10

Aydın Enerji İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Aydın Enerji İş İlanları

Aydın'da faaliyet gösteren, aynı zamanda diğer illerde de ofisleri bulunan farklı alanlarda hizmet veren enerji şirketleri bulunur. Enerji şirketlerinin bir kısmı enerji üretim, iletim, dağıtım alanında faaliyet gösterirken, bir kısmı da GES, jeotermal, hidroelektrik gibi yenilenebilir enerji santrallerinin kurulumu konusunda faaliyet gösterir. Ülkemizde son yıllarda epey artan yenilenebilir kaynaklara yönelik üretim santralleri Türkiye genelinde artarak kurulmaya devam etmektedir. Böylece yenilenebilir santral kurulumunda istihdam edilecek personel ihtiyacı da gün be gün artmaktadır. Aydın yenilenebilir enerji konusunda şanslı illerden biridir, zira doğal kaynakları, rüzgardan ve güneşten faydalanılabilecek alanlarının çokluğu, jeotermal kaynaklarının var olması enerji üretimi açısından Aydın İlini avantajlı konuma getirmiştir. Aydın'da ikamet ediyorsan, enerji alanında eğitim almışsan, enerji alanında tecrüben varsa ve iş arıyorsan, Aydın enerji iş ilanları  başlığıyla Kariyer.net web sayfasından aradığın ilanlara ulaşabilirsin. Güncel Aydın enerji sektörü i̇ş i̇lanları ya da Aydın enerji sektörü i̇ş i̇lanları bugün başlığıyla Kariyer.net web sitesinde arama yaptığında enerji alanında faaliyet gösteren firmaların genellikle meslek lisesi, meslek yüksekokulu veya üniversite ile yüksek lisans mezunu personel aradıklarını görürsün. Yalnız enerji alanında faaliyet gösteren firmaların bir kısmı enerji satış, santral ekipman satış gibi satış ve pazarlama departmanlarında yer alan bazı pozisyonlarda deneyimli olmak kaydıyla orta öğretim mezunlarına da ilanlarında yer verirler.

Aydın Enerji Sektörü İş İmkanları

Aydın enerji sektörü iş ilanları veya Aydın enerji sektörü eleman arayanlar başlığını Kariyer.net web sayfasından filtreleyerek incelediğinde, enerji sektörüne yönelik farklı sektörlerde iş ilanları olduğunu görürsün, bu ilanlarda:

 • Aydın'da yerleşik hidroelektrik santrallerinde enerji üretim ve dağıtım iş ilanları listesinde vardiya sorumluluğa alacak, meslek yüksek okulu elektrik, hidroelektrik santralleri bölümünden mezun vardiya operatörü,
 • Aydın'da bulunan jeotermal santrallerin kurulumunda görev alacak elektrik üretim işletmesi konusunda çalışacak, elektrik-elektronik mühendisliği mezunu elektrik bakım mühendisi, jeotermal santrallere yönelik faaliyet gösteren firmalara jeotermal santral ekipmanları konusunda bilgili, makine, jeoloji, petrol, doğalgaz mühendisliği mezunu jeotermal ekipman satış uzmanları arandığını görürsün.
 • Elektrik dağıtım firmalarında idari organizasyonu yapabilecek idari işler yöneticisi, bu firmalarda sahada görev alabilecek teknik bakım personeli,
 • Enerji, petrokimya sektöründe yenilenebilir enerji uygulamalarına aşina, proje yöneticiliği yapabilecek elektrik-elektronik, inşaat mühendisi,
 • Enerji sektöründe faaliyet gösteren büyük firmalarda, elektrik perakende satış konusunda deneyimli lise, üniversite mezunu saha satış temsilcileri,
 • Atık Enerji ve biyokütle alanında faaliyet gösteren üretim firmalarında, biyokütle santralleri konusuna aşina, meslek lisesi ya da meslek yüksekokulu mezunu, vardiya amirleri, entegre atık yönetimi ve enerji üretimi alanında faaliyet gösteren firmalarda mekanik bakım ve onarımı konusunda lise, ön lisans veya lisans alanında eğitim almış, mekanik bakım ustaları,
 • Aydın'da yerleşik rüzgar santrallerinin işletilmesinde görev alacak, elektrik, elektronik, elektrik- elektronik, makine mühendisliğinden mezun, rüzgar santralleri işletme ve bakım işlerini üstlenecek işletme mühendisleri, bu santrallerde işletme ve bakım konusunda görev alacak, arızalara müdahale edebilecek meslek lisesi, meslek yüksek okulu ilgili bölümlerinden mezun işletme teknisyeni, rüzgar santrallerinde arıza, onarım ve servis çalışmalarının planlanması, yürütülmesi konusunda çalışabilecek, sektörde deneyimli, elektrik- elektronik, makine mühendisliğinden mezun işletme müdürü,
 • Jeotermale santralleri konusunda faaliyet gösteren firmalarda, jeotermal santralin işletilmesi, bakımı, operasyonel faaliyetlerin yürütülmesinde görev alacak elektrik veya mekanik alanında meslek lisesi, meslek yüksek okulu mezunu JES teknisyenleri, Jeotermal santrallere yönelik elektrik üretim firmalarında çalışabilecek, elektrik teknikerliği bölümü mezunu elektrik teknikerleri, 
 • Yenilenebilir enerji çözümleri sunan firmalarda, sahada montaj, proje süreçlerinden anlayan, elektrik-elektronik mühendisliği, inşaat mühendisliği mezunu saha mühendisleri pozisyonları için personel arandığını fark edersin. Bu tarz ilanlara rüzgar enerji santrali sorumlu iş ilanları listesinden ulaşabilirsin.

