Medikal Yönetici

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Sahip Oldukları Yetenekler:
 • Sterilizasyon
 • Mezun Oldukları İlk 5 Üniversite

  1. İstanbul Üniversitesi (İÜ)
  2. Marmara Üniversitesi
  3. Ege Üniversitesi
  4. Uludağ Üniversitesi
  5. Ondokuz Mayıs Üniversitesi
 • Mezun Oldukları İlk 5 Bölüm

  Tıp %51.4
  Biyoloji %4.1
  İşletme %4.1
  Veteriner %2.7
  Eczacılık %2.7
 • Çalıştıkları İlk 5 Sektör

  Sağlık %86.5
  Hizmet %6.8
  Kimya %1.4
  Çevre %1.4
  Eğitim %1.4
Tüm İstatistikleri Gör

NEDİR?

Medikal Yönetici Ne Demek?

Medikal yönetici, bir tıbbi ofis içindeki çeşitli idari görevlerin tamamlanmasını denetleyen kişidir. Medikal yönetici nedir sorusuna şöyle cevap verilebilir; hasta kayıtlarını yöneten ve ofis bütçesini idare eden kişidir. Bir medikal yöneticinin ana görevleri arasında bordroları, fatura ve ofis bütçesini idare etmenin yanı sıra idari personeli işe almak ve eğitmek de yer alır. Medikal yönetici görev tanımında kaliteli ve uygun maliyetli hasta bakımının sağlanması bulunur. Bu bakımı sağlamak için tıbbi tesiste günlük olarak personel ve ofis faaliyetlerini yönlendirmek, denetlemek ve koordine etmek, bu pozisyonda görev alan sağlık uzmanının görevidir. Bu unvana sahip yöneticilerin bazen uzun saatler çalışması gerekebilir. Medikal yöneticinin görev ve sorumluluklarını inceleyerek görev tanımı hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak mümkündür.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir mülakat bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya mülakat deneyimlerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mülakat bilgisi gir