Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

2003

Çalışan Sayısı

-

Web Site

http://www.assetgrup.com.tr/

Adres

-

Hakkımızda

ASSET GRUP

2003 yılında aile şirketi olarak, 4 kişilik bir ekiple, müşterilerinin önemli bir değeri olma ve onlara değer katma hedefiyle hayata geçirilen ASSET Gümrük Müşavirliği geldiği noktada; merkezi İstanbul dışında, Mersin ve Bursa Bölge Müdürlükleri, işlem sayısının yüksek olduğu ana gümrüklerdeki irtibat ofisleriyle müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda tüm Türkiye’de hizmet desteği sağlayan dev bir network oluşturmuştur. Marka değeri ile en genç firma olan ASSET Gümrük Müşavirliği müşterileri arasında; Türkiye’mizin saygın holdingleri, global ölçekli hazır giyim, perakende, otomotiv, ilaç markaları, önemli basın yayın kuruluşları, ilk 500'deki ihracatçı ve sanayici listelerinde yer alan birçok değerli firma bulunmaktadır. 2012 yılında faaliyete başlayan ASSET Lojistik A.Ş., WCA network içerisinde 187 ülke ve 774 limanda, 6.000’e yakın acente ağıyla uluslararası taşımacılık alanında faaliyet göstermekte, son dönemde Lojistik atılımları ile ismini daha da duyurarak dünya çapında yaptığı acente anlaşmaları dışında, Çatalca’ ya taşınan Halkalı Gümrüğü karşısında kurulacak dev antrepo yatırımlarıyla da Lojistik sektörünün zirvesine aday olduğunu göstermektedir. Lojistik ve Gümrük Müşavirliği sektöründe ASSET yazılım ekiplerince hayata geçirilen “OPTİMUS” yazılımı (ile) özellikle yoğun dış ticaret hacmi olan müşterilerin süreç ve maliyet avantajı yaratmalarına katkı sağlayarak, kendi iç bünyesinde de tüm süreçleri optimize etmektedir. ASSET Grup, teknolojik yatırımlar, bilgi güvenliğine verilen önemin yanı sıra çalışanlara verilen haklar ile de sektöre öncülük etmektedir. Yüksek kalite standartlarında hizmet için; mesleki, kişisel gelişime yönelik eğitimlerle çalışanlarını destekler ve yeteneklerini, takım ruhuyla birlikte değerlendirir

İnsan Kaynakları Politikamız

İnsan Kaynakları politikamız iki önemli amaca hizmet etmektedir.
Birincisi, bireyleri inisiyatif kullanmaya, böylece işlerine ve işlerinin sonuçlarına sahip çıkmaya teşvik etmektir.
İkincisi, bir yandan bireyi geliştirerek, diğer yandan da ekip çalışmasını teşvik ederek çalışanlarımızın iş hedeflerinde daha başarılı olmasını sağlamaktır.
Böylece hedeflere ve insan kaynağına daha iyi odaklanıp, kişilerin katma değerlerinin işin başarısındaki rolünü ön plana çıkarabileceğimize inanmaktayız.
ASSET GRUP Personel Politikasına ilişkin esaslar aşağıdaki gibidir;
İşin özelliğine uygun personelin seçimini ve görevlendirilmesini gerçekleştirmek,
Personele, yetkinlik ve yeteneklerine göre yetişme ve gelişme imkânları sağlamak,
Personelin evrensel insani değerler çerçevesinde dil, din, ırk, yaş, cinsiyet, mezhep, düşünce özgürlüğü ayrımı yapılmaksızın kişiliğine saygı duymak, haklarını korumak,
Personeli, özlük hakları ve çalışma koşulları konularında bilinçlendirmek ve gelişmelerden zamanında haberdar etmek,
Personelin çalışma istek ve hevesini arttırıcı nitelikte bir iş ortamı kurulması ve personelin iyi ilişkiler geliştirmesini sağlamak,
Görev ve sorumluluklara göre oluşturulan adil ücret sistemini uygulamak,
Başarılı personeli maddi ve manevi ödüllendirmek,
Personelin hastalık, malullük ve emekliliğini teminat altına almak,
İmkânlar ölçüsünde personelin varsa eşi ve çocuklarının sağlık ve eğitim planlamalarına destek olmak,
Personel kalıcılığını artırmak ve çalışan memnuniyetini sürekli geliştirmek.
Böylece şirketimizin çalışan memnuniyeti ve bağlılığı açısından fark yaratan bir kurum olmasını sağlamaktır.
 