Aydın Enerji Sektörü İş İlanları için Adaylarda Aranan Nitelikler

Aydın'da faaliyet gösteren enerji firmalarının verdiği iş ilanlarından detaylıca bahsedince, bu ilanlara başvurabilmek için gerekli olan koşulları da incelemek yerinde olur. İstediğin ilanlara Aydın iş ilanları listesinden ulaşabilirsin. Güncel aydın enerji sektörü iş i̇lanları ya da Aydın enerji sektörü iş ilanları yeni başlığı altında Kariyer.net web sayfasında iş ilanlarını incelediğinde her ilanda işin niteliğine göre adayların eğitim durumlarının, yabancı dil seviyesi yeterlik durumlarının, istenen programları kullanabilmek gibi istenen ilave yeteneklerin, tam zamanlı, vardiyalı gibi çalışma sürelerinin farklılaştığını görürsün. Şöyle ki;

 • Aydın enerji sektörü eleman arayan firmaların birçoğu personel adaylarının Aydın'da ikamet etmesini koşul olarak ilanlarında belirtirler.
 • Aydın'da yerleşik hidroelektrik santralinde görev alacak vardiya operatörünün yüksek gerilim ve kuvvetli akım tesislerinde çalışma belgesinin olması, SCADA, PLC, PLC haberleşme ve otomasyon konularında bilgili olması, vardiyalı çalışmaya uygun personel olması koşulları ilanlarda belirtilmektedir.
 • Aydın'da jeotermal santral kurulumunda faaliyet gösteren firmalar aradıkları elektrik bakım mühendisleri için fiber altyapısı ve fiber profibus altyapısı konusunda piyasada sıkça kullanılan programları kullanabilme, Autocad, EPlan programlarını bilen, seyahat engeli olmayan mühendis aday koşullarını ilanlarında belirtirler. 
 • Yenilenebilir enerji çözümleri sunan firmalar için aranan saha mühendisi personel ilanlarında aranan koşullarda keşif, kesin hesap, metraj, hakkediş konularında fazlaca bilgili, MS Office, MS Project ve Autocad programlarını iyi derecede kullanabilme, seyahat engeli olmama gibi niteliklerin olduğu görülür.
 • Jeotermal santral alanında faaliyet gösteren firmaların jeotermal ekipman satış uzmanları ilanlarında satış ve pazarlama konusunda deneyimli, yabancı dili iyi derecede konuşabilen, iletişimi kuvvetli, raporlama yapabilen aday koşulları olduğu anlaşılır.
 •  Elektrik dağıtım firmalarında aranan idari işler yöneticisi ilanlarında bütçe ve raporlama alanına hakim, iyi derecede İngilizce bilen, MS Office programları, SAP, PKDS programlarını kullanabilen, seyahat engeli olmayan yönetici adayı koşulları olduğu görülür.
 • Aydın'da yerleşik rüzgar santrallerinin işletilmesinde görev alacak işletme mühendisi ilanları için aranan adaylarda ISO, OHSAS, Çevre ve Enerji kalite yönetim sistemlerinin etkin bir şekilde kullanabilmesi, iyi derecede İngilizce bilmesi, seyahate engel durumunun olmaması gibi koşulların istendiğini görürsün. Aynı alanda istihdam edilecek işletme teknisyenlerinde ise PLC & Scada, koruma ve kontrol sistemleri konusunda bilgi sahibi olma, 154 KV Kuvvetli Akım Tesisleri'nde Yüksek Gerilim Altında Çalışma İzin Belgesi'ne (EKAT) sahip olma, vardiyalı çalışabilme gibi koşulların öne sürüldüğü anlaşılır. Aynı alanda çalışacak işletme müdürlerindeyse rüzgar santrallerinin proje, devreye alma, bakım süreçlerine hakim olma, ileri derecede İngilizce bilme, ISO standartlarına, yönetim sistemi gerekliliklerine hakim olma gibi koşulların ilanlarda yer aldığını görürsün.
 • Jeotermal santral alanında faaliyet gösteren firmaların JES teknisyeni pozisyonu ilanlarında yüksekte çalışma engeli olmayan, vardiyalı çalışabilecek personel koşullarının olduğu görülür.
 • Atık Enerji ve biyokütle alanında faaliyet gösteren üretim firmalarda istihdam edilecek vardiya amiri pozisyonu için SCADA, DCS, Şalt Kontrol Sistemleri konusunda bilgi sahibi olunması, EKAT belgesinin bulunması, personelin vardiyaya uygun çalışabilmesi gibi koşullar belirtilmiştir.  
 • Jeotermal santrallere yönelik elektrik üretim firmalarında aranan elektrik teknikerleri iş ilanlarında ise adaylarda EKAT belgesine sahip olma, MCC, PLC pano montajında çalışabilme, R485 ve Fiber Profibus haberleşme altyapısı hakkında bilgi sahibi olma, vardiyalı çalışma gibi koşullar aranır.
 • Enerji, petrokimya sektöründe faaliyet gösteren firmalarda aranan şantiye şefi pozisyonu için PVSyst uygulamalarına hakim olma, Panel, inverter, konstrüksiyon uygulamalarına hakim, proje yönetimini aday koşulları aranır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Aydın Enerji iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Aydın Enerji için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Aydın Enerji iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Aydın Enerji iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Aydın Enerji iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Aydın Enerji iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Aydın Enerji iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Aydın Enerji iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur