708

Satınalma Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Satın Alma Sorumlusu cancel
UZER MAKİNA VE KALIP SAN. A.Ş.
Satınalma Sorumlusu
UZER MAKİNA VE KALIP SAN. A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
WE ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Satın Alma Sorumlusu
WE ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

A

Satın Alma Sorumlusu
ALAÇATI MODERN İNŞAAT ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Kom Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi A.Ş.
Satın Alma Sorumlusu
Kom Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

M

Satın Alma Sorumlusu
MORE YATIRIM GAYRİMENKUL İNŞAAT SAN VE TİC A Ş
Kayseri İş Yerinde
Tam zamanlı
33 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 15 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Satın Alma Sorumlusu İş İlanları

Satın alma bölümü, işletme içinde bulunan tüm birimlerle ve piyasada yer alan sektörlerle etkileşim içinde bulunan bir bölümdür. Satın alma bölümü bir işletmenin ihtiyaç duyduğu her türlü ürünü, en uygun fiyattan alma ve istenen kalitede temin etme işini yapan kısımda yer alır. Satın alma departmanı firma ihtiyaçlarını analiz ederek hizmet veya ürünü doğru zamanda ve doğru ücretten alma rolünü üstlenir. Aynı zamanda bu departman, işletmenin hedeflerinin belirlenmesinde görev alır. Buna ek olarak adil rekabet koşulları, doğruluk ve şeffaf olma gibi ilkelere bağlı bir şekilde bütçenin etkin kullanılması için çalışır. Satın alma departmanında görev almak ve mesleki becerilerini bu meslek kolunda geliştirmek istiyorsan satın alma sorumlusu iş ilanları için kariyer.net’i takip edebilir, kendine uygun olan şehir ve koşulları sağlayan ilanlara başvurularını yapabilirsin.

Satın Alma Sorumlusu Ne İş Yapar?

Satın alma sorumlusu şirkette bulunan tüm birimlerle etkileşim halinde çalışmalarını sürdürür. Uygun ürünlerin temin edilmesi, bu aşamada tüm prosedürlerin takip edilerek yönetici ile paylaşılması bu meslek kolunun görevleri içinde yer alır. Bu görevler içerisinde;

 • Hizmet veya ürünleri piyasadaki en iyi ücrete almak
 • İşletme içindeki maliyet hesaplamalarını yaparak finans ve muhasebeyle ortak çalışma yürütmek
 • İşletme içinde gereksiz olduğunu tespit ettiği mali yüklerden uzak durmak
 • Tüm işlemlerin proje için belirlenen süre içerisinde tamamlanmasını sağlamak
 • İşletmedeki üretim süreçlerini yakından takip ederek, gerektiğinde verimli bir sonuç almak için tedarikçilerle buluşmak
 • Yapılan uluslararası işlerde tedarikçilerle iletişim halinde olarak görüşmeler ayarlamak
 • Satın alma sürecinde gerekli durumlarda toplantılar ayarlamak
 • Açık arttırma, ihale gibi faaliyetleri takip ederek ve gerekli tüm işlemlere katılım göstermek
 • Teknolojik gelişmeleri takip etmek ve gerektiğinde iş alanında uygulamak
 • Satın alma onayı alarak gerekli olan belgeleri düzenlemek
 • Harcama çizelgelerini haftalık, aylık, yıllık periyotlarda takip etmek ve düzenlemek

Güncel gelişmeleri takip etmek satın alma sorumlusunun görevleri arasındadır. Bu iş sorumluluğunu yerine getirebileceğini düşünüyor ve eğitimlerini bu doğrultuda aldıysan bu alandaki iş ilanlarına güncel satın alma sorumlusu iş ilanları sayfasından erişebilir, başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Satın Alma Sorumlusunun Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Satın alma sorumlusu olarak çalışmayı düşünüyor isen çalışacağın firmalar senden bazı özelliklere sahip olmanı talep edebilir. Bu özellikler arasında;

 • İşletme içinde ve dışında bulunan kişilerle iyi bir bir iletişim halinde olmak
 • Uygun görülen ürün ve hizmetin temin edilme sürecinde firma karlılığını gözeterek hizmet bedelinde pazarlık edebilmek
 • Gelecek tekliflere doğru bakış açısıyla yaklaşabilmek için analiz yeteneğine sahip olmak
 • Karşılaşılabilecek olumsuz durumlara çözüm üretebilmek
 • Zaman yönetimini iyi bir şekilde yapmak
 • Stratejik düşünce yapısına sahip olarak satın alma sürecini iyi yönetebilmek
 • Ekip çalışmasında kabiliyetli ve ekip çalışmasına yatkın olmak
 • Finansal kaynak yönetimini iyi yapabilmek yer alır. 

Bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyor ve bu alanda çalışmaların doğrultusunda başarılı olacağına inanıyorsan iş ilanlarını takip edebilir, kendine istihdam alanı sağlayabilirsin. Satın alma sorumlusu iş ilanları İzmir ve diğer kentler için arama yaparak iş fırsatlarına ulaşabilir, başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Satın alma sorumlusu olarak iş bulabilir miyim?

Satın alma sorumlusu her firmada doğru ürün ve hizmet bedelini belirlemek için gerekli olan meslek dalları içinde yer alan önemli bir meslek çalışanıdır. Bunda dolayı çoğu firmada iş bulma imkanına sahip olabilirsin. Bu iş imkanlarını satın alma sorumlusu iş ilanları Ankara ve diğer kentler için arama yaparak ilanları görüntüleyebilir, kendine uygun gördüğün firmalara başvurularını gerçekleştirerek istihdam sağlayabilirsin.

