Ermetal Otomotiv ve Eşya Sanayi Tic. A.Ş.

Kalıp Sanayi, Plastik ve Ürünleri, Ofis / Büro Malzemeleri, Otomotiv , Oto Yedek Parça ve Yan Sanayi

Genel Bilgiler

http://www.ermetal.com 

Ermetal Otomotiv ve Eşya Sanayi Tic. A.Ş.

Ermetal Şirketler Grubunun bir üyesi olan Ermetal Otomotiv A.Ş. Türkiye Otomotiv Endüstrisi'nin beşiği olan Bursa'da ilk kurulan ve otomotivin kendine özgü kalite, verim, zamanında teslim, organizasyon vb. disiplinlerinden payına düşeni almış köklü kurumlardan biridir.

Ermetal Otomotiv'in temelinde, 1972'de kurulan Erkalıp vardır. Türk otomotiv sanayinde yaşanan hızlı gelişme, Erkalıp'ın yanında,1978'de, Ermetal 'i doğurmuştur. 

Ermetal Otomotiv,otomotiv piyasasının preslenmiş sac parçalarda ve komponentlerde kaliteli ürüne duyduğu ihtiyacı, Erkalıp 'ın üstün tekniğini kullanarak karşılamaya başladı.

Ardından, piyasanın yönlendirmesiyle, El Fren Kolu, Koltuk Arkası, Direksiyon Mili, Kardan Şaft, Plastik Enjeksiyon ve Kaynak Atölyeleri'ni devreye soktu.

Bugün, Türk Otomotiv Ana Sanayi firmalarının dünya piyasalarına sunduğu ürünlerde, kalitesiyle, teknolojisiyle, eğitilmiş işgücüyle, Ermetal Otomotiv'in de katkısı vardır.

 

MİSYONUMUZ

Saç şekillendirme ve montajlı saç parça komplelerinde ana otomotiv yan sanayisi olarak güncel teknolojiyi devamlı bünyesinde barındırarak, rekabetçiliği, verimliliği, ürün ve çalışan kalitesi ile ülkesinin, müşterilerinin, paydaşlarının, çevrenin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaktır.

VİZYONUMUZ

Toplam Kalite Yönetimi çerçevesinde saç şekillendirme ve modül parça üretim alanlarında özgün tasarım yaparak üretimlerini gerçekleştiren,topluma ve çevreye duyarlı sürekli gelişimden yana ulusal ve uluslar arası saygınlığa sahip bir kuruluş olmaktır.

KALİTE BELGELERİMİZ

ISO/TS16949  RW-TUV (TEMMUZ 2003) - ISO 14001 RW-TUV   (EKİM 2003)  - FORD Q1 KALİTE BELGESİ   (HAZİRAN 2004) - O.RENAULT LABORATUVAR ONAYI   (MAYIS 2005)

MÜŞTERİLERİMİZ

TOFAŞ/FIAT,FORD/TOYOTA/OYAK-RENAULT
 

http://www.burosit.com

BüroSit

Türkiye’nin ilk ofis koltuğu üreticisi Bürosit, bugün 27.000 m2’yi aşan üretim tesislerinde stadyum ve ofisten, kültür merkezi ve kampüslere tüm sosyal yaşam alanları için mobilya çözümleri üretiyor.

Gücünü istikrardan alan bir şirket olarak 1989 yılında  amortisörlü ofis koltuğu üretimine başladık, 1998’de konferans ve sinema salonu koltukları, 2007’de ofis kanepeleri,  2011’de de ofis mobilyalarıyla ürün gamımızı geliştirmiştir.

Yatırım ve üretim iyileştirmeleriyle GS, ISO 9001, ISO 10002  ve ISO 14001 gibi sertifikalar alarak üretimimizi Avrupa Birliği  standartlarına taşıyarak uygulamakta olduğumuz EFQM Mükemmeliyet Modeli doğrultusunda kalite ve müşteri memnuniyeti sertifikalarıyla yetinmeyip, çıtamızı yükseltmeye devam etmekteyiz.

Bugün 66 yurtiçi, 11 yurtdışı bayimizle 35 ülkede ürünlerimizi tüketiciyle buluşturmaktayız.
 
VİZYON
Tüm dünyayı hedef pazar kabul ederek, 2025 yılında Avrupa ciro liginde ofis mobilyası sektöründe ilk 50 firma arasına girmek.
 
