36

Bursa Satınalma İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Satınalma cancel
Bursa cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Bursa Satınalma İş İlanları

Bursa, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biridir. Ekonomik açıdan da Türkiye’nin gelişmiş şehirlerinden biri olan Bursa, tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeker. Bursa, gezip görülecek yerler ve iş alanı bakımından öne çıkan bir yerdir. Bu nedenle Bursa’da iş imkânları da bu doğrultuda şekillenir. Bursa iş ilanları açısından pek çok fırsat sunabilir. Bunlardan biri de satın alma iş ilanlarıdır. Satın alma, bir işletmenin ihtiyaçlarını en uygun kalitede ve fiyatta temin etme işlemine denir. Satın alma, işletmelerin hedeflerini detaylı olarak açıklamayı ve var olan bütçenin etkin bir biçimde kullanılmasını sağlar. Bu işi yapan kişiler, kurum ve kuruluşların ihtiyaç duydukları tüm ürünleri ve hizmetleri, iyi bir kalitede, doğru tedarikçiden doğru zamanda temin edilmesini sağlar. Bu alanda çalışmak istediğinde satınalma sorumlusu, satınalma uzmanı ya da satınalma mühendisi gibi konumlarda çalışabilirsin. Bursa’da bu alanda iş ilanlarını bulmak istiyorsan Bursa satınalma iş ilanları şeklinde bir arama yapabilirsin. Böylece güncel Bursa satınalma iş ilanları arasından istediğini inceleyebilir ve başvurunu yapabilirsin.

Bursa’da Satınalma Görevlisi Ne İş Yapar?

Bir kurum ya da kuruluşta çalışan satınalma görevlisi, hizmetin kalitesinden, doğru tedarikçiye kadar tüm alanları kontrol eder. Bunun yanı sıra satınalma alanında çalışan kişinin diğer görevleri de şunlardır: 

 • Satın alma işlemi için piyasadaki en iyi teklifi almak,
 • İşletmedeki maliyet hesabını yapmak,
 • İşlemleri zamanında tamamlamak,
 • Üretim aşamalarını takip etmek ve doğru tedarikçilerle buluşmak,
 • Siparişlerin durumunu kontrol etmek,
 • Satın alma süreci için toplantı düzenlemek,
 • Satın alma sürecinde gerekli belgeleri hazırlamak,
 • Hazırlanan belgeleri muhafaza etmek,
 • Harcama çizelgesini haftalık, aylık ve yıllık olarak düzenlemektir.

Bu görevlere sahip olan satınalma görevlisi için Bursa’da pek çok eleman arayan yer vardır. Bursa satınalma eleman arayanlar genelde bu görevleri yerine getirebilecek kişileri bünyelerine katmak isterler. Bu nedenle sen de bu görevleri yerine getirebileceğin uygun bir satınalma işi için başvurabilirsin. Bursa satınalma iş ilanları yeni olarak yayınlandığı için bu görevleri yerine getirebileceğin uygun iş ilanına kariyer.net'ten kolayca ulaşabilirsin.

Bursa’da Satınalma Alanı İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Bursa’da satınalma alanında çalışmak için sahip olman gereken bazı özellikler vardır. Bunlardan ilki üniversiteden mezun olmaktır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduğunda bu alanda iş ilanlarına başvurabilirsin. Bunun yanı sıra satınalma ve lojistik alanında da belli bir tecrübeye sahip olman iş başvurusunda öne çıkmana yardımcı olur. Ayrıca bu alan için yabancı dilinin iyi olması da önem taşır. Çünkü çoğu işletme dile önem verir. Bu açıdan dilini geliştirmen gerekir. Bursa satınalma iş başvurusu için gerekli özelliklerden biri de iletişim becerisinin iyi olmasıdır. Çünkü tedarik sürecinde sürekli iletişimde olman gerekir. Bu sürecin iyi bir şekilde gerçekleşmesi için iletişimin kuvvetli olmalıdır. Ayrıca dış ticaret ve mevzuat konularında da bilgi sahibi olmalısın. Bu özelliklere sahip olduğunda Bursa satınalma eleman ilanları arasından sen de uygun bir ilana başvuru yapabilirsin.

Bursa’da Satınalma İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Bursa satınalma eleman ilanları arasından birine başvuru yaparken dikkat etmen gereken bazı noktalar vardır. Bunlar:

 • Her işletmenin eleman ararken beklediği nitelikler vardır. Bu nitelikler her işletme için değişiklik gösterdiği için başvuru yaparken bu niteliklere uygun olup olmadığına dikkat etmelisin.
 • İşletmeler bu alanda belli bir deneyim isteyebilir. Eğer bu deneyim süresine uygun olduğunu düşünüyorsan ona göre ilana başvurmalısın.
 • Bursa’da satınalma alanına başvuru yaparken ulaşımı göz önünde bulundurmalısın. Rahatça gidip gelebileceğin konumdaki ilanlara bakmalısın.
 • Başvuru yapacağın pozisyonu iyi bilmelisin. Bu nedenle satınalma alanında ne gibi görevler olduğunu araştırman faydalı olabilir.
 • Bursa’da satınalma alanı için başvuru yapacağın işletmeyi iyi tanımalısın.

Bu detaylara dikkat etmek başvuru sürecinde sana kolaylık sağlayabilir. Bursa satınalma iş ilanları bugün güncel olarak bulunduğu için bu detaylara dikkat ederek rahat bir şekilde başvurunu yapabilirsin.

