Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
71

İstanbul(Avr.) Hukuk İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Hukuk cancel
İstanbul(Avr.) cancel
KÜRESEL HUKUK DANIŞMANLIK
Alacak Takip Elemanı
KÜRESEL HUKUK DANIŞMANLIK
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ÖZEL AYMED SAĞLIK HİZMETLERİ SAN. VE TİC.AŞ.
Avukat
ÖZEL AYMED SAĞLIK HİZMETLERİ SAN. VE TİC.AŞ.
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hema Endüstri A.Ş.
Lawyer
Hema Endüstri A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Avrupa Yakası Hukuk İş İlanları

Yoğun nüfus nedeniyle İstanbul şehrinde hukuk alanında birçok istihdam olanağı bulunduğunu söylemek mümkündür. Birçok hukuk bürosu ve hukuki danışmanlık şirketi için ev sahipliği yapan İstanbul Avrupa Yakası’nda avukatlara ve hukuki danışmanlara ihtiyaç duyulur. İstanbul Avrupa Yakası hukuk iş ilanları yeni çalışan adayları için çok sayıda fırsat sunar. İlanlar incelendiğinde hukukun farklı alanlarında avukatlara ihtiyaç duyulduğunu ve her geçen gün iş olanaklarının arttığını görebilirsin. İstanbul Avrupa Yakası hukuk iş ilanları bay veya bayan çalışan adayları için benzer oranlarda yayınlanır. Sen de hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu bölgede kolaylıkla iş bulabilirsin. İstanbul iş ilanları arasında da önemli bir hacme sahip olan hukuk alanında avukat veya hukuki danışman olarak görev yapmak mümkündür. Genellikle hukuk fakültesi mezunlarının arandığı bu ilanlarda bazen mevzuatlara hakim takip ve hasar uzmanları için de ilanlar verilebilir. Özellikle icra alanında çok fazla iş imkanına sahip olan İstanbul Avrupa’da sen de eğitimin gerekliliklerine göre bir hukuk firmasında çalışmaya başlayabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası Hukuk Çalışanları Ne İş Yapar?

İstanbul Avrupa Yakası hukuk iş ilanları arasında genellikle avukatlara talep vardır ancak mevzuata hakim avukat olmayan kişilere de ihtiyaç duyulur. Ayrıca güncel İstanbul Avrupa Yakası hukuk iş ilanları tecrübeli ve tecrübesiz çalışanlara özel de yayınlanır. Kıdemli avukatlar daha farklı görevler üstlenirken diğer hukuk çalışanları için farklı sorumluluklar söz konusudur. Hukuk sektöründe çalışacakları bekleyen temel görevler başlıca şunlardır:

  • Davaların takibini üstlenmek, davaları yürütmek ve sonuçlandırmak
  • Hukuki konular ve uyuşmazlıklarda hukuki görüşünü aktarmak
  • Çalıştığı kurumun veya kişinin menfaatlerini koruyan, anlaşmazlıkları önleyen hukuki tedbirler alarak, dava sürecinden maksimum fayda sağlamak
  • Sözleşme ve şartname gibi taslakları firma avantajına olacak şekilde hazırlamak veya hazırlanan sözleşmelerin taslaklarını kurum ile arada çıkabilecek uyuşmazlıklara göre hukuki şekilde bildirmek
  • Karar tahsili, itiraz, temyiz gibi süreçleri yürütmek

Bunlar dışında hukuk firmasında çalışan icra takip elemanlarının icra dosyasının açılışından kapanışına kadar tüm süreçleri yapabilmesi beklenir. Ayrıca gerekirse hukuki yazılım programlarını kullanarak bu süreçleri daha aktif şekilde tamamlayabilen icra takip elemanlarından mevzuata hakim olması da istenir. Bir diğer meslek ise alacak takip uzmanıdır ve kendisinden müşteriler ile telefon aracılığı ile görüşerek alacakların tahsil edilmesini sağlaması talep edilir. Hukuk eğitimi almış bir avukatsan birçok işletmede farklı mevzuatlarla çalışabileceğin için başvuracağın alanın mevzuatına hakim olmanın beklendiğini de söylemek gerekir.

