İçinde bulunduğumuz dönemde dünyanın her yerindeki genç profesyoneller, MBA’e yatırım yaparak becerilerini geliştirmek ve kariyer gelişimlerini hızlandırmak için plan yapıyorlar. Bu nedenle MBA kazanmaya olan ilgi şu anda zirve yapmış durumda.

Peki, hangi işletme okulu senin için en iyisi?

Dünyanın önde gelen işletme okullarıyla kolayca bağlantı kurmak istersen, 23 Eylül‘de gerçekleşecek The MBA Tour Turkey & Lebanon‘a sen de katılmalısın.

Önde gelen işletme okullarıyla bağlantı kur

Pek çok farklı program ve üniversite arasından doğru işletme okulunu seçmek hiç de kolay değil. The MBA Tour etkinliklerinde; Wharton, Harvard Business School, IE Business School, McGill Üniversitesi, Toronto Üniversitesi, Oxford Üniversitesi ve daha fazlası dahil olmak üzere, dünyanın önde gelen işletme okullarının yöneticileri ile bağlantı kurma fırsatına sahip olacaksın.

Sana en uygun okulu bul

Kullanılan akıllı algoritmalar sayesinde, hedefe en uygun okullarla aday eşleşiyor. Sanal buluşmalar, en fazla 6 kişilik gruplarda, 25 dakikalık yüz yüze görüntülü oturumlardan oluşuyor. Bu küçük grup toplantıları sırasında, programı daha iyi anlamak ve okulların kişiye uygun olup olmadığını değerlendirmek için doğrudan okul temsilcilerine soru da sorulabiliyor.

MBA programlarının sana ne kazandıracağı hakkında doğrudan okullardan bilgi al

Okulların MBA konuşmaları sırasında, farklı okullarda bulunan avantajları ve program seçeneklerini keşfetme fırsatına sahip olacaksın. MBA konuşmaları, etkileşimli sohbetler, paneller, deneme sınıfları ve üniversite kabul temsilcileri, mezunlar, öğretim üyeleri ve mevcut öğrenciler tarafından yapılan sunumlar dahil olmak üzere bir dizi farklı formatta gerçekleşiyor. Böylece sadece işletme okulunun sunduklarına ilişkin bütünsel bir genel bakış elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda girişimcilik, liderlik, teknoloji, kariyer ve daha farklı konularda bilgi edineceksin.

Workshop’lara katıl 

The MBA Tour’da bu yılki yenilikler arasında Soft Skills Workshop’lar var. Başvurunu nasıl geliştireceğini ve diğer kalifiye adaylar arasından nasıl öne çıkacağını ilk ağızdan duyman için bire bir seanslara katılabilirsin. Etkili bir özgeçmiş hazırlamak için işletme okullarından uzmanlarla buluşabilir, 10 dakikalık bire bir özgeçmiş incelemesi yapabilirsin.

GMAT ipuçlarını kaynağından öğrenin

Her etkinliğin, testi hazırlayan Graduate Management Admission Council™ (GMAC™) temsilcisi tarafından yönetilen bir GMAT sınav sunumu var. GMAT sınavında en iyi puanı almak, bu yılki rekabet havuzunda öne çıkmana yardımcı olabilir ve MBA burslarına hak kazanmanı sağlayabilir. Bu sunumlar sırasında katılımcılar, GMAT sınavına en iyi nasıl hazırlanacaklarına dair bir genel bakış kazanacak ve tüm sorularına yanıt bulabilecekler. Ayrıca, tüm etkinlik katılımcıları 250 dolar değerinde bir GMAT sınav kuponu kazanmaya da hak kazanacak.

Açık network imkanı

Diğer adaylarla iletişim imkanı mı yoksa mevcut öğrenciler, mezunlar ve kabul profesyonelleri ile doğaçlama etkileşimler mi istiyorsun? Hepsi bu etkinlikte seni bekliyor.

En iyi işletme okullarının stantlarında gezinebileceğin, programlar hakkında bilgi toplayabileceğin ve kabul temsilcileriyle gerçek zamanlı olarak etkileşime girebileceğin “Sanal Sergi Salonları”na  uğrayabilirsin. Networking Lounge’da, mevcut öğrenciler ve mezunlarla, diğer başvuru sahipleriyle sohbet edebilirsin.

Uzmanlardan tavsiye al

Uzmanlardan alacağın tavsiyelerle işletme okulu başvurunu kolaylaştırabilirsin.

İşletme okulu yolculuğunda daha doğru karar vermek için sınava hazırlık organizasyonları, kabul danışmanları, genç profesyonel ağlar, finans kurumları ve diğerleriyle doğrudan bağlantı kurma fırsatına sahip olacaksın.

Eğer sen de MBA yapmak istiyor, ama nereden başlayacağını bilmiyorsan, sınırlı kontenjanı bulunan The MBA Tour Türkiye & Lübnan etkinliğinde yerini almalısın!