Aspen Yapı ve Zemin Sistemleri

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

Hakkımızda

ASPEN YAPI VE ZEMİN SİSTEMLERİ

 

1989 yılında kurulan Aspen Yapı Sistemleri, Türk yapı malzemeleri sektöründe, kuruluşundan günümüze kadar yüzlerce saygın yapıya imza atmıştır.

1997 yılında uzmanlık alanlarını ayırmış olan Aspen Yapı Sistemleri ve Aspen Zemin Market grup şirketleri  2008 yılında Aspen Yapı  ve Zemin Sistemleri olarak birleşmiştir.

Yapı Sektörünün her boyutunda çözüm üretme misyonuna sahip olan Aspen Yapı ve Zemin Sistemleri A.Ş., teknik bilgi ve deneyime sahip, konusunda uzman personeli ve Türkiye çapında 150 bayisi ile Asma Tavan Sistemleri ve Modüler Bölme Duvar Sistemleri, Halı ve Yükseltilmiş Döşeme Zemin çözümleri konusunda konusunda faaliyet göstermektedir.

Aspen Yapı ve Zemin Sistemleri, kuruluşundan bu yana İnsan faktörünün önemini bilir. Başarımızın en önemli bileşeni insan kaynağımızdır.

Öğrenmeye, yeniliğe ve kendisini sürekli aşmaya istekli, enerjik ve her zaman işini geliştirmeyi hedefleyen yetenekli kişilere başarıya ulaşabilecekleri bir ortam sunulmaktadır. Çalışanlarımızın motivasyonu ve yaptıkları işlere istekle sarılmaları temel amacımızdır.

Aspen Yapı ve Zemin Sistemlerinde işe alım süreci, yıllık plan doğrultusunda ve ihtiyaca göre; ilan yoluyla başlar. İnsan Kaynakları Departmanı, personelin arandığı pozisyonun gerekliliklerine göre değerlendirme yapar. Uygun görülen adaylar iş görüşmesine çağırılır. İş görüşmeleri İnsan Kaynakları bölümü ve ilgili bölümün müdürü tarafından en az iki seviyede yapılır. İş görüşmelerinde aday ile 2 aşamalı sözlü mülakat yapılır.

Seçilen adaylara İnsan Kaynakları Departmanı tarafından referans kontrolü yapıldıktan sonra, işe alma teyidi ile iş teklif edilir. Teklifi kabul eden her yeni personel; işe başladığında görevi ile ilgili fonksiyonları tanıtan oryantasyon programlarına katılır. İnsan Kaynakları yönetmelikleri hakkında bilgilendirilir ve Hoşgeldiniz Kitapçığı ile firma hakkında bilgi sahibi olması sağlanır.

 

Firma Profili:

Kuruluş Tarihi: 1989

Personel sayısı ve istatistikleri:

Toplam: 240
Beyaz yakalı: %40 - Mavi yakalı: %60
Kadın: %18 - Erkek: %82
Üniversite mezunu: %39
Yaş ortalaması: 33

Ofisler:

Genel Müdürlük, İstanbul'dadır. 5 bölge müdürlüğü, 3 satış Ofisi ve 8 depo olmak üzere 16 adet ofis/depo bulunmaktadır.

İstanbul Hadımköy (Modüler Bölme Duvar üretimi), ve Eskişehir (Metal Asma Tavan ve Taşıyıcı Sistem Profilleri), Sakarya Hendek'te (Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri ) olmak üzere 3 adet üretim tesisi bulunmaktadır.

Dağıtıcısı ve üreticisi olduğu ürünler:
Taşyünü, metal, camyünü ve modüler alçı asma tavan; camyünü ve modüler alçı duvar paneli; hareketli ve modüler bölme duvar sistemleridir. Zemin çözümlerinde ise; Karo ve Rulo Halı, Yükseltilmiş döşemedir.

