26

Ankara Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık cancel
Ankara cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ankara Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık İş İlanları

Türkiye’nin başkenti Ankara tüm kamu kurumlarının en üst düzeyde temsil edildiği ve bürokrasinin kalbinin attığı şehirdir. Bu nedenle bu kentte avukatlık yapmak veya hukuki danışman olarak çalışmak istiyorsan Ankara iş ilanları arasında aradığın pozisyonu bulabilirsin. Ankara’da hukuk büroları ve firmalar; avukat, kıdemli avukat, stajyer avukat ve hukuk danışmanı gibi pek çok pozisyonda yeni çalışma arkadaşları arar. Sen de meslek hayatına Ankara’da başlayabilir ve bu bürokrasi şehrinde kariyer basamaklarını tırmanabilirsin. Tek yapman gereken kariyer.net’te CV’ni oluşturmak, arama motorunu kullanarak sana uygun avukatlık bürosu iş ilanları Ankara imkânlarını listelemek ve başvurularını yapmaktır. Böylece hiç zaman kaybetmeden yeni işine başlayabilirsin. 

Ankara’da Avukat ve Hukuki Danışman Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel Ankara avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanları yayınlayan firmalar yeni çalışma arkadaşlarından bekledikleri özellikleri detaylı şekilde listeler. İşin sana uygun olup olmadığını tam olarak anlamak için verilen bilgileri özenli şekilde incelemen, huzurlu ve başarılı bir çalışma hayatı geçirmen açısından oldukça önemlidir. Güncel Ankara hukuk bürosu iş ilanlarında adaylardan beklenen özellikler arasında şunlar bulunur: 

  • Takım çalışmasına yatkın olmak,
  • Analitik düşünce yeteneğine sahip olmak,
  • Problem çözme odaklı olmak,
  • İletişim becerileri ve ikna kabiliyeti yüksek olmak, 
  • Duruşma deneyimi bulunmak, 
  • Yurt içine ve yurt dışına seyahat engeli bulunmamak,
  • İngilizce başta olmak üzere yabancı dil bilmek, 
  • Özverili ve titiz olmak.

Bunun yanında avukatların sıkça ihtiyaç duyduğu MS Office programlarına hâkim olman da önemli özelliklerdendir. Yine avukatların kullandığı UYAP sistemini etkin şekilde kullanabilme becerisi de ilanlarda belirtilen şartlar arasındaki yerini alır. Ankara özeline bakman gerektiğinde, şehirdeki hukuk büroları ağırlıkla devlet kurumları ve özel sektör arasında bir köprü görevi görür. Bu nedenle; yapılacak sözleşmeleri hazırlamak, gerekli kontrolleri sağlamak ve görüşmelerde etkin şekilde rol almak gibi işleri yapman beklenir. Ankara hukuk bürosu eleman arayan firmalar, yeni çalışma arkadaşlarının faaliyet gösterdikleri alandaki kanunlara ve mevzuatlara hâkim olmalarını ve gelişmeleri yakından takip etmelerini de ister. Bu nedenle CV’nde araştırma yapmayı sevdiğini ve ilgili branşa hâkim olduğunu göstermen seni diğer adaylar arasında öne çıkarır.  

Ankara’da Avukat ve Hukuki Danışmanların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Ankara’da avukat ve hukuki danışman olarak çalışmak istiyorsan seni yoğun bir çalışma tarzının beklediğini bilmelisin. Aynı anda birçok dosyayı takip etmen ve süreçleri güncel olarak bilmen gerekir. Bu nedenle zaman yönetimi hukuk büroları için oldukça önemlidir. Ankara hukuk bürosu eleman arayanlar, açtıkları ilanlarda çalışma arkadaşlarından neler beklediklerini ve karşılığında neler sunduklarını belirtir. Eğer bu bilgiler belirtilmemişse mutlaka firmaya soru sorarak konuyu netleştirmelisin. Çalışacağın bürodaki ortamın nasıl olacağını anlaman, görev almaya başladıktan sonra beklentilerinin karşılanması açısından önem taşır. Çoğu büro avukatları tam zamanlı olarak işe alır. Ancak özellikle stajyer pozisyonlarında yarı zamanlı işleri de görmek mümkündür. Bu nedenle özellikle tercih ettiğin bir çalışma şekli varsa kariyer.net’in arama ayarlarından o kriteri seçerek sadece sana uygun iş ilanlarını görüntüleyebilirsin.

Ankara’da Avukat ve Hukuki Danışman Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Ankara’da avukatlık ve hukuki danışmanlık yapmak için bazı eğitim koşullarının yerine getirilmesi şarttır. Üniversitelerin dört senelik hukuk bölümlerini bitirmiş olman ve Ankara Barosu’nda gerekli düzenlemelerini ve kayıtlarını yaptırmış olman beklenir. İşveren ise kendi çalışma alanının ihtiyaçlarına bağlı olarak çeşitli eğitimlerden geçmiş ve sertifikalandırılmış olmanı talep edebilir. Ankara avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanları yeni çalışma hayatına atılacak avukatlar ve deneyimli avukatlar için farklı kriterler sunar. Mesleğe yeni başlayan avukatlar, girdikleri avukatlık bürosu özelinde hizmet verilen farklı branşlarda uzmanlaşabilir. Deneyimli avukatlardan ise iş hukuku, sigorta hukuku, icra ve iflas hukuku gibi konulara hâkim olmaları istenir. Bu nedenle arama ayarlarından deneyim ve eğitim seviyeni işaretleyerek niteliklerine uygun olan ilanlara göz atabilir, başvurularını tamamlayabilirsin.