ASSET'Lİ OLMAK

ASSET GRUP’u bulunduğu noktaya getiren çalışanlarımızdan aldığımız destekle gücümüzü var olduğumuz noktadan çok yüksek boyutlara çıkarmak için nitelikli insan gücünün geliştirilmesi gerekliliğinin farkındayız. Bu doğrultuda ASSET’te işe alımlar iki ana alanda değerlendirilmektedir.
·         Yeni mezun adaylara imkân verip ASSET GRUP içi/dışı eğitim programları uygulayarak çalışanlarımızın kişisel ve mesleki gelişimleri sağlanır.
 
·         ASSET GRUP’un hedef ve değerlerinden hareketle alanında en iyi çalışan adaylarımızın aramıza katılması sağlanır. “Doğru işe doğru insan” prensibiyle işin yetkinliklerini, ASSET GRUP’un kurumsal değerlerini karşılayan ve performansı ile fark yaratan çalışanlarımızı objektif işe alım tekniklerini kullanarak aramıza katarız.  Bu doğrultuda; boş pozisyona personel yerleştirme değil, ASSET’li olacak personelin bünyemize alınmasını önemseriz.
 
 
İŞE ALIM SÜRECİ
 
ASSET GRUP’a yapılan tüm başvurular şirketimizin veri tabanına kayıt edilir.
Açık pozisyonlarımız ve genel başvurularımız için; anlaşmalı insan kaynakları portalları, insan kaynakları e-mailine gelen başvurular, ofislerimizde doldurulan iş başvuru formlarından yararlanarak cv havuzumuzu oluşturmaktayız.
Başvuruda bulunan uygun adaylarla;
·         Yetkinlik bazlı birinci görüşme yapılır
·         Kişilik envanteri uygulanır
·         Pozisyona bağlı olarak yabancı dil değerlendirmesi yapılır
·         Bu değerlendirmelere göre uygun görülen adayların ilgili bölüm yöneticisi ve gerekli durumlarda bir üst yöneticisi ile de görüşme yapmaları sağlanır
·         Referans araştırması yapılır
·         Değerlendirmeler neticesinde uygun bulunan adaylarımıza iş teklifi yapılır ve ASSET GRUP İşe Alım Prosedürü uygulanır.
 
Sosyal İmkanlar:
·         Tüm çalışanlarımızın ücreti net maaş üzerinden ödenir. Bu doğrultuda vergi kaybı ASSET GRUP tarafından karşılanır.
·         Pozisyona uygun olarak şirket aracı, dizüstü bilgisayar, cep telefonu imkânları sağlanır.
·         Tüm çalışanlarımıza yol yardımı ücreti (şirket aracı kullanan çalışanlar hariç) ve yemek için ticket uygulaması sunulur.
·         Yılda iki kere hedef ve yetkinlik performanslarına uygun olarak prim ödemesi yapılır.
·         Evlenen ve yeni çocuk sahibi olan çalışanlarımıza ASSET GRUP tarafından hediye sunulur.
·         Sağlık, eğitim, ev alımı vs. gibi özel durumlarda ASSET GRUP prosedürleri doğrultusunda tüm çalışanlarımıza sosyal destek sağlanır.
·         Dini günlerde tüm çalışanlarımıza ikramlar sunulur.
·         Ramazan ayında tüm ASSET GRUP çalışanlarına Ramazan Paketi sunulur.
·         Haftaya Veda ve Aya Veda ikram organizasyonlarımız tüm çalışanlarımıza sunulur.
·         Tüm çalışanlarımızın doğum günü ASSET GRUP’a duyurulur ve ASSET GRUP tarafından doğum günü olan çalışanımıza ASSET GRUP tarafından standart minik hediye sunulur.
·         ASSET GRUP’ta resmi ve dini tatil ile yıllık izin uygulaması yasalara uygun olarak gerçekleştirilir.

 
Genel Merkez
Adnan Kahveci Bulvarı Aker Plaza No:198 34188 Bahçelievler/ İstanbul, 34180 Türkiye