İstanbul Avrupa Yakası Hukuk İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İstanbul hukuk iş ilanları şehrin en çok yayınlanan ilanları arasındadır çünkü şehrin kalabalık nüfusu hukuki durumların da sıkça yaşanmasına neden olur. İstanbul Avrupa Yakası hukuk bürosu iş ilanları için başvuru yapacaksan pozisyonun, daha önce aldığın eğitim ve yaptığın staj süresince tecrübe edindiğin alanda olduğuna dikkat etmen önerilir. Daha önce medeni hukuk alanında çalışmış biri olarak icra alanında istediğin kadar aktif olmayabilirsin. Ayrıca hukuki kariyerin açısından da uzmanlaşmak istediğin alanda ilerlemen daha hızlı yükselmene olanak tanır. Buna ek olarak çalışmak istediğin firmanın çalışma saatleri ve çalışma şekli de verimliliğin açısından önem arz eder. Genellikle belirli olan çalışma süreleri bazı durumlarda yoğunlaştığı için bunu daha önceden bilmen iyi olabilir. İstanbul Avrupa Yakası’ndaki hukuk firmalarının ilanlarına başvururken istedikleri tecrübeyi de göz önünde bulundurman gerekir.

İstanbul Avrupa Yakası Hukuk Alanında Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

İstanbul Avrupa hukuk iş ilanları yayınlayan firmalar rahat ofis ortamlarına sahip firmalardır. Bu nedenle çalışma ortamı konforlu denilebilir ancak bazı durumlarda sahaya gitmek ve alanları gezmek gerekebilir. Özellikle icra avukatı olarak Avrupa Yakası’nda çalışacaksan birçok semtte icraya gitmen söz konusu olabilir. İcra hukukunda ofis, mahkeme ve saha çalışmalarının bir araya yürütülmesi sık rastlanılan bir durumdur. Ancak farklı hukuk dallarında daha çok ofis veya mahkeme odaklı işlerin yapılması da mümkündür. Hukuk bürosu iş ilanları Avrupa Yakası hukuk büroları tarafından sıkça yayınlanır. Bu anlamda çeşitli hukuk dallarında İstanbul Avrupa Yakası’nın çalışan adaylarına farklı seçenekler sunduğunu vurgulamak gerekir.

İstanbul Avrupa Yakası hukuk çalışanı olarak hangi alanlarda iş bulabilirim?

İstanbul Avrupa Yakası hukuk iş ilanları bayan veya bay fark etmeksizin yayınlanır ve farklı hukuki alanlarda iş bulmak mümkündür. Özellikle icra takibi, boşanma hukuku, medeni hukuk, ceza hukuku gibi mevzuatlara hakim avukatlar ve diğer kişiler daha kolay iş bulabilir. İstanbul Avrupa Yakası’nın çok sayıda hukuk bürosuna ev sahipliği yapmasına bu alanlarda kendini geliştirdiğin takdirde iş bulma şansını arttırır.

İstanbul Avrupa Yakası hukuk iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Hukuk bürosu iş ilanları Avrupa Yakası bölgesinde çokça yayınlanır ve hukuk fakültesinde eğitimini tamamlayıp stajını yapmış avukatlar avukatlık ilanlarına başvurabilir. Ancak bazı bürolar tecrübe ve uzmanlık istediği için bu gibi detaylara dikkat etmen gerekir. İlan açıklamalarında belirtilen koşulları karşılayan tüm çalışan adayları İstanbul Avrupa Yakası hukuk iş ilanlarına başvuruda bulunabilir.

