Aktif Yatırım Bankası A.Ş.-AKTİF BANK

Bankacılık

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

Aktif Yatırım Bankası

Hakkımızda

Aktif Bank: Finansal Teknolojiler Ekosistemi

 

Türkiye’nin en büyük yatırım bankası Aktif Bank, kurulduğu ilk günden bu yana yaptığı yatırımlarla ve alternatif iş modelleriyle Türkiye’nin en büyük “finansal teknoloji platformu” olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Yeni nesil finans ve teknoloji girişimciliğini, kurum kültürüne tam anlamıyla entegre eden banka; özgün iş yapış biçimiyle, hızlı, esnek ve maliyet avantajlı sonuçlar üretebiliyor. Aktif Bank bugün, iştirakleri ve iş ortakları ile 10’un üzerinde iş kolunda, 8 milyon müşteriye; krediden sigortaya, ulaşımdan kart hizmetleri ve ödeme sistemlerine kadar, günlük ihtiyacı karşılayan birçok alanda hizmet sunuyor. Banka, fiziki ve dijital kanallar aracılığıyla sağladığı ürünlerle, Türkiye ve globaldeki finansal teknoloji şirketlerinin iş ortağı ve rakibi olarak hareket ediyor.

 

Aktif Bank Türkiye genelinde bulunan 10 şubesi ile ağırlıklı olarak bire bir iletişim gerektiren kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve özel bankacılık odaklı hizmetler veriyor. Büyük dağıtım ağı gerektiren bireysel bankacılıkta ise etkin iş birlikleri, inovatif iş modelleri ve dijital kanal yatırımları sayesinde Aktif Bank, 663 çalışanıyla Türkiye bankacılık sektörünün bireysel müşteri pazarının yüzde 14,5’ine sahip.

 

Kolaylık, verimlilik ve kârlılık odaklı iş yapış biçimiyle büyük bir finansal teknoloji platformu olan Aktif Bank, Türk futbolunun biletleme operasyonunu ve teknolojik altyapısını yönetiyor. Bu doğrultuda dünyanın en kapsamlı stadyum dönüşüm projesinin ürünü olan Passolig Kart'ın sayısı 4,2 milyona, cep telefonuyla maça giriş imkânı sunan Passo mobil uygulamasının indirilme rakamı ise 2,5 milyona ulaştı.

 

Fark yaratan ürün ve çözümleriyle global platformlardan yüzlerce ödül alan ve Türkiye'nin en çok uluslararası ödül alan kurumlarından biri olan Aktif Bank, 2018 yılında 22 yeni ödül alarak toplam ödül sayısını 156’ya çıkardı.

Aktif Yatırım Bankası A.Ş.-AKTİF BANK İş İlanları

(12 iş ilanı)