Analitik Metod Validasyon Uzmanı

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz detaylı bir bilgi yok. En kısa zamanda bilgileri tamamlıyor olacağız. Bu esnada benzer meslekleri inceleyebilirsiniz.

NEDİR?

Analitik Metot Validasyon Uzmanı Ne Demek?

Analitik metot validasyon uzmanı, bir metodun performansını ölçmek için test işlemleri yapan meslek çalışanıdır. Analitik metot validasyon uzmanı, ürünleri test eder ve performans takiplerini gerçekleştirir.

Validasyon "geliştirme" anlamına gelmektedir. Analitik metot validasyon uzmanının temel amacı, ürünlerin performansını test ederek onları geliştirmek ve daha verimli hale getirmektir. Bunun için belirli değişkenler kullanarak birtakım ölçümlemeler ve testler yapar. Test ettiği metodun eksikliklerini tespit eder. Bu eksiklikleri gidermeye yönelik projelerin tasarlanmasını ve ürünlerden alınacak verimin arttırılmasını sağlar. Analitik metot validasyon uzmanı pek çok alanda çalışabilir ancak en çok iş imkanını ilaç ve kimya sektöründe bulabilir. Analitik metot validasyon uzmanı genelde firmaların kalite kontrol departmanlarında çalışır.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir mülakat bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya mülakat deneyimlerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mülakat bilgisi gir