Satın alma uzmanı iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Satın alma sorumlusu olarak gerekli eğitimlerini tamamladıktan sonra girdiğin iş arama sürecinde birçok firmada iş olanaklarına sahip olabilirsin. Bu iş olanaklarına ulaşmak için de satın alma sorumlusu iş ilanları bay veya bayan sayfasına girerek burada ilan veren firmaların kriterlerini inceleme imkanı bulabilir ve kendine uygun gördüğün iş ilanlarına buradan başvurularını yapabilirsin. 

Satın alma sorumlusu olarak tam zamanlı çalışabilir miyim?

Satın alma sorumlusu olarak çalışmayı düşünüyorsan firmalar sana farklı çalışma şekilleri sunarlar. Bu çalışma şekilleri arasında tam zamanlı olarak çalışabilme imkanı da yer alır. Tam zamanlı olarak çalışmak istiyor ve güncel iş ilanlarına ulaşmak istiyorsan satın alma sorumlusu iş ilanları bayan ve bay sayfasında bulunan ilanları inceleyebilir, başvurularını yaparak kendine istihdam alanı yaratabilirsin. 

Satın alma sorumlusu olarak iş imkanlarına sahip olabilir miyim?

Satış danışmanı sorumlusu meslek koluna ürün veya hizmet sunan tüm sektörlerde ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaç doğrultusunda bu mesleği sürdürmek istiyorsan iş imkanlarına pek çok firmada sahip olabilirsin. Beklentilerin doğrultusunda iş ilanlarına güncel satın alma sorumlusu iş ilanları sayfasından ulaşım sağlayabilir, firma kriterlerini kendi bilgi ve yeteneklerine göre değerlendirerek başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Satın alma sorumlusu satın alma süreçlerini nasıl işler?

Şayet satın alma sorumlusuna ihtiyaç duyan bir işletmede iş başı yapacaksan; kuruluşun geçmiş dönemlerine ait satın alım koşullarını incelemek yarar sağlar. Rutin koşullarda satın alım süreci basamaklarının ilkini ise kuruluş satın alım listelerinin gereklilikler ve talepler doğrultusunda hazırlanması oluşturur. Bunun için kısa ve uzun vadede acil ihtiyaçlar ve stok durumunu da göz önünde bulundurman gerekir. Üstlerden gerekli resmi onayları aldıktan sonra kuruluş ve hedef kitle yararını düşünerek pazar araştırması yapman gerekir. Tedarikçilerden teklif isteme, teklif sunma gibi aktivitelerden oluşan sürecin ardından gerekli alımları yapmak ve faturalandırma işlemlerini takip etmek de yine satın alma sorumlusunun görevidir.

Satın alma sorumlusu hangi niteliklere sahip olmlaıdır?

İnceleme sürecinin seçenekleri olan deneyimli ve deneyimsiz satın alma sorumlusu iş ilanlarına başvuru için lise, ön lisans veya lisans eğitim düzeylerine sahip olmak gerekir. MS office programı, ön muhasebe, SAP programı gibi iş deneyimleri adına gerekli program ve teknik bilgiler konusunda nitelik sahibi olmak, işverenler için en önemli kriterleri oluşturur. Bununla birlikte deneyimli adaylardan belirli bir yıl süresince uzmanlık, bazı ilanlarda ise sektörel uzmanlık beklenir. Pazar araştırması ve satın alım süreçlerine hakim olması istenen satın alım uzmanlarının aynı zamanda güçlü iletişim, diksiyon, ikna ve ekip yönetimi konusunda yetenekli olması gerekir. Öte yandan yabancı dil bilgisi de bazı işverenler için önemli nitelik koşulları arasında gelir.

Satın alma sorumlusunun çalışabileceği sektörler nelerdir?

Toptan veya parekende olarak satın alım işlemlerinin yaşandığı tüm büyük ve küçük kuruluşlar, satın alım sorumlusunun çalışabileceği alanlar arasında gelir. Bu bağlamda bünyesinde satın alım departmanı bulunan büyük ölçekli sanayi, endüstri ve ticaret iş alanlarında çalışabilirsin. Bu alanlarda karşına çıkan seçenekler tekstil, tarım, makine gibi sektörlerde üretim yapan tesisler olabileceği gibi; yine ilaç, otomotiv, gıda gibi farklı sektörlerde pazarlamacı kuruluşlar olabilir. Aynı şekilde alınan ürünün farklı tasarılarla hizmet olarak sunulduğu inşaat, yeme-içme, otel, enerji gibi sektörler de satın alma sorumlusuna ihtiyaç duyan alanlar arasında gelir. Bu bağlamda Kariyer.net’le yapacağın incelemelerde finansal kulvarda yer alan pek çok sektör tanımıyla karşılaşabilirsin.

Satın alma sorumlusu olmak için üniversitede hangi bölüm okunmalıdır?

Büyük ölçekli üretim ve pazarlama faaliyetlerinin özel dallarda gerçekleştiği kuruluşlar, satın alma sorumlularının teknik detaylara hakim olmasını uygun görürler. Bu bağlamda bu gibi kuruluşlarda satın alma sorumlusu olabilmek için 4 yıllık üniversitelerin mühendislik, matematik, işletme, iktisat, ekonomi, ticaret gibi teknik ve sayısal bölümlerinden mezuniyet koşuluyla karşılaşabilirsin. Bu durumda her bir sektör kendi alanına uygun bölüm diploması talep edecektir. Öte yandan belli başlı ürünlerin rutin alımlarına dayalı otel, restoran, market, mağaza gibi iş alanlarında lise, ön lisans veya lisans düzeyinde sahip olduğun farklı bölüm diplomaları da işe alınmanı sağlayabilir.

notifications İş Alarmı kur