aygaz işe alım28 kişilik İnsan Kaynakları ekibiyle hizmet veren Aygaz İK ekibi özellikle Y kuşağı, satış ekibi ve yöneticilere yönelik eğitim programlarıyla dikkat çekiyor. Aygaz İK Müdürü Esra Akın Topkoç, “Koçluk eğitimi alan İK uzmanlarımız, çalışma arkadaşlarımızla birebir görüşmeler yaparak kişileri daha yakından tanıyor, paylaşmak istedikleri konuları dinliyor” diyor.

28 kişilik kocaman bir aileyiz

Aygaz’da İnsan Kaynakları, kurulduğu 1997 yılından bu yana yönetim ekibi içinde stratejik bir ortak olarak rolünü sürdürüyor. Değişen öncelikler, trendler ve ihtiyaçlar doğrultusunda Aygaz çalışanlarına İnsan Kaynakları alanında en etkin desteği sağlamayı hedefleyen ekibimiz İK süreçlerinden sorumlu 8 kişi, endüstri ilişkileri, tahakkuk ve idari işler süreçlerinden sorumlu 20 kişi olmak üzere toplam 28 kişiden oluşan bir ailedir.

En yoğun işe alım satış alanında

Türkiye geneline yaygın bir coğrafyada faaliyet gösteren Aygaz Grubu’nda en fazla satış alanında alım yapmaktayız. İşe alım süreçlerimizde ilk aşama, bölümlerden iletilen işgücü ihtiyacına yönelik nitelik ve yetkinliklerin tespitidir. Belirlediğimiz özelliklere uygun adayları şirket aday havuzumuzdan ve Kariyer.net CV havuzundan araştırıp, uygun olabilecek adaylarla, İK olarak ilgili yönetici ile birlikte ilk mülakatları gerçekleştirmekteyiz. Görüşmede İK yetkinlikler ve kurumsal yapıya uygunluk konusunda değerlendirme yaparken ilgili yönetici kişinin pozisyonun gerektirdiği teknik ve davranışsal yetkinliklerini analiz eder. İkinci aşamada, her pozisyon için farklı yapılandırdığımız değerlendirme merkezi uygulamamızı ilgili üst yöneticinin de katılımı ile gerçekleştirerek, pozisyon için en uygun adayı tespit etmeyi hedefliyoruz. Olumlu değerlendirilen adaylara gerektiğinde İngilizce seviye testi ve kişilik envanteri uygulayabiliyor, iş teklifi öncesinde referans kontrollerini gerçekleştiriyoruz.

Başarılı Y kuşağı için Mavi Yıldız Ödülü

Yaptığımız araştırmalarda Y neslinin bireysel olarak takdir edilme ve ödüllendirilme konusuna büyük önem verdiğini gözlemledik. Buradan yola çıkarak, 2012 yılında Mavi Yıldız Ödülü’nü uygulamaya geçirdik. Mavi Yıldız Ödülü sayesinde yöneticilerimiz çalışanlarının iyi yaptıkları işleri ve başarılarını anlık olarak ödüllendirebilmek.  Ödüllendirme süreçimiz kapsamında çalışanlarımızın bağlılığını takdir etmeye yönelik olan ve geleneksel hale gelen Hizmet Ödülümüz bulunuyor. Ayrıca En Başarılı Koçlular Ödülleri ve Buluş Ödülleri diğer ödüllendirme konularımızı oluşturuyor.

 

Türkiye yapılanmanızda kaç kişi çalışıyor? Mavi beyaz yaka olmak üzere toplam 1352 kişiyiz.
Geçtiğimiz yıldan bu yana kaç kişi işe aldınız? 25 kişi işe alındı.
Geçen yıl kaç stajyer alımı yaptınız? 100 üniversite, 91 lise stajyeri.

 

Makalenin tamamını okumak için tıklayın>>

Staj ilanları için tıklayın>>

Güncel iş ilanları için tıklayın>>