Agito Bilgisayar Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi

Yazılım

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yiyecek Yardımı
  • Özel Sağlık Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1997

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 150-199

Web Site

http://www.agito.com.tr/

Adres

İTÜ Ayazağa Kampüsü ARI-2 Teknokent Binası B Blok Kat:5 Sarıyer İstanbul

Hakkımızda

Agito, Akademi marka adı altında, 1997 yılında bilgi teknolojilerine dayalı kurumsal hizmetler sunmak amacıyla kurulmuştur. Uzman ve deneyimli bir ekiple sigorta sektörüne odaklı uçtan uca çözümler üreten Agito, yeni nesil teknoloji mimarileri üzerinde inşa ettiği sigorta bilgi sistemleri ile bilgi ve tecrübesini müşterileri için rekabet avantajına dönüştürmektedir.

Agito müşterilerine kalite odaklı bir hizmet vermek için ISO27001, PMI, ITIL gibi global standartları iş süreçlerine dahil etmiş ve hem kurumsal hem de çalışanlar nezdinde gerekli sertifikasyon aşamalarını tamamlamıştır. Agito, ürün portföyünde yer alan Sigortacılık ERP Sistemlerinin yazılım ve güvenlik anlamında kalitesini düzenli olarak ölçmek ve gerekli geliştirme çalışmalarını yazılım sürecinin bir parçası haline getirmek için CAST ve SONAR yazılım kalite sistemlerine yatırım yaparak ürün geliştirme hayat döngüsünün iyileştirilmesini ve sürekli olarak izlenmesini sağlamıştır.

Agito, çoğunluğu yazılım mühendisleri, iş analistleri ve proje yöneticilerinden oluşan 180 ‘in üzerinde çalışanı ile ürün ve hizmetlerinde müşterilerine en iyi kaliteyi sunmak için çalışmaktadır.

Agito şirket içi kurumsal girişimcilik kültürünü geliştirmek ve özellikle InsurTech alanında ekosistemi büyütmek için İTÜ Çekirdek Önkuluçka Merkezi’nde eğitim alan girişimcilere yönetim kadroları ile düzenli mentorluk hizmeti verilerek inovasyon alanında yapılan çalışmalara da aktif destek sağlamaktadır.