MİSYON
Tüketici beklentilerinin ötesine geçen ofis ve mekânlar yaratmak, teknolojiyle uyumlu ergonomik çözümler sunarak, güvenilir markası ile yaşam kalitesine katkıda bulunmaktır.
 
KURUMSAL DEĞERLER
1. Etik Davranış
2. Güvenirlilik
3. Müşteriye Değer Katma
4. Çözüm ve Sonuç Odaklılık
5. Yenilikçilik
6. Çalışana Değer Verme
7. Topluma Katkı
 

http://www.erkalip.com.tr

ErKalıp

Ermetal Şirketler Grubunun başlangıç hareketini 1972 yılında faaliyete geçen ERKALIP oluşturmuştur.

Bugün gelinen noktada 5400 m2 kapalı alanda 90 tecrübeli kalıpçı ve 250,000 h/yıl kapasitesi ile firmamız ERKALIP ülke çapındaki saygın yerini almıştır. Otomotiv sac kalıpları, plastik enjeksiyon kalıpları ile kontrol fikstürleri ve işe özel otomasyon düzenlerinde öncelikle Ermetal - Bürosit Şirketler Grubunun ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 2003-2004 yatırımları beraberinde uluslararası yeni müşterilerimizin payı %40 dolaylarındadır. Hedefimiz ürünlerimizi kaliteli, kısa zamanda ve rekabetçi fiyatla üretmektir.

MİSYONUMUZ

Müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere, tüm bilgi ve imkanlarımızı kullanarak, en kaliteli hizmeti en uygun fiyata istenilen zamanda müşterilerimize sunmaktır.

VİZYONUMUZ

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde yurt içinde en iyi, yurt dışında da sayılan kalıp üreticileri arasında yerimizi alarak, kaliteli kalıp üretiminde lider firma olmaktır.


Plasmot

1996 yılında kurulan ve Ermetal Şirketler Grubu içinde üretim departmanı olarak hizmet veren firmamız, 2005 yılında Plasmot. San. Tic. Ltd. Şti ismi ile ticari hayatında yeni bir sayfa açmıştır.
2011 yılında 3.000 m² lik kapalı alandan 10.000 m²lik alana geçmiş olup 150 – 1500 Ton arasında değişen 30 adet enjeksiyon makinası ile plastik parça üretimi yapmaktayız.

MİSYONUMUZ

  - Proje üreten ve destekleyen,
  - Kalıp yapım sorumluluğunu alan,
  - Uygun hammaddeyi desteklemede teknik destek veren,
  - Montaj kabiliyeti olan,
  - Ürünü nihai hali ile üretip müşteriye teslim eden,
  - Tüm süreçlerde Toplam Kalite Felsefesini uygulayan,
  - Müşteri memnuniyeti, kalite, verimlilik ve sürekli gelişim ilkeleri doğrultusunda, çevreye ve doğaya saygı çerçevesinde karşılayan,
  - Tüm bunları sağlarken müşteri, çalışan ve paydaş memnuniyetini üst düzeyde tutan bir firma olmak.

VİZYONUMUZ

   Plastik sektöründe tüm ürün ve hizmetlerde Toplam Kalite Felsefesi doğrultusunda gelişimi ve değişimi iş mükemmelliğine götürücü unsurlar olarak kullanıp, sürekli kılarak uzun vadeli başarılarla örnek ve aranan bir kuruluş olmak.

Ergıda

ERMETAL ŞİRKETLER GRUBU’nun en genç üyesi olan Ergıda A.Ş. 1997 yılında kurulmuş dondurulmuş börek ve kuru baklava üretimi ile gıda piyasasına girmiştir.

Ergıda, dondurulmuş ve fırınlanmış unlu mamul çeşitlerini, müşterilerinin ve yetkili resmi makamların talep ettiği vasıflardaki son ürün veya ara ürünleri, kendi bünyesinde uyguladığı ve yönettiği süreçlerde uygun nitelikte hammadde, teknoloji ve insan kaynaklarını kullanarak üretir.Ürettiği ürünlere uygun özelliklere ve görsel tasarımlara sahip plastik ve/veya kâğıt-karton malzemeler ile ambalajlayarak, kendi tesislerinde depolamakta ve sonrasında bu ürünlerin ulusal veya uluslararası piyasalardaki kurumsal veya bireysel müşterilerine ulaştırılmasını sağlamaktadır.

Devamını Oku Gizle


ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 07.30 - 17.30

KURULUŞ YILI

1978