lokasyonda verdiğimiz işyeri hekimi hizmetimiz ile çalışanlarımıza destek oluyoruz.


Çalışanlarımıza sunduğumuz eğitim ve gelişim fırsatları, sosyal kulüp faaliyetleri, sosyal sorumluluk projeleri gibi imkanlarla onların sadece iş hayatlarına değil sosyal hayatlarına da dokunuyoruz.


Siz de bu ailenin bir parçası olmak için hemen ilanımıza başvurabilirsiniz.


İzlenecek Yol


Bu ilan kapsamında Turkish Technic Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Elektrik-Elektronik bölümlerinden mezun adaylar için İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile 3 ay süreli İşbaşı Eğitim Programı (İEP) düzenleyecek ve eğitimi başarıyla tamamlayan adayların istihdamını 3 ay sonunda gerçekleştirecektir. 


İşbaşı Eğitim Programı boyunca personel adaylarına günlük 211,55 TL (öğrenciliği devam edenler için 158,66 TL) ödemesi, İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primi, Genel Sağlık Sigortası primi İŞKUR tarafından yapılacaktır. İEP başlangıç tarihi Şubat ayı içerisinde planlanmaktadır.Başvuru Şekli 


 • Son başvuru tarihi: 23.08.2022
 • İlan kriterlerini sağlayan adaylar İngilizce ve Genel Yeteneksınavına davet edilecektir. 
 • Sistemde kaydı bulunmayan adaylar "Özgeçmiş Bırak" butonu üzerinden başvuru yapacaklardır.  
 • Başvuru sırasında TC Kimlik Numarası, isim soyisim ve doğum tarihinin kimliğinizde yazdığı şekilde sisteme girilmesi gerekmektedir.
 • Başvuru esnasında E-devlet üzerinden aldığınız ilan kriterlerine uygun mezuniyet belgesini sisteme yüklemeniz gerekmektedir. 
 • Lütfen CV'nizdeki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun. Başvuru sırasında özgeçmişinde; doğum tarihi, mezuniyet tarihi, güncel fotoğrafı bulunmayan adayların CV'lerini güncellemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.
 • Çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm lokasyonlarda görevlendirme yapılabilir.

Aday Kriterleri

Üniversite(Mezun), Yüksek Lisans(Öğrenci), Yüksek Lisans(Mezun)

Uçak Bakım Teknisyeni pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Uçak Bakım Teknisyeni Uçak Bakım Teknisyeni Maaşları Uçak Bakım Teknisyeni Nasıl Olunur? Uçak Bakım Teknisyeni Nedir? Uçak Bakım Teknisyeni İş İlanları
Hakkımızda

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, müşterilerine 8.600 kişilik uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır. İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı, İstanbul Yeni Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketinehizmet vermektedir.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, müşterilerine 8.600 kişilik uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır. İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı, İstanbul Yeni Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketinehizmet vermektedir.

