Gayrımenkul, Emlak İşleri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?

Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:

 • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
 • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
 • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
 • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"
 • Arama sonuçlarında engellenen şirketin profili ve ilanları görünmez. Arama yaptığın kelimenin engellediğin bir şirketle ilgili olup olmadığından emin olmalısın.

Gayrimenkul ve Emlak İşleri İş İlanları

Gayrimenkul genel olarak maddi değeri bulunan, taşınamaz ürünler olarak tanımlanabilir. Arsa, dükkan ve konutlar gayrimenkul kapsamına girer. Gayrimenkul elemanları ise gayrimenkullerin alım satım işlemlerini gerçekleştirmek için müşterilere yardımcı olan kişilerdir. Emlak ofislerinde muhasebe sorumlusu ve sekreter gibi farklı mesleğe mensup kişilere de ihtiyaç duyulur. Emlak elemanları çeşitli gayrimenkul ve emlak ofislerinde çalışma imkanı bulur. Emlak elemanı arayanlar sık sık ilan vererek emlak ofislerine yeni çalışanlar katar. Gayrimenkul iş ilanları İstanbul gibi nüfusun ve konut sayısının fazla olduğu yerlerde daha yoğundur. Ancak konut alım satımı her şehirde sık sık yapıldığı için emlak gayrimenkul iş ilanları kısmına farklı şehirde faaliyet gösteren emlak ofisleri tarafından da yenileri eklenir. 

Gayrimenkul Elemanları Ne İş Yapar?

Gayrimenkul görevlilerinin genel olarak görevi emlak ofisine gelen müşterilere konut alım satımı konusunda danışmanlık sağlamaktır. Gayrimenkul emlak eleman arayan firmalar işe alacağı kişilerden farklı görevleri yerine getirmesini de bekleyebilir. Ancak gayrimenkul emlak eleman arayanlar çalışanlarından genel olarak şu görevleri yerine getirmesini bekler:

 • Satılacak veya kiralanacak mülk hakkında bilgi toplayıp mülkün fotoğraflarını çekmek
 • Bölgede satışa sunulan diğer mülklerin fiyatları hakkında piyasa araştırması yaparak mülkün ortalama fiyatını belirlemek
 • Satılık veya kiralık mülklerin tanıtımını etkili bir şekilde yapmak
 • Emlak piyasasına dair yeni gelişmeleri takip etmek
 • Alım yapacak potansiyel müşterileri belirlemek ve satın alma konusunda yardımcı olmak
 • Kiralanacak mülkler için kira sözleşmesi hazırlamak ve iki tarafın da haklarının korunmasını sağlamak

Gayrimenkul Eleman İlanlarında Hangi Nitelikler Aranır?

Gayrimenkul eleman ilanları, emlak elemanı olmak isteyenlerin bazı niteliklere sahip olmasını bekler. Emlak elemanları, sürekli insanlarla etkileşim halinde oldukları için insan ilişkileri konusunda mutlaka başarılı olmalıdır. Bunun dışında emlak elemanı şu niteliklere sahip olmalıdır:

 • Satış teknikleri konusunda bilgili olmak ve uygulayabilmek
 • Hızlı ve pratik bir şekilde problem çözme becerisine sahip olmak
 • Gerektiğinde müşterileri mülkün bulunduğu bölgeye götürebilmek için ehliyete sahip olmak
 • Mülk alma potansiyeli olan müşterileri belirleyebilme özelliğine sahip olmak
 • Emlak alanında kariyer hedefliyor olmak
 • Gerektiğinde esnek mesai saatlerine uyum sağlayabilmek
 • Alım satım işlemlerinde pürüz oluştuğunda müşterileri sakinleştirebilecek bir yapıya sahip olmak
 • İkna yöntemleri konusunda her daim kendini geliştirmeye çalışmak

Tecrübesiz kişiler gayrimenkul elemanı olabilir mi?

Gayrimenkul elemanı olmak için tecrübe şartı aranmaz. Bazı firmalar sadece tecrübesi bulunan elemanları işe alsa da tecrübesi bulunmayan kişilere şans tanıyan firmalar da bulunur. Ancak iş veren kişiye insan ilişkileri konusunda başarılı olduğunu kanıtlaman gerekir. Bu yüzden ön görüşme için çağırırlarsa görüşmeye gittiğinde güleryüzlü bir tavır sergilemelisin. Bunun yanı sıra dış görünüşüne ve kıyafetlerine özen göstermelisin.

