8

Muhasebe Stajyer İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Muhasebe Stajyer İş İlanları

Staj yapmak hemen hemen her çalışanın hayatındaki önemli dönemlerden biri olarak bilinir. Bazı güncel muhasebe stajyer iş ilanları üzerinden staj fırsatlarını inceleyerek fırsat bulmanın çok da zor olmadığını görebilirsin. İleride karşına çıkabilecek iş fırsatlarına daha özgüvenli başvurmanı sağlayacak olan bu dönem senin için büyük bir önem taşır. İstanbul muhasebe stajyer ilanları gibi büyük şehirlerde yapacağın staj fırsatları kariyerinin hızlı yükselmesi adına oldukça büyük bir önem arz eder. Stajlarını tamamlayarak ilerleyeceğin meslekte daha çok gelişmen adına değerlendireceğin bu dönem için girebileceğin firmaları araştırman gerekebilir. Bu araştırmaları online olarak kariyer.net üzerinden yapabilirsin. Site bu alanda açılan tüm stajyer ilanlarını senin için listeleyecektir.

Muhasebe Stajyerleri Ne İş Yapar?

Muhasebe stajyerleri daha çok mali işlerle ilgilenen kişilerin yanında çalışacağı için finansal konular ile ilgili görevler alırlar. Bu işler mali müşavirin sana vereceği yükümlülüklere göre değişebilse de sınırları önceden çizilmiştir. Muhasebe stajyerlerinin bazı görevleri şu şekilde maddelenebilir:

 • Firmanın fatura düzenlemelerini yapar.
 • Düzenlemesi yapılan faturanın doğruluğunu kontrol eder.
 • Vergi beyannamelerinin hazırlanmasına yardımcı olur.
 • Müşteri girişlerini alır.
 • Müşterilerin ödeme tablosunu hazırlar ve bu tabloları kontrol eder.
 • Muhasebe ile ilgili yasal düzenleme yapar ve ilgili mevzuatı öğrenir.
 • Sorumlu mali müşavir tarafından kendisine verilen işleri eksiksiz yapar ve bunları doğru tarihte, geciktirmeden teslim eder.
 • Firmayla alakalı mali raporların oluşturulmasına yardımcı olur.
 • Günlük muhasebe kayıtlarını tutar.

Bu sıralanan görevler yalnızca birkaç örnek olmakla beraber muhasebe stajyer iş ilanları yeni eleman alımında kafandaki soruları bir miktar da olsa cevaplayabilir. Stajyer olarak geçireceğin süre firmaların seni değerlendirmesi adına oldukça değerli bir süreçtir. Bu süreçte iyi bir performans gösterirsen muhasebe stajyer arayanlar tarafından fark edilme potansiyelin artabilir. Muhasebe stajyer iş ilanları ve diğer fırsatları yayınlayan işverenler senden bu verilen sorumluluklardan daha azını veya daha çoğunu isteyebilir. Verilen görevleri yapabilirim diyorsan bu ilanlara başvurabilirsin.

Muhasebe Stajyeri Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Muhasebe stajyer iş ilanları bugün veya yarın fark etmeksizin başvurabileceğin birçok iş fırsatı sunar. Fakat bu ilanlara başvurabilmen için bazı temel yeterlilikler bulunur.  Muhasebe stajyer iş ilanları kadın veya erkek fark etmeksizin bu yeterlilik unsurları firmalar tarafından senden istenebilir. Firmaların isteyebileceği gereksinimler arasında önemli olan maddeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Farklı finansal yazılım programları hakkında geniş bir literatüre ve kullanabilme yeteneğine sahip olmak.
 • Minimum eğitim düzeyi olarak lise mezunu olmak.
 • Efektif yazma ve konuşma becerisini kişiler arası iletişimde doğru ve güçlü bir biçimde kullanabilmek.
 • Zamanı iyi kullanabilme becerisine sahip olmak.
 • Finansal disiplinlerle ilgili basit düzeyde eğitim almış olmak.
 • Finansal bilgilerin rapor edilmesinde titizlikle çalışmak.
 • Kolay motive olarak kendini işlere adapte edebilmek.
 • Ekip çalışmalarında rol alarak kendini topluluğa rahatça ifade edebilme yetisine sahip olmak.
 • Verilen görevleri yerine getirebilecek sorumluluk bilincine sahip olmak.

Muhasebe Stajyeri Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Muhasebe stajyer iş ilanları erkek veya kadın çalışan adaylarının arasından en doğru seçimi yapabilmek için hazırlanır. Bu durumda seni öne çıkaracak etmen kişisel özelliklerinden ziyade eğitimindir. Bu nedenle muhasebe stajyer iş ilanları Ankara gibi şehirlerde nüfusun çok olması ve bu sektöre olan arzın bu nüfustan az olması gibi durumlarda üniversite eğitimini nerede aldığın veya ön lisans, lisans veya lise diploması farklılıkları büyük önem kazanır. Muhasebe stajyer ilanları için lisans, ön lisans veya lise diploması farklılığı firmadan firmaya değişebilse de lise mezunu biri de bu sektörde iş sahibi olabilir. Bu sektör için hangi eğitime sahip olduğun kadar kendini bu iş için ne kadar çok hazırladığın da önemlidir. Bu nedenle  lise mezuniyetin varsa bu pozisyon için muhasebe stajyer eleman ilanları ile kariyer.net üzerinden iletişime geçebilirsin ve onlara başvurunu gönderebilirsin.

