Metalurji ve Malzeme Mühendisi

MAAŞLAR

Maaş bilgisi gir

83 kişinin paylaştığı maaş verilerine göre hesaplanmıştır.

ORTALAMA MAAŞ (Aylık)
3.950
EN DÜŞÜK (Aylık)
2.320
EN YÜKSEK (Aylık)
5.860
Tüm Maaş Bilgilerini Gör

NASIL OLUNUR?

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz detaylı bir bilgi yok. En kısa zamanda bilgileri tamamlıyor olacağız. Bu esnada benzer meslekleri inceleyebilirsiniz.

NEDİR?

Metalurji ve Malzeme Mühendisi Kimdir?

Metalurji ve malzeme mühendisi, doğal ya da yapay ham maddeleri kullanarak yeni malzemeler üzerinde çalışan, bu malzemeleri geliştiren, üreten ve bu malzemelerin farklı alanlara uygulanmasını sağlayan kişidir. Farklı malzemeleri bir araya getirerek daha sağlam malzemeler elde etmek de yine metalurji ve malzeme mühendisinin görevidir. Doğal malzemeler, çoğunlukla doğada bulundukları halleriyle kullanılamazlar. İşlenerek kullanılabilir hale gelmeleri gerekir. Özellikle metaller doğada metal oksitler halinde bulunur ve bu metallerin kullanılabilmesi için işlenmeleri gerekir. Doğadan elde edilen bu metallerin işleyiş süreçlerinin kontrollerini yapan kişiler, metalurji ve malzeme mühendisleridir. Örneğin polimer, seramik, kompozit gibi bazı yapay malzemelerin geliştirilmesi, zenginleştirilmesi ve yeni yapay malzemeler üreterek, bu yeni malzemeler için yeni uygulama alanlarının keşfedilmesi de yine malzeme ve metalurji mühendislerinin bir görevidir.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Mülakat bilgisi gir

Metalurji ve Malzeme Mühendisi mesleği için 10 adet mülakat bilgisi girilmiştir.

Metalurji ve Malzeme Mühendisi
25 October 2019
MÜLAKAT SÜRECİ Negatif

Psikoteknik testinde bariz hatalı bir soru sordular bu tutumumu tamamen değiştirdi. Km lerce yol gittim mülakat için fakat yanlış sorulan bir soru yüzünden teşekkür edip geri yolladılar beni :). Kısacası tamamen kendileri hakkında büyük yanılgılar içinde olan bir insan kaynakları tutumu gördüm .

Tüm Mülakatları Gör