keyboard_arrow_down

İşyeri Hekimi İş İlanları

118 ilan

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İş Yeri Hekimi İş İlanları

İş yeri hekimleri, özel ve devlete bağlı çeşitli işletmelerde çalışma sergiler. Özellikle fabrika gibi özel iş yerlerinde iş yeri hekimlerinin bulunması zorunludur. Ayrıca ağır iş kollarında çalışan kişilerin mevcut olduğu tüm iş yerlerinde işyeri hekiminin olması şarttır. Bunun için de iş yeri hekimi iş ilanları sayfaları hekimler ve çeşitli işletmeler tarafından sürekli olarak incelenir. Özel sektörde çalışmayı tercih eden hekimler, özel işyerlerinde işyeri hekimi adı altında çalışmalarını yürütür. İstanbul ilinin kalabalık ve yoğun sanayi şehri olması nedeniyle birçok işyerinin bu şehirde faaliyet gösterdiği bilinir. Özel sektörde faaliyet gösteren iş kollarına bağlı olarak iş yeri hekimlerine ihtiyaç duyulur. Bu nedenle iş yeri hekimi iş ilanları İstanbul sayfaları, iş arayan hekimlerin uğrak noktası olur. Bu ilanlar üzerinden yapılan başvurular sonucunda iş bulup mesleğini yapan sayısız hekimin mevcut olduğunu söylemek mümkündür.

İş Yeri Hekimi Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

İş yeri hekimi arayan firmalar, aradıkları hekimi bulmak için bazı noktalara dikkat eder. Özellikle alanında başarılı olan, pratik ve disiplinli, bilgisi güçlü olan kişiler tercih edilir. İş yerinde meydana gelebilecek kazalara karşı soğukkanlı davranarak çözüm üretebilen kişiler olmasına özen gösterilir. Bunun için de ön görüşme esnasında adaylar, detaylı sorular ile gizli bir sınava tabii tutarlar. İş yeri hekimi arayanlar bu noktada oldukça özenli davranır. Çünkü iş yerinde çalışan kişilerin sağlığının kendileri için çok önemli olduğunun bilincinde olurlar. Bu şekilde sağlanan pratik çözümler ile büyük sorunların önlenmesinde ilk adımı atmış olurlar. İş yeri hekimlerinin; çalışma ortamına uyum sağlayabilen, iş yerinde hastalanan kişilerin isteklerine ve şikayetlerine cevap verebilen kişiler olmaları önem arz eder. Bu şekilde bir imaj bırakılması halinde işe alınma süreci daha hızlı olur ve çalışma hayatına başlanabilir. Ancak kişinin kendini doğru ifade edip, gereken tüm işlemleri eksiksiz yapması da işverenler üzerinde olumlu bir imaj bırakmasına neden olur.

İş Yeri Hekimi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İş yeri hekimi iş ilanları sayfasında yayınlanan ilanlar üzerinden sadece firmalar hekimleri seçmez. Hekimlerin de firmayı seçmesi ve firmanın çalışma koşullarının kendilerine uygun olup olmadığına karar vermesi gerekir. İş yeri hekimi iş ilanları Adana ili için verilen ilanlarda işin tüm gerekleri anlatılmalıdır. İlanda çalışma saatleri, işverenin görev tanımı, iş yeri hekiminin tecrübe ve uzmanlık alanı hakkındaki gereklilikler gibi konuların belirtilmesi şarttır. Bunların dışında çalışma saatleri ve sunulacak olan olanak ve hakların da ilanda belirtilmesi önem taşır. İş ilanlarının sürelerinin de aday hekimler tarafından dikkate alınması gerekir. İş yerlerinin özel işletmeler olması nedeniyle hafta sonu ve tatil günlerinde çalışma sisteminin nasıl olacağı da ilan detaylarında belirtilmesi gereken en önemli konulardan biridir. Özellikle bu alana adayların daha çok dikkat ettiği bilinir.

İş Yeri Hekimi Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

İş yeri hekimi arayan şirketler, iş yeri hekimi olarak işe alacakları hekimlerin en az pratisyen hekim olmasını ister. Bilgisi ve deneyimine güvenerek işe alınacak olan iş yeri hekimlerinin üniversitelerin tıp fakültesi bölümünden mezun olmaları şarttır. Tıp fakültesinden doktor unvanı alarak mezun olanlar işyeri hekimliği yapabilir. İş yeri hekimi olmak için herhangi bir özel kursa gidip sertifika alınması mümkün kılınmamıştır. Bu mesleğin önemi gereği titiz bir eğitim sisteminden başarıyla geçilmesi şarttır. Özellikle 6 yıllık bir tıp fakültesi geçmişinin olması ve bu süreçte derslerin başarı ile verilip mezun olunması önemlidir. Mezun olunduktan sonra alınan diploma ile her türlü özel ve devlet kurumlarında hekim olarak çalışılabilir. Bu kişilerin kurumsal sınavlar ile atanması zaman alabilir. Bu durumu göz önünde bulunduran adaylar, özel işletmelerde iş yeri hekimi olmak için işyeri hekimliği ilanlarını da takip etmeyi tercih edebilir. İş yeri hekimliğine başvurmak isteyen hekimler, güncel iş işyeri hekimi ilanlarını takip ederek başvuruda bulunabilir.

