Stok Takip Elemanı

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Sahip Oldukları Yetenekler:
 • Depo Stok Takibi
 • Depo Ve Stok Yönetimi
 • Muhasebe
 • Müşteri İlişkileri Yönetimi
 • Nebim
 • Mezun Oldukları İlk 5 Üniversite

  1. Anadolu Üniversitesi
  2. Dumlupınar Üniversitesi
  3. Selçuk Üniversitesi
  4. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi
  5. Akdeniz Üniversitesi
 • Mezun Oldukları İlk 5 Bölüm

  İşletme %9.4
  Lojistik (MYO) %5
  Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama (MYO) %5
  Muhasebe ve Vergi Uygulamaları %1.4
  Maliye %1.4
 • Çalıştıkları İlk 5 Sektör

  Tekstil %22.3
  Taşımacılık %13.7
  Sağlık %7.9
  Gıda %6.5
  Ticaret %5.8
Tüm İstatistikleri Gör

NEDİR?

Stok Takip Elemanı Ne Demek?

Stok takip elemanı, satışa çıkmak üzere depoda bekleyen ürünlerden sorumludur. Depolama ve stoklama aynı anlama gelir. Ürünlerin belli zamana kadar birlikte tutulabilmesi için gereken koşullar sağlanmalıdır. Üretim kalitesini koruyarak tüketiciye sunabilmek, depo koşullarıyla ilişkilidir. Kapasiteyi aşan miktarda ürün bulundurmak denetimi zorlaştırabilir. Stok takip görevlisi, ürünleri gözlemlerken depo alanının yeterliğini de göz önüne alır. Yeni ürünler için yeterli alan yoksa durumu idareye iletmesi gerekir. Stok takip elemanı, ürünlerin durumunu değerlendirerek eskimiş olanların erken satılmasını sağlayabilir. FIFO metodunu benimseyen işletmeler, depoya ilk giren ürünleri pazarlar. Satış, eski ürünlerden yeni ürünlere doğrudur. FIFO disiplinine sahip işletmelerde depo denetimi yapmak, tarih bilgileriyle uğraşmayı gerektirir. Depoya son giren ürünlerin satışta öncelikli olduğu LIFO metodu, stok takip elemanını yeni ürünlere odaklar.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir mülakat bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya mülakat deneyimlerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mülakat bilgisi gir