Gençlerin beklentilerini daha iyi anlamak ve geleceğin çalışma şekillerini gençlerle birlikte tasarlamak amacıyla harekete geçen Koç Topluluğu, 30 yaşın altındaki 25 bin çalışanını temsil edecek yeni bir “Gençlik Konseyi” kurmaya hazırlanıyor.

Çalışanlarının %70’inden fazlası Y ve Z kuşağından oluşan Koç Topluluğu; kurduğu konsey aracılığıyla topluluk içerisindeki çalışan deneyimi uygulamalarını, konu ve persona bazlı ele alan yepyeni ve kalıcı bir iletişim kanalı oluşturmayı hedefliyor. Çevik çalışma prensipleriyle hareket edecek, saha ve ofis çalışanlarının birlikte yer aldığı 30 yaş altı Koçlulardan oluşan 12 kişilik bu konseye; çevik koç ve mentorlar eşlik edecek.

Konseye dahil olacak genç Koçlular, mentorluk ve danışmanlık alma fırsatına ek olarak, dünyanın sayılı kurumlarından, tasarım odaklı düşünme, çevik çalışma modelleri ve 21. yüzyıl yetkinlikleri gibi konulara ilişkin gelişim fırsatı da bulacak.

Konsey, ofis ve saha çalışanlarının gündemindeki konuları tarafsız bir bakış açısı ve aksiyon önerileri ile üst yönetimin gündemine taşıyacak. Konseye dahil olacak genç Koçlular, 1 yıllık süre boyunca her çeyrekte toplanacak. Bu toplantılar aynı zamanda Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğü ve Koç Topluluğu üst düzey yöneticilerinin katılımıyla da desteklenecek. Yılın son çeyreğinde ise elde edilen sonuçlar Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu’nun da katılımıyla düzenlenecek toplantıda değerlendirilecek.

Özgür Burak Akkol: “Daha iyi bir gelecek için gençlerin sesini bugünden dinliyoruz”

Proje hakkında değerlendirmede bulunan Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Burak Akkol: “Koç Topluluğu olarak çalışan bağlılığını daha da yükseltmek, büyük çoğunluğu genç kuşaktan oluşan çalışma arkadaşlarımızın deneyimini iyileştirmek ve geleceğin çalışma modellerini tasarlamak üzere gençlik konseyini hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Bu kapsamda 10 farklı sektörde faaliyet gösteren 40’tan fazla şirketten genç çalışma arkadaşlarımızın iç görülerini ortak bir ses ile duyurarak dünyadaki sayılı uygulamalardan birini gerçekleştireceğiz. Bu proje ile genç kuşağın ihtiyaçlarını daha net anlamayı ve geleceği onların katılımıyla inşa etmeyi hedefliyoruz. Daha iyi bir gelecek için gençlerin sesini bugünden dinliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.