keyboard_arrow_down
362

İstanbul(Avr.) İlaç Sanayi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İlaç Sanayi cancel
İstanbul(Avr.) cancel
Neutec
Uluslararası Ruhsatlandırma Yöneticisi
Neutec
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Menarini Türkiye
Ürün Tanıtım Temsilcisi
Menarini Türkiye
İstanbul (Tümü) +9 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

DEVA Holding A.Ş.
İş Mükemmelliği Uzmanı
DEVA Holding A.Ş.
İstanbul(Avr.) Hibrit
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş.
Kalite Kontrol Analisti
Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 8 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Avrupa Yakası İlaç Sanayi Sektörü İş İlanları

İstanbul Türkiye’nin en yoğun nüfuslu şehridir. Giderek artan nüfusu ve yeni açılan firmalarıyla önemli bir iş merkezidir. Hem Avrupa hem de Asya yakaları iş istihdamı açısından ülkemizin lokomotif bölgeleridir. Toplumun iyileştirilmesi ve geliştirilmesinde önemli bir role sahip olan ilaç sanayi, üretim hacminin genişliğiyle ekonominin kilit noktalarından biridir. İnsan yaşamını doğrudan etkileyen bu sektör ikame edilemeyen ilaçları halka sağlamada görevlidir. Çeşitli bitkisel ve hayvansal ürünlerin laboratuvar ortamında geliştirilerek kullanıma uygun hale getirilmesi bu alanın görev tanımı içerisindedir. Bünyesinde birçok alanda insanla çalışması gereken firmalar, İstanbul Avrupa Yakası ilaç sanayi sektörü iş ilanları ile ihtiyaç duyulan iş istihdamını sağlar. İlaç denince akla ilk gelen bilim dalı kimya olsa da bir ilaç sanayisinde birçok meslek grubundan yararlanılması gerekir. Başvuracağın birime ait kişisel ve mesleki yetkinliğe sahipsen İstanbul Avrupa Yakası ilaç fabrikaları arasından sana uygun olanları seçerek aradığın fırsatı yakalayabilirsin.

İlaç Sanayi Çalışanları Ne İş Yapar?

Bir ülkede verilen sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde sağlanması; dolayısıyla halk sağlığının korunması için izlenmesi gereken yol, ilaç sektörünün geliştirilmesidir. Bu gelişme sağlanırken yardım alınması gereken birçok iş kolu vardır. İlaç sanayisinin iş alanlarını idari ve üretim departmanı şeklinde iki başlıkta ele almak mümkündür. İdari bölümün içerisinde; bütçe planlaması, pazarlama, tanıtım, insan kaynakları, satış, mali işler, ruhsatlandırma, satın alma gibi birimler bulunur. Üretim bölümü içerisinde ise; kalite kontrol, güvence, üretim planlama, AR-GE, bakım, onarım gibi iş alanları vardır. Teknoloji, gelişen sağlık sistemleri ve büyüyen ilaç sektörüyle beraber güncel İstanbul Avrupa Yakası ilaç sanayi sektörü iş ilanları da sayıca artış gösterir. Aldığın eğitim, sahip olduğun belgeler ve niteliklere göre öncelikle çalışacağın bölümü seçerek iş arama yolculuğuna başlayabilirsin. Ardından seçtiğin bölümde yer alan departmanlardan çalışma koşulları, görev tanımı ve niteliği sana uygun olan bir iş kolunu seçerek Avrupa Yakası ilaç fabrikası iş ilanları başlığı altında gerekli filtrelemeleri yapabilirsin. İlaç sanayisi çalışanları genellikle şu görevleri yerine getirir;

  • Kalite uzmanı olarak yapılan projeleri analizleyerek firmaların beklentilerini karşılayacak fikirler üretir,
  • Gelişen teknolojiyle beraber ihtiyaç duyulan endüstri, üretim, kodlama gibi alanlarda mühendislik işleri yapar,
  • Firma çalışanlarının prensipler doğrultusunda çalışmasını düzenler,
  • İstenen ve üretilen ürün dengesini sağlayarak üretim planlama birimlerinde çalışabilir,
  • Yapılan işleri belli aralıklarla raporlayarak iş takibini yapar,
  • Finans departmanıyla beraber bütçe araştırmaları yürütür,
  • Şirket performansını artırmaya yönelik düzenlemeler yaparak sağlık hizmetlerini geliştirir.