Yükselme Olanakları:Kariyer planlamasına ve performansa bağlı olarak öncelikle şirket içi mevcut yapı ve çalışanlar değerlendirilerek gerçekleştirilmektedir.

Eğitim Programları: Eğitim ihtiyaçlarına göre belirlenir. Mesleki Eğitimler, Kalite Eğitimleri, Lisan, Bilgisayar, Kişisel Gelişim Eğitimleri, Şirket Tanıtım Eğitimleri yıllık Eğitim planı dahilinde düzenlenmektedir.

Yemek ve servis olanakları: Merkez ofis öğle yemekleri şirket kafeteryasında katering şirketi tarafından verilmektedir. Bölge Satış personeline yemek fişi verilir. İşe geliş ve gidişlerde Hadımköy Fabrika, Hendek Fabrika ve Eskişehir Fabrika'da şirket servisleri kullanılabilir.
Askerlik ile ilgili tutumlar : Askerlik şartı aranmaktadır.

İnternet sitesi: www.aspen.com.tr

TARKETT ASPEN

Tarkett ve 1995’den beri Tarkett’in Türkiye pazarındaki öncü distribütörü,  Aspen Yapı ve Zemin Sistemleri, Türkiye’de Tarkett zemin döşeme ürünlerinin satış ve dağıtımını gerçekleştirmek üzere 6 Kasım 2009 tarihinde bir ortak girişim kurulmuştur. Tarkett ve Aspen, entegre zemin kaplama çözümleri sunmaktadır.

Ülke çapında 7 şubesi ve toplam 150 bayisi bulunan Aspen son 15 yıldır Tarkett zemin kaplama ve spor zemin sistemlerinin tanıtımını ve satışını gerçekleştirmektedir. Yeni kurulan ortak girişim, Aspen’ in 20 yılı aşkın yerel deneyimi ile sağlık, eğitim, ofis, konut ve spor zemin segmentlerine odaklarak,  yenilikçi ürün serileriyle tamamıyla entegre zemin sistemi çözümleri sunmaktadır.

 

İşe alım sürecinde uygun görülen adaylar iş görüşmesine çağırılır. İş görüşmeleri İnsan Kaynakları bölümü ve ilgili bölümün müdürü tarafından en az iki seviyede yapılır. İş görüşmelerinde aday ile 2 aşamalı sözlü mülakat yapılır.

Seçilen adaylara İnsan Kaynakları Departmanı tarafından referans kontrolü yapıldıktan sonra, işe alma teyidi ile iş teklif edilir. Teklifi kabul eden her yeni personel; işe başladığında Aspen Zemin Market ve görevi ile ilgili fonksiyonları tanıtan oryantasyon programlarına katılır. İnsan Kaynakları yönetmelikleri hakkında bilgilendirilir ve Hoşgeldiniz Kitapçığı ile firma hakkında bilgi sahibi olması sağlanır.

 

Firma Profili:

Kuruluş Tarihi: 2009

Personel sayısı ve istatistikleri:

Toplam: 23
Beyaz yakalı: %87 - Mavi yakalı: %13
Kadın: %26 - Erkek: %74
Üniversite mezunu: %65
Yaş ortalaması: 34

Ofisler: Genel Müdürlük, İstanbul'dadır. 4 Bölge Müdürlüğü ve 4 depo, 5 adet ofisi bulunmaktadır.

Dağıtıcısı Olduğu Ürünler: PVC, Lamine ve Laminat parke, spor sistemleri ve sarf malzemeleridir.

Yükselme Olanakları: Kariyer planlamasına ve performansa bağlı olarak öncelikle şirket içi mevcut yapı ve çalışanlar değerlendirilerek gerçekleştirilmektedir.

Eğitim Programları: Eğitim ihtiyaçlarına göre belirlenir. Mesleki Eğitimler, Kişisel Gelişim Eğitimleri, Bilgisayar, Şirket Tanıtım Eğitimleri yıllık Eğitim planı dahilinde düzenlenmektedir.

Yemek ve servis olanakları: