Romatoloji Uzmanı

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz detaylı bir bilgi yok. En kısa zamanda bilgileri tamamlıyor olacağız. Bu esnada benzer meslekleri inceleyebilirsiniz.

NEDİR?

Romatoloji Uzmanı Ne Demek?

Romatoloji uzmanı, romatolojik hastalıkları inceleyen ve teşhis eden, daha sonrasında da gerekli ve doğru tedaviyi uygulayan uzman doktordur. Eklem, yumuşak doku, otoimmün hastalıklar ve kalıtsal bağ dokusu hastalıkları ile ilgilenen dahiliye uzmanlığının alt dalıdır.

Romatoloji uzmanı, romantizmal hastalıkların teşhis ve tedavisiyle ilgilenir. Ülkemizde az olan romatoloji uzmanları, iltihaplanma, oto-bağışıklık koşulları, osteoartrit, romatoid artrit (RA), lupus, spondiloartropatiler–ankilozan spondilit (AS) ve psoriatik artrit (PsA), sjögren sendromu, gut, skleroderma ve vaskülit gibi 200'den fazla hastalığın teşhis ve tedavisini yapar.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir mülakat bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya mülakat deneyimlerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mülakat bilgisi gir

Romatoloji Uzmanı İş İlanları

Şu anda aktif iş ilanı yok

Bu pozisyon için şu anda aktif bir iş ilanı yok. Benzer pozisyonlarda şansınızı deneyebilirsiniz.