İlaç Sanayi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Başvuracağın İstanbul ilanları için öncelikle senden istenen eğitim seviyesine bakarak pozisyon hakkında görev sahibi olabilirsin. İlaç sanayi iş ilanlarında istenen akademik düzey geniş bir skalaya sahiptir. Ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora gibi her düzeyde alım yapabilen bu sektöre başvururken sahip olduğun mezuniyet belgelerini ekleyerek potansiyel işverenlerinin senin hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsin. Biyoloji, Eczacılık, Kimya, Kimya Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik gibi lisans programlarından mezunsan bu alanda çalışmayı düşünebilirsin. Ayrıca ilan açıklamalarında senden istenen yabancı dil bilgisi ya da tecrübe süresi gibi başlıkların olup olmadığına bakman önerilir. İstanbul Avrupa Yakası ilaç sanayi sektörü iş ilanları bay ve kadın çalışma adaylarına sunduğu iş istihdamı ile sahip olduğu birçok departmanı aktif tutmayı amaçlar. Ayrıca ilanda yer alan çalışma saatleri ve koşullarını inceleyerek filtreleme yapabilirsin. İlan açıklamalarında yer alan bilgiler ışığında sahip olman gereken detayları öğrenebilir, sana uygun iş alanı sunan firmalara başvurarak aradığın fırsatı bulabilirsin. 

İlaç Sanayi Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Sağlık üzerinde doğrudan etkisi bulunan ilaçların üretim ve kalite kontrol alanlarının; mikroorganizmalardan arındırılmış, steril bir ortam olması gerekir. Laboratuvarda çalışanların bu tarz durumlardan etkilenmemesi ve ısı nem gibi negatif faktörlerin ilaç üretimi aşamasında sorun çıkarmaması için bulunulan ortamın yer kaplaması, duvar gibi unsurlarının kaliteli malzemeden yapılmış olması da önem arz eder. Üretim aşaması dışında farklı pozisyonlarda çalışmak istersen bir ofis ortamı ya da ön büro alanlarında görev alabilirsin. Bulunduğun şehir ve özellikle büyükşehirlerde; İstanbul Avrupa yakası iş ilanları başlıkları altında kendine uygun iş alanları bulabilirsin. Bu sektör, part-time, tam zamanlı ya da stajyer olarak farklı çalışma saatleri barındırır. Aradığın iş standartlarına sahip ilanları incelemek için İstanbul Avrupa yakası ilaç sanayi sektörü iş ilanları yeni kategorisine göz atabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası ilaç sanayi iş ilanlarında hangi iş kolları vardır?

Hizmet, üretim, idare, finans, gıda, sağlık gibi birçok iş kolunda ilan açan bu sektör; satış elemanı, firma temsilcisi, kimya mühendisi gibi nitelikli çalışanları bünyesine alır. İlaç sanayi; depo elemanı, şoför, teknisyen gibi eğitim gerektirmeyen alanlardaki eleman alımlarıyla da geniş bir iş hacmi sunar. İstanbul Avrupa yakası ilaç sanayi sektörü iş ilanları bayan ve bay başlıkları altında, sahip olduğun niteliklere ve aradığın çalışma ortamına sahip iş imkanını Kariyer.net’te kolaylıkla bulabilirsin. 

İstanbul Avrupa Yakası ilaç sanayi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İş ilanlarında istenen eğitim düzeyi ve teorik bilgileri sağlıyorsan istediğin iş alanına başvuru yapabilirsin. Bu ilanlara başvurabilmek için eğitim ve yabancı dil kriterlerinin yanı sıra bazı kişisel özellikleri sağlaman da beklenebilir. Bunlardan bazıları: problem çözme, analitik düşünce yapısına sahip olma, özgüven, bilimsel konulara ilgi ve yüksek motivasyon gibi kişilik özellikleri seni bu alanda öne çıkarabilir.

İstanbul Avrupa Yakası ilaç sanayi vasıfsız iş imkanları nelerdir?

Ön lisans, lisans gibi eğitim programlarından mezun olarak ilaç sektörüne girebileceğin gibi herhangi bir eğitim almadan mavi yaka olarak rol alabileceğin departmanlar da vardır. İstanbul Avrupa Yakası eleman arayan ilaç fabrikaları başlığı altında kazan operatörü, makam şoförü, el ambalaj elemanı, klima teknisyeni ve depo işçisi gibi birçok vasıfsız iş fırsatını inceleyerek başvuru gönderebilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası ilaç sanayi part-time çalışma olanakları nelerdir?

Çalışma şekilleri ve saatleri değişkenlik gösteren birçok ilan ilaç sektörü bünyesinde yer alır. Tam zamanlı iş fırsatlarının yanı sıra part-time olarak görev alabileceğin başlıklar da bulunur. Örneğin; markalaşma, finans, reklam gibi alanlarda daha çok bulabileceğiniz part-time iş fırsatları yoğunluktadır. İstanbul Avrupa Yakası ilaç firmaları iş ilanları açısından birçok seçenek barındırır ve aradığın ilçede yarı zamanlı çalışma imkanı bulmanı sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul(Avr.) ilaç sanayi sektörüne hangi meslek mensupları başvurabilir?

İstanbul Avrupa Yakası ilaç sanayi sektörü içerisinde farklı mesleklere sahip insanların çalıştığını görebilirsin. Bu alan içerisinde yer alan iş kollarından biri olarak tıbbi mümessili görmek mümkündür. Medikal ürünler üzerine çalışma yapan bir diğer meslek alanı ise tıbbi tanıtım temsilciliğidir. Msl uzmanı gibi iş kollarının da bu sektör dâhilinde değerlendirildiği bilinir. İlaç sanayi sektörü olarak nitelendirilen iş kollarından biri de üretim operatörleridir. Bu iş alanları veya benzer çalışmalar sürdüren mesleklerden birine dahilsen Avrupa Yakası’nda yer alan ilaç sanayi sektörü iş ilanları arasından kendine uygun iş ilanlarına başvurma imkânı bulabilirsin.

İstanbul(Avr.) ilaç sanayi sektöründe stajyer iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

İstanbul Avrupa Yakası içerisinde ilaç sanayi sektörü üzerinden iş ilanlarını arayabilirsin. Bu iş ilanları içerisinde stajyer pozisyonu olan iş ilanlarını öğrenebilir ve bu ilanlara başvuruda bulunabilirsin. Üniversitelerin eczacılık fakültelerinden mezun olduysan veya bu bölümde aktif olarak okuyor durumundayken stajyer aranan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Medikal anlamda çalışmalar yapabileceğin bu iş ilanlarına diş hekimliği fakültesi veya tıp fakültesi mezunuysan da başvuru yapma ihtimalin bulunur. Bu bölümlerin birinden mezun olarak medikal ürün odaklı bu iş ilanlarına stajyer pozisyonunda başvurma olanağı yakalayabilirsin.

İstanbul(Avr.) ilaç sanayi sektöründe vasıfsız eleman iş ilanlarında aranan özellikler nelerdir?

İstanbul Avrupa Yakası’nda ilaç sanayi sektörü alanı iş ilanlarında vasıfsız eleman ibareli iş ilanları da yer alır. Bu iş ilanlarında genel olarak herhangi bir ilaç sanayi alanına yönelik eğitim veya tecrübe unsuru aranmayabilir. Fiziksel olarak çalışmaların gerçekleştirilmesi ve işin tamamlanması için gereklilikler aranır. Birçok ilaç sanayi sektöründe vasıfsız eleman iş ilanında okuma yazma bilmek gibi asgari düzeyde kriterler aranır. İlaç sanayi sektöründe herhangi bir deneyimin ve mesleği kapsayan eğitimin yoksa vasıfsız eleman iş ilanlarına başvurabilirsin.

İstanbul(Avr.) ilaç sanayi sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İstanbul Avrupa ilaç sanayi iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsin. İstanbul Avrupa Yakası ilaç sanayi iş ilanları olarak aramalar yapabilirsin. Bu şekilde aramalar yapabileceğin gibi sadece ilaç sanayi iş ilanları olarak da geniş çaplı bir arama gerçekleştirebilirsin. Ardından filtreleme özelliğini kullanarak kendine uygun özelliklerdeki ilanlara ulaşabilirsin. Kendine uygun olduğunu düşündüğün iş ilanlarına başvuruda bulunmadan önce ilan detaylarını incelemen gerekir.

notifications İş Alarmı kur