Kıraça Holding

Holding / Şirketler Grubu

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Araba
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası
  • Bireysel Emeklilik

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1998

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 750-999

Mavi Yaka : 2000-2999

Web Site

www.kiraca.com.tr

Adres

-

Hakkımızda

  

KIRAÇA HOLDİNG A.Ş.

Kıraça Holding, 1998 yılında Türk otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden İnan Kıraç ve Claude Nahum tarafından Kıraça Şirketler Topluluğu adıyla kurulmuştur.

Türk otomotiv sektöründeki kapasite fazlası atıl yatırımları Türk ekonomisine kazandırmak, hafif ticari araç pazarındaki büyüme potansiyelini değerlendirmek, yeni bir pazarlama ve dağıtım modeli ile bağımsız yedek parça sektöründeki dağınık yapıyı organize etmek ve uluslararası ticaret alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulan şirket kısa bir sürede bu sektörlerdeki gücünü ve başarısını kanıtlamıştır.

En önemli yönetim ilkesi olan insana saygı ve profesyonellik anlayışını yönetim kademelerinde yer verdiği genç ekiple uygulayan Kıraça Holding, faaliyet alanlarına denizcilik, tasarım-mühendislik ve enerji alanlarını da eklemiştir.

Bunun yanısıra, Kıraça Holding kurucularından İnan Kıraç’ın eşi Suna Kıraç ile birlikte kurmuş oldukları Suna ve İnan Kıraç Vakfı, eğitim, kültür, sanat ve sağlık alanlarında yapmış olduğu faaliyetler ile Kıraça Holding’in sanayi ve ticaretteki başarılarına ışık tutmaktadır. Vakfın bünyesinde, Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü yer almaktadır.

Holding bünyesinde Karsan, Karsan Pazarlama, Karland, Kırpart ve Sirena Marine şirketlerini bulundurmakta, Hexagon Global ve Hexagon Mühendislik şirketlerinin de ortağı durumundadır.