Konfigürasyon Yöneticisi / Yönetmeni

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz detaylı bir bilgi yok. En kısa zamanda bilgileri tamamlıyor olacağız. Bu esnada benzer meslekleri inceleyebilirsiniz.

NEDİR?

Konfigürasyon Yöneticisi / Yönetmeni Ne Demek?

Konfigürasyon yöneticisi/yönetmeni ile ilgili birden fazla açıklama yapılabilir. Ancak bunun öncesinde konfigürasyonun ne olduğunu bilmek gerekir. Konfigürasyon; incelenecek bir ürünün, kalite standartlarına ulaşması için verilerinin kayıt altına alınarak fonksiyonel ve fiziksel özelliklerinin yeniden şekillendirilerek müşterilere ulaştırılmasıdır. Tek kelime ile açıklamak gerekirse konfigürasyon; yapılandırma demektir. Bu tanımlamadan yola çıkarak konfigürasyon yöneticisi ve konfigürasyon yönetimi nedir soruları da ele alınabilir. Konfigürasyon yöneticisi; işletmelerdeki teknolojik sistemleri denetleyen ve geliştiren kişilere denir. Konfigürasyon yönetimi ise ürünün fonksiyonel ve fiziksel özelliklerinin devamlılığı, devamlılığın sağlanması için takip sisteminin kurulması ve kurulan takip sisteminin yetkili kişilerce uygulanması faaliyetlerini kapsar.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir mülakat bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya mülakat deneyimlerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mülakat bilgisi gir