Şirket Sayfasına Git
Şirketin Aydınlatma Metni

Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma MetniTürk Hava Yolları Teknik A.Ş. Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma Metni 07.04.2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. (“THY Teknik A.Ş.”, “Şirket” ya da “Biz” olarak anılacaktır), müşterilerinin kişisel verilerinin hukuka uygun olarak işlenmesini son derece önemsemektedir. THY Teknik A.Ş. olarak bizler, kişisel verilerinizi hangi amaçla işliyor olursak olalım, her şartta başta Kanun’un 4. maddesindeki temel ilkeler olmak üzere ulusal ve uluslararası mevzuat hükümlerine uygun şekilde ve Kanun’un 5. ve 6. maddeleri kapsamında listelenen kişisel veri işleme koşullarına dayanarak işliyoruz. Bu Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma Metni (“Aydınlatma Metni”); çalışanlar (aktif, işten ayrılmış, emekli olmuş vb), çalışan adayları, stajyerler ve stajyer adayları, tedarikçi kurum temsilcileri, müşteri kurum temsilcileri, potansiyel müşterilerle irtibatlı gerçek kişiler, şirket ziyaretçileri, hissedarlar, internet siteleri ziyaretçileri gibi şirket faaliyet alanları doğrultusunda irtibatta olunan tüm taraflara ilişkin kişisel verilerin iş amaçlarına uygun ve şeffaf biçimde işlenmesi amacıyla, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“Kanun”) 10. maddesine uyum amacıyla hazırlanmıştır.Bu kapsamda Aydınlatma Metni’nde, THY Teknik A.Ş. olarak “Veri Sorumlusu” sıfatıyla aşağıda belirtilen konular hakkında bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.1. Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları 2. Kişisel Verilerin Aktarım Amaçları 3. Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi Ve Hukuki Sebebi 4. Kanun Kapsamında Haklarınız 1. Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları İhtiyaca özel tasarladığı parçaları üretme yetki ve yetkinliğine de sahip olan THY Teknik A.Ş’nin kuruluş amacı, uçak ve uçak komponenetlerinin bakımı yapmaktır. Bununla birlikte kabin yenileme, uçak boyama, mühendislik, eğitim ve birçok uçuş destek faaliyetini kendisine görev edinmiştir. Yüksek hacimli çalışan kadrosu ve kurumsal yapısı ile hizmet veren THY Teknik A.Ş., gerek kanuni yükümlülüklerini doğrudan yerine getirirken, gerekse bu yükümlülükler ve verilen hizmetlerin dolaylı olarak gerektirdiği durumlarda kişisel verilerin işlenmesine ihtiyaç duymaktadır. Bu doğrultuda kişisel veriler; Şirketimizin iç düzen ve güvenliğinin sağlanması, kanunlardan doğabilecek sorumlulukların ifası, Şirketimiz ile iş, ziyaret vb. nedenlerle etkileşim içinde olan kişi ve kurumların etkileşim sebebi doğrultusunda gerekli olan bilgilerin temini, ürün ve hizmet özelinde akdedilen sözleşmelerin ifası gibi amaç ve nedenlerle yasaların belirlediği sınırlar dahilinde 6698 sayılı KVK Kanununun 5. Maddesinde yer alan “veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması” ve “ilgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması” hukuki sebeplerine dayanarak işlenebilmektedir.2. Kişisel Verilerin Aktarım Amaçları Tarafımızca işlenen kişisel verilerinizi bazı durumlarda yurtiçindeki veya yurtdışındaki üçüncü taraflara başta Kanun’un 8. ve 9. maddeleri olmak üzere ulusal ve uluslararası mevzuat hükümleri çerçevesinde aktarabilmekteyiz.Bu kapsamda, kişisel veriler, Veri Sorumlusu olarak THY Teknik A.Ş. tarafından ilgili mevzuat hükümlerinin izin verdiği kişi veya kuruluşlar dahil ve bunlarla sınırlı olmamak üzere; THY Teknik A.Ş.’ye karşı gizlilik mükellefiyeti olan ve faaliyetlerini yürütmek üzere hizmet aldığı ve iş birliği yaptığı tüm kurum, kuruluş, danışman, hizmet sağlayıcı gerçek ve tüzel kişiler gibi tüm resmi ve özel üçüncü kişilere, KVKS-PL-01 THY Teknik A.Ş. KVKK Uyumluluk Politikası doğrultusunda aktarılabilmektedir.3. Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi Ve Hukuki Sebebi THY Teknik A.Ş., KVK Kanunu uyarınca “Veri Sorumlusu” sıfatıyla, kuruluş amacına uygun olarak sunmakla yükümlü olduğu ürün ve hizmetleri sağlayabilmek için Kanun kapsamındaki kişisel verileri; hizmet sağlayıcı gerçek veya tüzel kişilikler (iş ortakları), Kurum personeli, Kurumun yetkilendirdiği kişiler, çevrimiçi (online) hizmetler ve çağrı merkezi gibi kanallar aracılığıyla sözlü, yazılı veya elektronik olarak toplamakta ve işlemektedir.Kişisel verileriniz; sizler, apron sahalarımıza giriş izni alırken, şirketimiz ziyaretlerinizde danışma birimlerimizden geçici giriş kartı alırken, yapılan sözleşmelerimizde ve bakım hizmetlerimize ilişkin insan kaynakları, muhasebe, eğitim, satış, pazarlama, tanıtım ve operasyon süreçlerimizi işletirken basılı dokümanlar ve/veya elektronik sistemlerimiz vasıtasıyla otomatik veya otomatik olmayan yollarla elde edilebilmektedir.THY Teknik A.