Muhasebe stajyer iş alımı var mı?

kariyer.net üzerindeki ilanlarda muhasebe stajyer ilanları erkek veya kadın, cinsiyeti fark etmeksizin iş alımı yapılır. Eğer stajyer olarak işe başlamak gibi bir isteğin varsa bu ilanlar üzerinden firmalar ile iletişime geçebilir, onlara kendini anlatabilirsin. Eğer firmalar seni kabul ederse burada işe başlayabilirsin. kariyer.net bünyesinde muhasebe alanında birçok ilan bulunuyor, sana uygun özelliklere sahip olan bir firmaya başvurarak aradığın işi bulabilirsin.

Muhasebe stajyerlerinin çalışma ortamı nasıldır?

Muhasebe alanı oldukça ciddi bir iştir. Eğer ciddi ortamları seviyorsan, önemli hesaplamalar yapmayı ve masabaşı işlerde çalışmayı seviyorsan muhasebe kesinlikle sana göre bir alandır. Çalışma ortamın da genellikle kapalı ofis ortamları olacaktır. kariyer.net üzerinden başvuracağın muhasebe stajyeri ilanı, sana istediğin çalışma ortamı ve koşullarını sunabilme potansiyeline sahiptir.

Muhasebe iş ilanlarına kimler başvurabilir?

En az lise mezunu olan ve teknolojiyi aktif olarak kullanabilme yeteneğine sahip olan herkes muhasebe ilanlarına başvurabilir. Kadın erkek fark etmeksizin başvurabileceğn bu ilanlara ve verilen işlere uyumlu olduğunu düşünüyorsan firmalara başvuru göndermeyi deneyebilirsin. Ancak bu fırsatların çalışma ortamlarını ve koşullarını, maaşlarını ve işverenlerin senden beklentilerini dikkatlice araştırmalısın. kariyer.net’te verilen her ilan, detaylarında belirtilen içerikle çalışma adaylarını bilgilendirir.

Muhasebe stajyer iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Muhasebe stajyerleri için ilanlarda yazan kriterler firmadan firmaya değişebilir. Tek yapman gereken bu güne kadar aldığın eğitimler, deneyimlediğin işler, ve sahip olduğun karakteristiksel niteliklerini anlatmaktır. Ayrıca bazı yabancı dil şartı koşan ya da ön büro hizmetleri ile ilgili kurslara yönlendiren ilanlar da bulunur. Her nitelik ve deneyime sahip insanlar için uygun staj imkânı yaratan bu alan, başvurular için aktiftir.

Sıkça Sorulan Sorular

Muhasebe stajyer alımlarında aranan kriterler nelerdir?

Muhasebe stajyeri iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler ilan sahibi firmaya göre farklılık gösterir. İş ilanları sürekli/tam zamanlı çalışma şeklinin yanı sıra dönemsel/proje bazlı ve yarı zamanlı çalışma şekline de sahip olabilir. Muhasebe stajyeri için senden belli bir mesleki tecrübe ile birlikte iyi bir ekip üyesi olup yeni süreçler öğrenmeye açık olman, kendini geliştirmeye istekli olman, gelişime açık ve araştırmacı olman beklenebilir. Aynı zamanda bazı ilanlarda İngilizce yabancı dil yeterliliği de aranır.

Muhasebe stajyer iş ilanlarında çalışma koşulları nelerdir?

Muhasebe stajyerlerinin birçok görevi ve sorumluluğu bulunur. Muhasebe stajyeri iş ilanlarında, çalışma koşulları bağlı olunan firmaya ve çalışma şekline göre farlılık gösterir. Ayrıca uzun dönem muhasebe stajyeri, ön muhasebe stajyeri, mali işler stajyeri gibi çalışılan pozisyon da çalışma koşullarını etkiler. Bununla birlikte çalışma koşullarını etkileyen bir diğer etkense çalışılan firmanın bulunduğu sektörüdür. Staj yaptığın firmaya göre iş yoğunluğu artabilir. Muhasebe stajyerleri genelde ofislerde çalışsalar da staj yapılan firmanın sektörüne göre çalışılan yer değişiklik gösterebilir.

Muhasebe stajyeri için hangi sektörlerde iş ilanları bulunur?

Muhasebe departmanı, kurumu finansal açıdan sağlıklı tutmaya odaklanır. Muhasebe departmanı birçok kurumda ve sektörde yer alabilir. Muhasebe stajyerleri iş ilanları ise dış ticaret yapan lojistik firmaları başta olmak üzere bilişim, gıda, üretim/endüstriyel ürünler, ambalaj ve plastik ürünleri gibi sektörlerde çalışan firmalar tarafından verilebilir. Aynı zamanda ambalaj sektörü, otomotiv sektörü, sigorta şirketleri, her türlü şirket, ticari işletme ve e-ticaret firmaları gibi birçok farklı yerde staj yapılabilir.

Muhasebe stajyeri part-time iş ilanları nelerdir?

Muhasebe stajyeri iş ilanlarında yarı zamanlı/part-time çalışma şekli ile ilan veren farklı firmalar bulunur. Bulunan firmaya göre adaylardan istenen koşullar da farklılık gösterir. Lise öğrencileri ve üniversite öğrencileri için açılan bu ilanlarda tecrübeli veya tecrübesiz adaylar aranır. Muhasebe stajyeri olarak çalışmaya başlamak istiyorsan lise mezunuysan veya ilgili bölümlerin 3. ve 4. sınıflarında öğrenim görüyorsan haftanın minimum üç, tercihen dört veya beş günü staja devam edebilecek olman gerekir.

notifications İş Alarmı kur