19

Adana Bankacılık İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down




search



search








Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Bankacılık cancel
Adana cancel
PRATİK İSTİHDAM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Yeni Mezun Yetiştirilmek Üzere Sigorta Saha Satış
PRATİK İSTİHDAM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
İstanbul (Tümü) +31 il daha Hibrit
Tam zamanlı
Bugün

Adana Bankacılık İş İlanları

Adana, sanayi alanında gelişmiş ve gelişmeye devam eden şehirlerden birisidir. Gelişen sanayi ile birlikte ticari akış da artmış ve daha çok bankalara olan talebin artması ile de bankacılık sektöründe çalışan ihtiyacı çoğalmıştır. Bu yüzden Adana bankacılık sektörü iş ilanları rağbet oldukça fazla kişi tarafından rağbet görür. Sen de artan iş imkanları arasından hayalindeki işi bulmak istiyorsan Kariyer.net'i ziyaret edebilirsin. Güncel Adana bankacılık sektörü iş ilanları incelendiğinde genellikle sosyal yönden gelişmiş, analitik becerileri kuvvetli nitelikte banka personelleri aranır. Adana’da banka personeli olmak istiyorsan, iletişim becerilerin kuvvetli ve hesaplama becerilerinde iyi isen Adana'da tercih edilen iş alanlarından biri olan bankacılık sektörüne iş başvurusu yaparak yayınlanan fırsatlardan kendine bir çalışma alanı bulabilirsin.

Adana’da Bankacılık Çalışanları Ne İş Yapar?

Bir banka personeline verilen iş bölümü, görev yaptığı şirket ya da kuruma bağlı olarak farklılık gösterir. Örneğin bir banka personeli, bankanın pazarlama bölümünde görev yapıyorsa bu kişinin öncelikli görevi, banka müşterilerine kart ve kredi satmaktır. Gişe bölümünde görev yapan bir banka personeli ise bankaya gelen müşterinin kişisel ihtiyaçlarını karşılama, müşterinin isteklerini yerine getirmekle görevlidir. Sen de bankalarda çalışırken şu görevleri yerine getirmelisin: 

 • Müşterinin kişisel ihtiyaçlarını değerlendirerek, müşterilere yeni ürünler ve çeşitli hizmetler sunmalısın.
 • Müşterinin şikayetlerini ya da hesap tutarsızlıklarını en hızlı şekilde gidermelisin.
 • Tüm verilerin tutarlılığından emin olmak için müşteri işlem bilgilerini kayıt altına almalı ve bu kayıtları saklamalısın.
 • Temiz, tertipli bir çalışma alanı ve profesyonel bir iş ortamı sağlamalısın.
 • Tüm bankanın mali ve güvenlik prosedürlerine uymalısın.
 • Bankanın ve müşterisinin bilgilerinin gizliliğine riayet etmelisin.
 • Bankanın yönetim birimi tarafından sana atanan idari görevleri, tüm özverin ile yerine getirmelisin.

Bu görevler ve çeşitli iş tanımları aklındaki çalışma tarzına uyuyorsa Adana bankacılık sektörü eleman ilanları seçeneklerine Kariyer.net üzerinden başvuru yaparak sektöre girebilirsin.

Adana’da Bankacılık Sektörü Çalışanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Bir banka personelinden öncelikle yüksek  iletişim becerilerine sahip olması beklenir. Banka personelleri, gün içerisinde sürekli olarak müşterilerle iletişim içerisindedir ve onların sorunlarını çözmek için çalışırlar. Bu nedenle banka personelinin müşterinin memnuniyetini maksimum düzeye ulaştırma ve kendisine verilmiş olan satış hedeflerine daha rahat ulaşmada rolü vardır. Banka çalışanının müşteri memnuniyeti odaklı olarak bir çalışma yürütmesi ve başarılı satış yeteneği göstermesi en büyük beklentidir. Banka sahibi işverenlerin banka personellerinde aradığı diğer özelliklerden bazıları şu şekilde listelenebilir:

 • Temel düzeyde matematik ve bilgisayar kullanabilme yeteneğine sahip olman sana avantaj kazandırır.
 • Dış görünüşüne herzaman özen göstermeli ve titizliğine dikkat etmelisin.
 • Düzgün bir diksiyona sahip olmalı ve aktif iletişimde akıcı bir şekilde konuşmalısın.
 • Sözlü veya yazılı fark etmeksizin müşteri ile her zaman doğru iletişim kurma kabiliyetini göstermelisin.
 • Ekip çalışmalarına uyumlu olmalı ve denetim altında çalışabilmelisin.

İşverenler tarafından yayınlanan Adana bankacılık sektörü iş ilanları bayan ve erkek fark etmeksizin ilgili yeterlilikleri sağlayan her bireyin başvurabileceği özelliktedir. 

Adana Bankacılık Çalışanı Olmak İçin Hangi Belgelere ve Eğitime Sahip Olmak Gerekir?

İşe alım şartları, kurum içerisinde hangi pozisyona banka personeli alınacağına göre farklılık gösterir. Bankalar, çoğu pozisyonuna personel alımı yaparken banka personeli olma başvurusu yapan kişilerde lisans veya ön lisans programlarından herhangi birinden mezun olmuş olma şartı ararlar. Bu niteliklere sahip olan adayların sayısı, birden fazla ise başvuran adaylar arasında önce her bankanın kendisine ait olan daha önceden hazırlamış olduğu bir yazılı seçme sınavı daha sonra da bu sınavı geçen adaylar arasında sözlü mülakat yapılır. Adana bankacılık sektörü eleman arayanlar, çalışanlarının iş başvurusu yaparken analitik düşünme, düzgün bir diksiyona sahip olma gibi bir banka personelinin sahip olması gereken nitelikleri taşımasını bekler. Bu noktada iletişim, beden dili ya da diksiyon gibi konularda verilen sertifika eğitimlerine katılabilirsin. Fakat her firmanın çalışan adaylarında aradığı eğitim kriterleri farklıdır. Bunun için ilanları detaylıca incelemen ve sana uygun olan fırsatları bulman gerekir.

Adana’da bankacılık iş alımı var mı?

Adana, ticari anlamda gelişmiş olan önemli şehirler arasında yer alır. Gelişmeye ve büyümeye devam eden sanayi ile birlikte para akışı da artmıştır. Bu noktada bankalara olan talebin artması ile bankacılık sektöründe çalışan ihtiyacı çoğalmıştır. Bu vesile ile Adana bankacılık sektörü iş ilanları yeni bankaların kurulması ile birlikte artmaya devam eder. Sen de sayısız iş imkanından kendin için en uygun olanı değerlendirerek başvuru da bulunabilirsin. 

Adana bankacılık iş ilanlarında hangi çalışma kolları mevcut?

Her sektörde olduğu gibi bankacılıkta da birçok iş alanı bulunur. Bir banka personelinin görev yapabileceği başlıca iş kolları bireysel bankacılık, KOBİ bankacılığı, kurumsal ve ticari bankacılık, pazarlama, yatırım bankacılığı şeklindedir. Bu alanlarda çalışmak isteyenler, Adana bankacılık sektörü iş ilanları bay ya da kadın kategorilerindeki ilanlara Kariyer.net üzerinden kolaylıkla başvuru yapabilirler.

Adana bankacılık iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Kariyer.net bünyesinde yayınlanan birçok ilan, farklı iş tanımlarına ve çalışan kriterlerine sahiptir. Eğitim, sorumluluklar, yabancı dil, kurs sertifikaları dikkat etmen gereken detaylardan birkaçıdır. Bunun dışında, Adana bankacılık alanında eleman arayan firmalar, işe almak istedikleri kişilerde bazı özellikler arar. Örneğin detaylı düşünme becerisi ve insanlarla iletişim kalitesinin yüksek olmasına dikkat ederler. Bu tür detaylara da dikkat etmen gerekir. Ayrıca bu firmaları etkilemek için bir iş başvurusu sonrası görüşmelerde güzel bir diksiyon ile konuşmalı ve giyimine özen göstermelisin.

Adana bankacılık iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Banka personeli iş ilanlarına başvurusu yapacak olan kişi, lisans veya ön lisans programlarından herhangi birinden mezun olmuş ise bankacılık iş ilanlarına başvurabilir. Erkek adaylar için askerlikten muaf ya da tecil ettirmiş olan ve yukarıdaki eğitim şartlarına uyan herkes Adana iş ilanları seçeneklerine başvuru yaparak çalışma hayatına atılabilir. Sen de bu nitelikleri taşıyorsan hayalindeki işe kavuşmak için Kariyer.net’e girebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Adana bankacılık sektöründe çalışma süreleri nasıldır?

Adana’da bankacılık sektöründe birçok farklı iş imkanı çeşitli pozisyonlarda çalışacak farklı kişilere sunulur. Bankacılık alanında çalışan kişilerin mesai saatleri bankaların açılış ve kapanış saatleriyle doğru orantılıdır. Bankalar genellikle 9 ve akşam 5 arası çalışır. Hafta sonları kapalı olan bankalar özel günlerde ve resmi tatillerde de kapalı olabilir. Bankacılık sektöründe çalışmayı planlıyorsan bu çalışma saatlerini göz önünde bulundurarak başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Adana bankacılık sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Adana’da yaşıyorsan bankacılık sektöründe sana uygun iş olanaklarını gözden geçirebilirsin. Adana bankacılık sektörü iş ilanlarına başvuru yapmak için aranan kriterlere uygun olman gerekir. Bankacılık sektöründe birçok farklı pozisyon yer alır ve bu pozisyonlar için aranan kriterler değişkenlik gösterebilir. Yönetici pozisyonlardan birine başvurmak istiyorsan bu alanda gereken iş deneyimine sahip olman ve yönetimle alakalı bir eğitim almış olman beklenir. Bununla birlikte üniversitelerin çeşitli bölümlerinden mezun olduğun takdirde bankalarda gişe görevlisi, çağrı merkezi temsilcisi ya da satış temsilcisi olarak çalışmaya başlayabilirsin.

Adana bankacılık sektörü iş ilanlarında aranan eğitim koşulları nelerdir?

Adana’da bankacılık sektörü oldukça gelişmiştir. Birçok farklı bankanın yer aldığı Adana’da bankacılık sektöründe çalışmak istiyorsan aranan eğitim koşullarını karşılıyor olman gerekir. Adana bankacılık iş ilanlarında farklı pozisyonlar yer alabilir. Bölge yetkilisi olarak çalışmak isteyen kişilerden lisans mezunu olmaları beklenir. Bununla birlikte bankaların satış alanında çalışmayı planlıyorsan lise mezunu olman yeterli olacaktır. Öte yandan bankacılık sektöründe insan kaynakları departmanında çalışmak istiyorsan üniversite mezunu olman ve bu alanda deneyime sahip olman gerekir.

Adana bankacılık sektörü iş ilanlarında yönetici pozisyonları nelerdir?

Adana’da bankacılık sektöründe yönetici pozisyonunda birçok farklı iş ilanı yayınlanır. Bankacılık sektöründe uzun yıllardır çalışıyorsan ve bu alanda ilerlemek istiyorsan yönetici pozisyonlarına başvuruda bulunabilirsin. Adana’da yer alan bankaların yönetici pozisyonu için yayınladıkları iş ilanlarını inceleyerek bulunduğun yerden kolayca başvuru yapabilirsin. Kariyer.net üzerinden yönetici pozisyonu ilanlarına erişebilir, sana uygun olanlara başvuru gerçekleştirebilirsin. Bankacılık sektöründeki yönetici pozisyonu iş ilanları arasında müşteri ilişkileri yöneticisi yer alır. Bununla birlikte bölge yetkilisi ve takım liderleri de yönetici pozisyonlar arasında bulunur.

notifications İş Alarmı kur