AYKOR DENİZCİLİK

Denizcilik

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

0

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

Hakkımızda


AYKOR DENİZCİLİK MÜHENDİSLİK İNSAAT SAN.VE TİC.A.Ş.
 

1982 yılında Kiel/Almanya’ da kurulan Marinex GmbH  ile hemen ertesi yıl İstanbul’da  faaliyete geçirilen Aykor A.Ş. den oluşan Aykor-Marinex Grubu olarak, 30 yıldır, hem endüstriyel hem de Savunma Sanayi sektöründe hizmet verilmektedir.

Firmalarımız; gerek Türkiye içi, gerekse global eksende; savunma sanayi, kamu ve özel  sektör ihalelerine katılmakta, çeşitli ülkelerde bulunan temsilciliklerimiz ve irtibat bürolarımızın desteği ile değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda;
·        şartname gereksinimlerini belirleme,
·        ürün araştırma ve geliştirme,
·        tedarik, kurulum ve entegrasyon konularında yüksek verimlilik ilkesi ile çalışmalarını yürütmektedir.
Bugüne kadar yurt içi ve dışında Savunma Sanayi sektöründe imzalananz 2500’ün üzerinde ki kontrat ile kazanılan deneyim ve 26 ülke’de ki yaklaşık 1500 tedarikçi ile hedefini “ sürekli farkındalık” ilkesi ile ön planda tutan AYKOR’un faaliyetleri; MARINEX ile birlikte Uzak Doğu’dan, ABD’ye kadar, Avrupa’ yı da içine alan geniş bir coğrafyada; sistem kurulumu, sistem entegrasyonu ile birlikte yedek parça için  özel, kamu ve askeri tedarik ihalelerine katılan ve pazarda aktif  boy gösteren bir marka oluşumu ve çözüm ortağı olarak özetlenebilir.
Savunma Sanayi konusunda kurulduğu günden bu güne kadar ki süreçte, öncelikle malzeme ve yedek parça tedariği alanında başlatılan faaliyetler,  büyüme hedefleri ve müşteri talebi ile paralel olarak geliştirilerek sistem kurulumu konusunda “anahtar teslim” proje yönetimi anlayışına dönüşmüştür. Bu kapsamda; Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı envanterindeki çeşitli sistem ve ekipmana ait yedek parça tedarik projeleri ile dalış sistem ve ekipmanları, arama kurtarma ekipmanları, sualtı onarım ve müdahale sistemleri, denizaltı batarya malzemeleri, zırhlı kumaş üretimi yelek ve başlık gibi bir çok projenin içinde yer alınmaktadır. Bununla birlikte yurtdışında da NATO, Güney Kore Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri,  Alman Savunma Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri, Güney Afrika Savunma Bakanlığı ile özellikle yedek parça tedariği kapsamında ki projelerde işbirliği yapılmaktadır.
Aykor Grubu; raylı sistemler ve  demiryolu sektöründe de  çözüm ortaklığı çalışmalarını sürdürmektedir. Bu doğrultuda, yüksek kapasiteli inşaat şirketleri ile birlikte oluşturulan konsorsiyumlar vasıtası ile ,  gerek Türkiye içinde gerekse diğer ülkelerde de anahtar teslim proje çalışmalarına ağırlık verilmektedir. Firmaların; eğitim, yedek parça desteği ve garanti yönetimi gibi hususları da kapsayan söz konusu yeteneklerinden bazıları aşağıda sıralanmıştır.
1-      Lokomotif Boji & Aks Bakım Ekipmanları
2-      Tekerlek & Aks İşleme Makinaları
3-      Portatif Senkronize Lokomotif/Vagon Kaldırma Krikoları
4-      DMU/EMU Metro setleri İçin Sabit Senkronize Kaldırma Krikoları
5-      Temizleme & Yıkama Ekipmanları
6-      Derayman sistemleri
7-      Çalışma Platformları
8-      Simülasyon Sistemleri
9-      Yönetim ve Test Sistemleri
10-  Kumlama sistemleri
11-  Vagon, lokomotif çekme sistemleri,
12-  Vinçler
13-  Torna ve Freze Tezgahları
14-  Presler
15-  Liftler / Forklifler
10.    Kaynak Ekipmanları
11.    CNC Tezgahları & Makinaları
12.    Çeşitli atölye ve depo sistemleri & malzemeleri
13.    Tren & Lokomotif Yedekleri
Firmaların sunduğu yetenekler bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Savunma Sanayi ve Endüstriyel alanda ki projelerin yanında, gelecek tekliflere karşılık, ulusal ve uluslararası alanda, paket proje teklifleri de hazırlanmakta ve müşteri talepleri doğrultunda hizmete sunulmaktadır.  Buna verilebilecek en iyi örnek, Türkmenistan’ ın Lebap kentinde, bir Engelli Okulu için hazırlanan komple donatım projesidir. Bu çalışmada; medical, eğitim, teknik dahil olmak üzere, bir engelli okulunun komple donatımı projelendirilmiş ve 436 kalem sistem ve malzeme için teklif verilmiştir.
Aykor A.S., Marinex GmbH ile birlikte, son dönemde, üretime yönelik çalışmalara ve bu konuda ki fizibilite çalışmalarına ağırlık vermiştir. Bu kapsamda özellikle AR-GE faaliyetleri ve bu doğrultudaki yeni ürün geliştirilmesi hedef alınmaktadır. Bu konudaki en iyi örnek, Denizaltı Kurtarma Sistemleri konusunda başlatılan girişimdir. Yine aynı kapsamda Liman Savunma Bariyerleri tasarım, üretim ve tedariği sayılabilir. Hedefin başarı ile elde edilmesi için seçkin üniversiteler ile üniversite-sanayi işbirliği yapılmaktadır.