İş Yeri Hekimlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

İş yeri hekimi iş ilanları sayfalarında birçok detay bulunur. Bunlardan biri de çalışma ortamı ve koşullarının neler olduğudur. İş yeri hekimi olarak çalışacak kişiler, iş yerinin içerisinde yer alan revir bölümünde çalışırlar. Temel olarak hekimlik için gereken belirli malzeme ve aletler revir bölümünde bulunur. Ancak tıbbi müdahale ve cerrahi operasyon gerektiren durumlar için kullanılacak olan makine ve teçhizatlar iş yerlerindeki revir bölümlerinde bulunmaz. Güncel iş yeri hekimi iş ilanları sayfalarından iş bulan kişilerin çalışma ortamı, hastanelerde çalışan hekimlerden farklıdır. Bunun dışında bilgileri ve eğitimleri konusunda farklılık gözlenmez. Revir ortamında tedavi edilemeyecek şekilde bir durum ile karşı karşıya kalınması halinde iş yeri hekimi, tam teşekküllü bir hastaneye çalışan kişinin sevkini gerçekleştirir. Bunların dışında olan tüm pratik ve temel işlemlerde kendileri görev alır. Bu kişilerin çalışma ortamı böylece belli oranlarda sınırlıdır. İşyeri hekimleri, çalışan kişiye ilk tıbbi müdahaleyi yapan ve teşhisi koyan kişidir. Çalışan kişinin tam teşekküllü bir hastaneye sevki gerekiyorsa hastanın durumunu, hastanedeki meslektaşına tam ve eksiksiz olarak bildirir. Çalışan kişinin tam teşekküllü hastaneye sevkini gerektirecek bir durum yoksa işyeri hekimi gerekli müdahaleyi ve tedaviyi uygular.

İş Yeri Hekimi Maaşları Ne Kadardır?

İş yeri hekimi olarak çalışan bir kişinin, iş yerinden alacağı maaş konusu da dikkat çeker. İşyeri hekiminin maaşı, görev aldığı iş kolu ve firmanın büyüklüğü ve kapasitesine göre değişir. Deneyimsiz işe yeni başlayan bir doktor asgari ücretin üzerinde ortalama bir maaş alır. Deneyimli bir iş yeri hekimi de  firmanın koşullarına göre değişmekle beraber ortalama maaşın üzerinde maaş alabilir. İşyeri hekimlerinin maaşı işveren tarafından belirlenebilir.

İş Yeri Hekimleri Tek Mi Çalışır?

İş yerinde hekim olarak çalışan bir kişinin yanında başka sağlık çalışanları da bulunmak zorundadır. Özellikle acil durumlarda destek olması için bu kişilerin gerekli olduğu bilinmelidir. Bu yüzden bu alanda faaliyet vermesi için sağlık personellerinden yardım alınır. Bu kişiler de firma tarafından seçilir ve iş yeri hekiminin yanında çalışır. İşyeri hekimi, sağlık personellerinden oluşan ekibini kendisi seçme yoluna da gidebilir.

İş Yeri Hekiminin Yanında Çalışan Kişiler Kime Bağlıdır?

İş yeri hekiminin her türlü ihtiyacını karşılamak için görevlendirilen sağlık personelleri, her ne kadar firma tarafından seçilse de işleri esnasında iş yeri hekimine bağlıdırlar. Bu kişilerin sorumlulukları da iş yeri hekimine aittir. Sağlık personelleri, işyeri hekiminin sorumluluğundadır. İş yeri hekimi de işverene karşı sorumlu olur. Bu yüzden iş yeri hekimleri, yanlarında çalışan sağlık personellerini sık sık denetlemekten sorumludur.

İş Yeri Hekimleri Kaç saat Çalışır?

İş yerinde çalışacak olan iş yeri hekimi, firmanın büyüklüğüne bağlı olarak seçilir. Özellikle çok büyük iş yerlerinde birden fazla olan iş yeri hekimleri olduğu görülür. Nöbet sistemi ile çalışan iş yerleri, en az 2 iş yeri hekimi bünyesinde bulundurmak zorundadır. Bu durumda da iş hekimlerinin iş yükü azalır. İş yeri hekimi sayısına göre çalışma saatleri de değişiklik gösterir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı İşyeri Hekimi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı İşyeri Hekimi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

İşyeri Hekimi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İşyeri Hekimi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İşyeri Hekimi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İşyeri Hekimi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İşyeri Hekimi iş ilanlarına erişebilirsin.

İşyeri Hekimi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İşyeri Hekimi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur