KALKANCI PRES DÖKÜM VE KALIP SANAYİ TİCARET A.Ş.

Madencilik - Metalurji

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

1881

Adres

-

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası
  • Erzak Yardımı

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 25-49

Mavi Yaka : 200-249

Web Site

www.kalkancı.com

Hakkımızda

KALKANCI PRES DÖKÜM VE KALIP SANAYİ TİCARET A.Ş.

 

Tarihçe

ÜÇLER KALIP San. ve Tic. Ltd Şirketimiz 1981 yılında K.Maltepe/İstanbul'da faaliyetlerine başlamıştır. Bünyesinde Alüminyum-Zamak-Plastik Enjeksiyon kalıpları yapan firmamız piyasa talepleri doğrultusunda müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için sektörel yatırımlarını metal enjeksiyon konusunda yoğunlaştırarak 1987 yılında K.Maltepe/İstanbul'da KALKANCI PRES DÖKÜM San. ve Tic. Ltd. Şirketini kurmuştur. Daha sonra 1993 Yılında büyüyen hedeflere paralel olarak Pendik/İstanbul'da Fabrika binası hizmete alınmıştır.
Firmamız, döküm sonrası işleme ve montaja da yer vermek amacıyla 1993 yılında İŞLEME bölümünü kurarak hedeflerini büyütmeye devam etmiştir.
Firmamız %70 yurtdışı, %30 yurtiçi taleplerine cevap vermektedir. Alüminyum enjeksiyon kalıp imalatı ve basınçlı döküm konularında uzmanlaşmış olan firmalarımız, gerek yurt içi ve gerekse yurtdışı çalışmaları ile kendini kanıtlamıştır. Türkiye'nin sayılı firmaları arasına girmiştir. Büyüyen hedeflere ve taleplere daha iyi hizmet verebilmek ve yeni iş sahaları açabilmek için Temmuz 2006 da Tuzla/İstanbul'da toplam 12.000 m²'lik yeni fabrika hizmete açılmıştır. Bu güvenle yatırımlarına devam etmeyi ve gelişimlerini sürdürmeyi hedef edinmiştir.

Değerlerimiz
 

En son teknolojik gelişimleri takip etmek ve üst düzey teknolojilere yatırım yaparak rekabet gücümüzü sürekli yüksek tutmak,
Gerçekçi hedefler belirlemek ve belirlenen hedeflere ulaşmada etkinliğimizi sürekli iyileştirmek,
Tüm müşterilerimize, paydaşlarımıza, çalışanlarımıza ve hissedarlarımıza sürdürülebilir şekilde değer yaratmak,
Eğitime önem vererek insan kaynağına sürekli yatırım yapmak ve yeni eleman yetiştirmek,
İstihdam yaratarak ülkeye hizmet etmek,
Çalışanlarımızın refahını gözetmek,
Kalite için mükemmeli aramak,
Katılımcı ve paylaşımcı olmak,
Müşteriye değer vermek,
Sabırlı,sorumlu, çalışkan, yenilikçi ve disiplinli olmak.
Vizyon & Misyon
Vizyonumuz: Müşterilerine, çalışanlarına, firma ortaklarına ve diğer tüm paydaşlarına sürekli değer yaratan Dünyanın önde gelen küresel bir sanayi şirketi olmak.
Misyonumuz: Sanayi alanında bilgi ve deneyimimiz ile, müşteri beklentilerini tam olarak karşılayan ürünleri, kalite, iş sağlığı ve güvenliği ve çevre standartlarından taviz vermeden, tüm çalışanlarımızın katılımıyla üretmek; Üretim kapasitemizi teknolojiye ve yeniliğe açık olarak arttırmak; Gerek eğitime önem verip eleman yetiştirerek ve gerekse istihdam yaratarak ülkemize hizmet etmektir.