Doğu Pres Otomotiv ve Teknik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Oto Yedek Parça ve Yan Sanayi

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Bayram Yardımı
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1989

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 75-99

Mavi Yaka : 350-449

Web Site

www.dogupres.com

Adres

Nilüfer /Bursa / Türkiye

Hakkımızda

Doğu Pres San. ve Tic.Aş.


Doğu Pres 1989 yılında Bursa’ da kurulmuştur. 1993 yılına kadar daha çok Bursa’ daki yan sanayi kuruluşlarına hizmet veren Doğu Pres, kurumsal gelişim, teknoloji ve alt yapı yatırımları ile 1994 yılında ayar pulları üretimine başlayarak küresel bir müşteri olan Robert Bosch GmbH (Bosch)’ nin tedarikçisi olmayı başarmıştır. 1997 yılında da kalite ve tedarik performansındaki başarıları nedeniyle Bosch’ un montaj hattına, müşteri tarafında hiçbir giriş kalite kontrol yapılmadan ürün sevkiyatına başlayan ilk ve tek tedarikçi olmuştur. Dolayısıyla 1989 yılında ilk tezgahı eksantrik pres ve ikinci tezgahı giyotin makas ile başlayan endüstri yolculuğunda bugün kendi alanında “Tercih Edilen Global Tedarikçi” konumuna kadar ulaşmıştır.      


Doğu Pres, rekabetçi bir sektör olan otomotiv sanayisinde küresel bir oyuncu olarak yer almaktadır. Doğu Pres, müşteri teknik resmi, normlar ve müşteri özel istekleri doğrultusunda sac, mil ve dövme hammaddelerini kullanarak yıllar bazında devreye aldığı ve geliştirdiği çeşitli operasyonlardan geçirilmiş enjektör ve pompa bileşen parçalarını müşteri hatlarına üretmektedir.


Doğu Pres, 12.000 m² alanda 550 çalışanı ile faaliyet göstermektedir ve cirosunun yaklaşık % 80’ i ihracattan gelmektedir. Doğu Pres Amerika’dan Japonya’ya 18 ülkede 30’dan fazla müşteri lokasyonuna ürün göndermektedir ve her yıl dünyada yaklaşık 18.000.000 adedin üstünde araçta ürettiği parçalar kullanılmaktadır. Avrupa pazarında; Almanya, Fransa, Romanya, Polonya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Asya pazarında; Hindistan, Çin, Kore, Amerika pazarında USA ve Brezilya ihracat yapılan başlıca ülkeler arasındadır.


2017 yılı içerisinde Ar-Ge bölümü yapılandırması çalışmalarına başlanılmıştır. Müşterilerimize daha etkili ve verimli hizmet verebilmek adına proses ve ürün tasarımı konularında da faaliyetler planlanmaktadır. Doğu Pres’te Ar-Ge faaliyetleri 2023’ e daha güçlü ilerleyebilmek için kaldıraç olarak görülmektedir.


VİZYONUMUZ;

2023 yılına kadar hassas toleranslı ürün ve komponentlerde ilk tercih edilen marka olmak.


MİSYONUMUZ;

Hassas toleranslı ürünlerinizi mükemmel tasarlar tutkuyla üretiriz.

Paydaş memnuniyeti ile hareket ederiz.

Teknoloji ve yeniliği yakından takip ederiz.

Karlı ve uzun dönemli büyüme hedefleriz.