Kendi şehrimde verilen emlak elemanı ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kendi şehrinde verilen ilanlara ulaşmak istiyorsan uygun kelimeleri kullanarak arama yapmalısın. Örneğin Bursa’da yaşıyorsan gayrimenkul iş ilanları Bursa gibi aramalar yapabilirsin. Ya da Ankara’da emlak elemanı olarak iş arıyorsan gayrimenkul iş ilanları Ankara yazıp aratarak Ankara’da emlak elemanı arayan firmalara pratik bir şekilde ulaşabilirsin. Kariyer.net üzerinden filtreleme kısmına gelerek yaşadıığın şehri seçip ilanları listeleyebilir, başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Emlak elemanı maaşları ne kadar?

Emlak elemanının aldığı maaş çalıştığı firmanın tutumuna göre değişkenlik gösterir. Sabit bir ücret üzerinden maaş veren firmalar bulunur. Bazı firmalar ise maaşın yanı sıra emlak görevlisine sattığı veya kiraladığı mülke göre fazladan komisyon payı verir. Kimi firmalarda ise emlak görevlileri sadece kiraladıkları veya sattıkları mülkler üzerinden komisyon alır. Ne kadar çok mülk satışı yaparlarsa o kadar fazla kazanırlar.

En yeni emlak elemanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Sıralama yerine gelip tarihe göre en yeni seçeneğine tıkladığın zaman gayrimenkul ve emlak alanında verilmiş en yeni iş ilanlarına ulaşabilirsin. Güncel gayrimenkul emlak iş ilanları gibi aramalar yaparak da yeni ilanlara ulaşman mümkündür. Gayrimenkul ve emlak iş ilanlarını sık sık ziyaret ederek yeni ilanlara vakit kaybetmeden başvurabilirsin. Böylelikle iş bulma şansın artar. 

Sıkça Sorulan Sorular

Gayrimenkul emlak sektöründe çalışma ortamları nerelerdir?

Gayrimenkul emlak piyasası, adaylara çeşitli çalışma alanları sunar. Bu bağlamda ülke genelinde faaliyet gösteren gayrimenkul kuruluşları, birden fazla departman sahiptir. Sektör çalışanları, idari işler bölümlerinin birinde çalışmadığı sürece sahada daha fazla vakit geçirir. Personellerin çalışma koşulları da pozisyonu bağlı olarak farklılık gösterir.

Gayrimenkul emlak iş ilanlarında hangi eğitimler aranır?

Gayrimenkul emlak sektörü; çeşitli eğitim seviyelerine sahip adaylara; piyasa bilgileri, tecrübeleri ve yetenekleri doğrultusunda iş imkanı sunar. Sektörde eğitim şartı katı değildir. İşveren bağlı olarak eğitim kriteri farklılık gösterebilir. Genellikle lise veya üniversite mezunu adaylar bu alanda iş imkanı bulabilir. Ayrıca birçok firma, MEB onaylı özel kurslar tarafından verilen gayrimenkul eğitim sertifikası talep eder.

Gayrimenkul emlak iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Gayrimenkul emlak iş ilanları çeşitli kriterler ile adayların karşısına çıkar. Adaylar, ilanda belirtilen koşulları karşılayabiliyorsa iş için başvuru yapabilir. Buna göre deneyimsiz adaylara hitap eden ilanlarda iş tanımlarında belirtilen vazifeler konusunda kendine güveniyorsan; ilgili ilana başvurunu yapabilirsin. Öte yandan eğitim kriteri ve sosyal koşullar açısından uygun olman gerekir.

Gayrimenkul emlak iş ilanlarında en önemli koşullar hangileridir?

Gayrimenkul emlak sektöründe; piyasa, sektör ve teknik iş dalları konusunda sahip olunan bilgi düzeyinin eğitim ve tecrübenin önüne geçtiği gözlemlenir. Mülakat süreçlerinde; girişken, araştırmacı, pozitif, diksiyonu düzgün ve gelişime açık adayların öne çıktığını belirtmek gerekir. Bunun yanı sıra araç sürüş belgesi, mesleki sertifika sahipliği ve yabancı dil bilgisi yaygın biçimde talep edilen koşullar arasında yer alır. Adayların; ekip çalışmasına yatkın ve yoğun tempoya ayak uydurabilecek olması da arzu edilir.

notifications İş Alarmı kur