Ş., Veri Sorumlusu sıfatıyla toplamış olduğu kişisel verileri; KVK Kanunu ve diğer kanunlarda öngörülen usul ve esaslara uygun olarak kaydetme, depolama, muhafaza etme, yeniden düzenleme, kanunen bu kişisel verileri talep etmeye yetkili olan kurumlar ile paylaşma, KVK Kanununun öngördüğü hallerde ve koşullarda, yurt içinde üçüncü kişilere aktarma, devretme, sınıflandırma ve KVK Kanunu’nda sayılan diğer şekillerde işleme hak ve yetkisine sahiptir.THY Teknik A.Ş., KVK kanunu ve ilgili diğer mevzuat uyarınca veri tutma limitlerini belirlerken birincil öncelikte kanuni yükümlülükleri dikkate alır. Kanunların doğrudan veya dolaylı olarak bir limit belirlenmediği durumlarda kişisel veriler, işlendikleri makul ve yasal amaç ile uyumlu bir limit belirlenerek saklanmaktadır. Süre sonunda veya işlemeye konu sebebin ortadan kalkması halinde ilgili veriler silinmekte, yok edilmekte veya anonim hale getirilmektedir.4. Kanun Kapsamında Haklarınız Kanun’un 11. maddesi uyarınca kişisel veri sahibi sıfatı ile kişisel verilerinize ilişkin olarak pek çok hakka sahipsiniz. Bu bölümde sahip olduğunuz haklar ve kullanma yöntemlerine ilişkin sizlere bilgi vermek istiyoruz.Kanun’un 11. maddesi uyarınca sahip olduğunuz haklar şu şekildedir: • Kişisel verilerinizin tarafımızca işlenip işlenmediğini öğrenebilirsiniz, • Eğer kişisel verileriniz bizim tarafımızdan işlenmişse bizden buna ilişkin bilgi talep edebilirsiniz,• Kişisel verilerinizi hangi amaçlar için işlediğimizi ve kişisel verilerinizin bu amaçlara uygun şekilde kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilirsiniz,• Eğer kişisel verilerinizi eksik veya yanlış işlemişsek, bunların düzeltilmesini isteyebilir ve gerçekleştirilen bu düzeltmelerin kişisel verilerinizi aktarmış olduğumuz üçüncü taraflara da iletilmesini isteyebilirsiniz.• Kişisel verilerinizi Kanun’a ve ilgili diğer ulusal ve uluslararası mevzuat hükümlerine uygun olarak işlemiş olmamıza rağmen, kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteyebilir ve bu kapsamda yapılan düzeltmelerin kişisel verilerinizi aktarmış olduğumuz üçüncü taraflara da iletilmesini isteyebilirsiniz.• İşlediğimiz verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkması durumunda, meydana gelen bu sonuca itiraz edebilirsiniz,• Kişisel verilerinizin Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle herhangi bir zarara uğramanız hâlinde, hukuka aykırı veri işleme dolayısıyla doğan zararın giderilmesini talep edebilirsiniz.Yukarıda saymış olduğumuz haklarınızı kolayca kullanabilmeniz ve ilgili talepleri tarafımıza kolayca iletebilmeniz amacıyla bize aşağıdaki iletişim bilgilerimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Size, başvurunuzun niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde cevap vereceğiz. Veri sahipleri başvuruları kural olarak ücretsiz cevaplandırılmaktadır; ancak ayrıca bir maliyet doğması halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep etme hakkımızı saklı tutmaktayız.Sizler “İlgili Kişi” sıfatıyla, KVK Kanununun uygulanmasıyla ilgili taleplerini bizzat iletişim bilgileri aşağıda belirtilen THY Teknik A.Ş. Genel Müdürlüğü adresine ve yazılı olarak, THY Teknik A.Ş. KEP adresi (turkhavayollariteknik@hs1.kep.tr) üzerinden veya Kanunda belirtilen diğer yöntemlerle veri sorumlusu THY Teknik A.Ş’ye iletebileceksiniz. THY TEKNİK A.Ş., başvuruda yer alan talepleri, talebin niteliğine göre KVK Kanunu’nda belirtilen süre içinde (30 gün) sonuçlandıracaktır. Başvuru kural olarak ücretsiz olmakla birlikte, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Şirket tarafından KVK Kanunu’na göre belirlenen tarifeye göre ücret de talep edilebilecektir. Şirket, başvuruya ilişkin (Kabul veya Ret) cevabını ilgili kişiye yazılı olarak veya elektronik ortamda bildirebilecektir. THY Teknik A.Ş. Genel Müdürlüğüİletişim Bilgilerimiz: Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı No:3 E Kapısı 34912 Pendik İstanbulTel: +90 216 585 98 00turkhavayollariteknik@hs1.kep.tr

Detaylı Bilgi
Yan Haklar

Özel Sağlık Sigortası, Servis, Yemekhane.

Uçak Bakım Teknisyeni pozisyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ya da diğer iş fırsatlarını incelemek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Uçak Bakım Teknisyeni Uçak Bakım Teknisyeni Maaşları Uçak Bakım Teknisyeni Nasıl Olunur? Uçak Bakım Teknisyeni Nedir? Uçak Bakım Teknisyeni İş İlanları