Ankara’da avukat ve hukuki danışman olarak nasıl iş bulurum?

Ankara hukuk bürosu iş ilanı bulmak için tek yapman gereken kariyer.net’in arama özelliklerini etkin bir biçimde kullanmaktır. Öncelikle bu şehir özelinde listeleme yapmak için Ankara şehrini seçtiğine emin olmalısın. Daha sonra istersen hukuk bürolarının daha yoğun olduğu merkez ilçeleri seçebilir, istersen farklı semtlere yönelebilirsin. Ardından sektör, eğitim ve deneyim bilgilerini de işaretleyerek hayalindeki iş olmaya aday ilanları görüntüleyebilirsin. 

Ankara’daki avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

İlgili iş ilanlarına başvuru yapmadan önce güncel olduklarından emin olmalısın. Ankara avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanları bugün, son 3 saat veya son 3 gün gibi seçenekleri kullanarak yeni olanları tarayabilirsin. Daha sonra CV’ne hukukla ilgili tüm bilgilerini girmelisin. Böylece işverene uzmanlaştıkları alanda efektif çalışabileceğini göstermiş olursun. Daha sonra oluşturduğun bu güncel özgeçmişle istediğin ilanlara başvurularını hızlıca yapabilirsin. 

Ankara’daki avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Ankara avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanları başvuruları sırasında ilanları yayınlayan firmaları detaylı şekilde incelemelisin. Eğer kurumsal bir çalışma hayatı istiyorsan özel sektöre veya danışmanlık şirketlerine yönelebilirsin. Bununla beraber bireysele yönelik çalışmalar yapmayı planlıyorsan da hukuk büroları tarafından verilen ilanlara dikkat ederek tercihlerini yapabilirsin.

Ankara’daki avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Avukatlık ve hukuki danışmanlık özelinde açılan Ankara iş ilanlarına başvurmadan önce bazı detaylara dikkat etmen gerekir. Askerliğini yapmış olmak, seyahat engeli bulunmamak gibi genel kriterlerin yanında, avukatlardan Türkçe’yi düzgün kullanmaları ve hukuk diline hâkim olmaları beklenir. Rasyonel düşünme yeteneğinin ve ikna kabiliyetinin yüksek olması da bu mesleği yaparken sana avantaj sağlayacak önemli özellikler arasında yer alır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara avukatlık ve hukuki danışmanlık kimler yapabilir?

Avukatlık ve hukuki danışmanlık yapmak isteyen kişiler belirli eğitimleri başarı ile tamamlamalıdır. Hukuki danışmanlık yapmak için üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren lisans programından mezun olmak gerekir. Hukuk Fakültesi mezunları, avukat ya da hukuki danışman olabilir. Bununla birlikte avukatlık stajının yapılması ve avukatlık ruhsatnamesinin alınması da şartlar arasında yer alır.

Ankara avukatlık ve hukuki danışmanlık için aranan kriterler nelerdir?

Avukatlık ve hukuki danışmanlık ilanlarında çeşitli kriterler yer alır. Kriterlerin başında Hukuk Fakültesi mezunu olmak yer alır. Bununla birlikte birçok farklı firma ve kurum avukat ya da hukuki danışman alımı yaparken adayların tecrübe sahibi olmasını talep edebilir. Aynı zamanda erkek avukat adaylarından askerlik hizmetini tamamlamış olması veya askerlikten muaf olması beklenebilir. İş ilanını yayınlayan kuruma göre kriterler belli ölçüde farklılık gösterebilir.

Ankara avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanına nasıl başvurulur?

Ankara avukatlık ve hukuki danışmanlık iş ilanları seçeneklerine kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Ankara’daki kurumlar tarafından yayınlanan hukuki danışmanlık ve avukatlık iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşılabilir. Adaylar özgeçmiş oluşturduktan sonra kendilerine uygun iş ilanlarına başvuru yapabilir. Ayrıca çeşitli filtrelemeler yapan adaylar istekleri doğrultusundaki iş ilanlarını listeleyebilir.

Ankara avukatlık ve hukuki danışmanlık hangi sektörde ön plandadır?

Ankara’da birçok farklı firma ve kurum avukat alımı yapar. Sanayi bölgesinde yer alan çeşitli fabrikalarda avukat ve hukuki danışman ihtiyacı bulunur. Bununla birlikte birbirinden farklı birçok iç ve dış ticaret firması hukuki danışman olarak çalışabilecek kişileri istihdam eder. Aynı zamanda hukuk büroları yaygın olarak avukat ve hukuki danışman olarak çalışabilecek kişiler için iş ilanları yayınlar.

notifications İş Alarmı kur