Bursa’da satınalma yarı zamanlı iş olanakları nelerdir?

Bursa’da bulunan işletmelerde tam zamanlının yanı sıra yarı zamanlı olarak da çalışma imkânı sunulur. Böylece Bursa’da satınalma alanında yarı zamanlı iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. İşletmeler, yarı zamanlı çalışma şeklinde haftanın belli gün ve saatlerinde çalışmanı isterler. Normal çalışma süresinden daha az olan bu çalışma sistemi satınalma alanında gelişmek isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Böylece satınalma alanında bir tecrübe kazanabilirsin.

Bursa satınalma iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Bursa’da satınalma iş ilanı için başvuru yapmak istiyorsan öncelikle öz geçmiş oluşturmalısın. Öz geçmişinde sahip olduğun tüm nitelikleri belirtmelisin. Öz geçmişini güncel olarak hazırladıktan sonra Bursa’da bulunan satınalma alanındaki ilanlara bakabilirsin. Bunun için Bursa şehrini belirterek arama yaptığında kolaylıkla sonuçlara ulaşabilirsin. Sonrasında ise bu işletmeleri inceleyip, kendine uygun olduğunu düşündüğün yere öz geçmişini gönderebilirsin.

Bursa satınalma iş ilanına kimler başvurabilir?

Bursa satınalma iş ilanına bu alanda eğitim görmüş kişiler başvuru yapabilir. Bu alanda sorumlu, uzman ya da mühendis gibi bir konumda çalışmak için üniversitelerin iktisadi bilimler ya da mühendislik fakültelerinden mezun olmalısın. Bunun yanı sıra bazı şirketler en az lise mezunu eleman arayabilir. Bu nedenle şirketlerin yayınladığı ilanları inceleyebilirsin. Ayrıca bu alanda bir tecrübeye sahipsen rahatlıkla başvuru yapabilirsin.

Bursa’da satınalma maaşları nasıldır?

Her iş alanında olduğu gibi satınalma alanında da maaşlar farklılık gösterebilir. Bu alandaki maaş farklılıkları genellikle deneyime ve işletmelerin yapılarına göre değişebilir. Bir işte ne kadar tecrübeli olursan alacağın maaş da o oranda artabilir. Ayrıca her işletme kendine uygun bir maaş belirler.  İşe başlarken maaş miktarı da netlik kazanır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa satın alma alanında hangi meslek grupları yer alır?

Şirketler için satışlar kadar önemli olan bir diğer detayı da satın alma işlemleri oluşturur. Satın alma için pek çok şirkette özel bir departman oluşturulurken; bazı kurumlarda tüm işlemleri tek bir yetkili yürütür. Ek olarak satın alma birimi çeşitli alanlardaki adaylara iş fırsatı sunabilir. Ağırlıklı olarak tercih edilen meslek grupları arasında mühendis, maliyeci, bankacı, muhasebeci, işletmeci ve iktisatçılar öne çıkar. Ek olarak kalite kontrol uzmanları ve uzman pazarlamacılar da satın alma biriminde iş imkanı bulabilirler.

Bursa şehrinde satın alma departmanında hangi pozisyonlarda çalışılabilir?

Bursa şehrinde faaliyet gösteren işletmeler arasında farklılık gösteren satın alma departmanı ölçekleri, çeşitli pozisyonların ortaya çıkmasını sağlar. Bu departmanda Tekstil, Endüstri, Makine Mühendisliği gibi çeşitli mühendislik bölümlerinden mezun olan adaylar, yönetici ve sorumlu olarak kıdemli satın alma müdürü, tedarik zinciri müdürü pozisyonlarında çalışabilirler. Alan içerisinde yer alan muhasebe departmanı ile iş birliği içerisinde çalışırlar. Büyük ölçekli departmanlarda yönetici ve muhasebeci pozisyonlarına ek olarak kalite kontrol uzmanları da bulunur.

Bursa satın alma alanında iş ilanları nelerdir?

Bursa şehrinde faaliyet gösteren kuruluşlar tarafından yayınlanan satın alma alanı iş ilanları, çeşitli pozisyonlar için iş fırsatı sunar. Satın alma sorumlusu, satın alma uzmanı, satın alma müdürü, satın alma şefi pozisyonlarında yönetimden ve kararlardan sorumlu olmayı gerektiren iş ilanları yayınlanır. Satın alma personeli, satın alma sorumlusu, teknik satın alma uzmanı pozisyonları ile bölüm içerisinde sabit bir ortamda veya seyahat halinde çalışması mümkün olan ekipler oluşturulur. Bazı kuruluşlar ayrıca kontrat uzmanı, planlama uzmanı, kalite kontrol uzmanı, ithalat-ihracat uzmanı pozisyonları için iş ilanı yayınlar.

Bursa satın alma iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bursa satın alma iş ilanlarına ilan detaylarında belirtilen eğitim seviyesi, tecrübe ve bireysel özelliklere sahip olan kişiler başvuru yapabilir. Ek olarak sektörle ilgili gelişmeleri yakından takip eden, gelişime açık, ekip çalışmasına yatkın kişiler Bursa satın alma iş ilanları arasından kendilerine en uygun olan iş ilanına başvuru yapabilir.

notifications İş Alarmı kur