Metalograf

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz detaylı bir bilgi yok. En kısa zamanda bilgileri tamamlıyor olacağız. Bu esnada benzer meslekleri inceleyebilirsiniz.

NEDİR?

Metalograf Ne Demek?

Metallerin iç yapısını inceleyen meslek dalının çalışanına "metalograf" ismi verilir. Metalograf, metalurji ve malzeme mühendisine bağlı olarak metalin yapısını ve bileşenlerini inceleyen teknik bir alandır. Mikro yapı malzeme özelliklerini inceleyerek, mikro yapıda gözlenmesi gereken bileşenleri nicelik ve nitelik olarak ortaya koyan çalışmalar yapan meslek dalına ait profesyonellere verilen unvandır. Metalograf, optik spektrometre ile kimyasal analizler yapar. Sertlik, basma, çentikli darbe, tokluk gibi deneylerle malzemelerin mekanik özelliklerini ölçer.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir mülakat bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya mülakat deneyimlerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mülakat bilgisi gir

Metalograf İş İlanları

Şu anda aktif iş ilanı yok

Bu pozisyon için şu anda aktif bir iş ilanı yok. Benzer pozisyonlarda şansınızı deneyebilirsiniz.