İstanbul Avrupa Yakası hukuk iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İstanbul Avrupa hukuk bürosu iş ilanları için firmalar genellikle kariyer.net sitesinden yararlanır. Bu sitede tüm İstanbul Avrupa Yakası hukuk büroları ve hukuki danışmanlık firmaları hızlı ve kolay şekilde aradıklara adaya ulaşabilir. Sen de burada profil açıp özgeçmişini hazırladıktan sonra istediğin şartlara göre filtrelemeleri yapıp farklı ilçe ve semtlerden ilanları listeleyebilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası hukuk iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

İstanbul Avrupa Yakası iş ilanları yayınlarında aranan kriterlerin en başında bu alanda hizmet verebilmek için sahip olman gereken Hukuk Fakültesi diploması ve deneyim gelir. Bunun ardından ikna kabiliyeti, sistematik düşünme yeteneğine sahip olma, analiz, problem çözme, etkili konuşma, düzgün bir diksiyon ve iyi bir dış görünüş gibi özellikler de ilan açıklamalarında sıklıkla karşılaşılan kriterlerdir..

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul (Avr.) hukuk departmanında vasıfsız eleman iş alanları nelerdir?

İstanbul Avrupa Yakası’nda hukuk departmanında vasıfsız eleman olarak da çalışma şansını yakalayabilirsin. Departmanın birçok ihtiyacının karşılanması ve eksilerin tespit edilip tamamlanmasında görev alan kat görevlisi mesleği, vasıfsız eleman olarak başvurabileceğin mesleklerden biridir. Bunun yanında vasıfsız eleman olarak hukuk departanında çalışabileceğin bir başka meslek alanı da çay kahve servis elemanlığıdır.

İstanbul (Avr.) hukuk departmanında stajyer pozisyonunda iş ilanları nelerdir?

İstanbul Avrupa Yakası’nda hukuk departmanında stajyerler için de çalışma olanağı sunulmaktadır. Yasal olarak istenilen avukatlık ruhsatnamesini temin etmen sonucunda bu departmanda stajyer avukat pozisyonunda görev alabilirsin veya İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan hukuk departmanlarında stajyer avukatlık pozisyonunda zorunlu stajını tamamlayabilirsin. Mezun olup avukatlık ruhsatnamesi alabilmen için zorunlu stajını tamamlaman gerekir. İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan şirketlerde veya hukuki danışmanlık bürolarında yer alarak hukuk departmanında stajyer avukat olarak noter ve icra ile ilgili işlemleri yapabilir, mahkemelere gözlemci olarak katılarak deneyim kazanabilirsin.

İstanbul (Avr.) hukuk departmanında kimler çalışabilir?

İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan hukuk departmanı iş ilanlarına başvuru yapabilmen için Hukuk Fakültesinde eğitim görmüş olman gerekir. Lisans sürecini tamamladıktan sonra zorunlu olarak yapılması gereken avukatlık stajını yapman ve staj belgelerini eksiksiz şekilde doldurarak istenen mercilerine aktarman önemlidir. Son olarak da avukatlık ruhsatı olarak nitelendirilen ruhsatnameyi temin ederek İstanbul Avrupa Yakası hukuk departmanı iş ilanlarına başvurabilirsin. İstanbul Avrupa hukuk departmanında Hukuk bölümünü başarıyla bitirmiş ve gerekli süreçleri tamamlamış kişiler çalışabilir.

İstanbul (Avr.) hukuk departmanında avukatlarda aranan kriterler nelerdir?

İstanbul Avrupa Yakası hukuk departmanları için verilen iş ilanlarında adaylardan bazı kriterler istenir. Bu kriterleri sağlamanın sonucunda iş ilanlarına başvurunu gerçekleştirebilirsin. Hukuk fakültesinden mezun olarak avukat olma unvanını hak kazanman için staj sürecini tamamlayarak gerekli belgeleri temin etmen gerekir. Birçok iş ilanında hukuk alanında en üç yıllık deneyimin olması beklenir. Disiplinli ve düzenli olman,ekip çalışmasına yatkın olman ve iletişim becerilerinin gelişmiş olması da aranan kriterlerdir.