Kormetal Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

HakkımızdaKORMETAL SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

 

Firmamız 1982 yılında kurulmuş olup iki ana bölümden oluşmaktadır.1982 yılından itibaren basınçlı döküm tekniği kullanılarak aluminyum ve çinko alaşımından mamul genel amaçlı parça üretimi , 1988 yılından itibaren alçak basınçlı döküm tekniği kullanarak primer aluminyum alaşımından mamul oto jantları üretimi yapmaktadır.

ISO 9000 kalite sistem sertifikasına sahip olan firmamız ürünlerinin % 80 oranındaki kısmını ihraç etmektedir.

FİRMA PROFİLİ

İsim : KORMETAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Adres : Firuzköy Cad. No:30 34840 Avcılar -İstanbul/TÜRKİYE Toplam Personel : 318 Personel Dağılımı Üretim : 279
Kalite Departmanı : 12
Yönetim
Personel : 25
Dış Ticaret : 2
Konuşulan Diller : İngilizce, Almanca. İhracat Yapılan Ülkeler : Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, İspanya,Portekiz, Rusya Şirket Şekli : Anonim Şirket Toplam Alan : 16.000 m² Toplam Kapalı Alan : 38.000 m² Şirket Sermayasi : 4,5 Tirilyon Şirket Cirosu : 17 Tirilyon Bürüt (2002)

KAPASİTE HAKKINDA GENEL BİLGİ

A) Basınçlı Döküm parçaları :

Yıllık Kapasite : Alüminyum alaşımı 4.000 Mton.
Çinko alaşımı 2.000 Mton.
Max. Ağırlık (Al.Parça) : 15 Kg/adet
Max. Ağırlık (Çinko parça): 13 Kg/adet
Max. Boyut (mm) : 300x 500x 1000

B) Hafif Metal Jant :

Yıllık Kapasite : 300.000 Adet/Yıl
Jant Boyutları : 12- 18 Inches.
Max.Döküm Ağırlığı : 30 Kg.
Max. Boyut (mm) : 600x600x750

KORMETAL A.Ş KALİTE POLİTİKASI

Şirketimizin başarısı günümüzde en temel rekabet faktörü olan "Kalite" ye bağlıdır. Kalite insandan başlayıp şirket içine yayılan ve üründe son bulan bir zincirdir.

Kalite gelişiminde tüm çalışanların aktif görev almalarını sağlamak için ekip çalışması ve takım ruhu geliştirilecek, kalite yönetim sistemimizin etkinliği arttırılarak sürekli iyileştirilmesi için planlı faaliyetler uygulanacaktır.

Ulusal ve uluslararası standartlar doğrultusunda, güvenilir ve ekonomik ürünler üreterek, iç ve dış pazarlarda payımızı arttırmak ve KORMETAL markasını müşterilerin zihinlerine yerleştirmek, şirketimiz için en temel hedeftir.Tüm bu faaliyetlerde çalışanların sağlığı, iş güvenliği ve çevrenin korunmasına önem verilecek, bu konularla ilgili tüm yasalar ve kurallar şirket prensipleri haline getirilecektir.

KALİTE PRENSİPLERİ

KORMETAL kalite politikasının altı temel prensibi aşağıda açıklamıştır;

BİRİNCİ PRENSİP : ( Pazar / Müşteri )

KORMETAL ürünleri, müşterinin ve pazarın gereksinim ve ihtiyaçlarını karşılamak, kanunlara, şirket içi kurallara, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olmak zorundadır. Bizim için asıl önemli olan müşteri ile kurulan diyalog ve bu sayede ürünün gereksinmelerini karşılayabilmek, tam olarak bunu daha kolay gerçekleştirebilmektir. Müşterinin / pazarın gereksinimlerinin tam olarak tatmini iki temel faktöre bağlıdır:

Kesin olarak tespit edilmiş beklentiler Açıkça ifade edilmemiş , belirtilmemiş beklentiler ( Müşteri odaklı düşünce ) Örneğin müşterinin beklentisi; Ürünün geliştirilmiş olan en son tekniğe uyması Resmi ve yasal uygulamaları bire bir karşılaması Güvenilirlik, emniyet, çevresel uygunluk gibi karakteristiklere dikkat edilmesidir.

İKİNCİ PRENSİP : ( Tüm sorumluluk )

Ürünün ve ürünle ilgili verilen tüm hizmetlerin kaliteli olması için tüm sorumluluk şirketin başı olan Genel Müdürdedir. Genel Müdür kalite risklerine karşı bir teminat olarak, kendisi adına iş görme yetkisine sahip " Kalite Yönetim Organizasyonunu " kurar ve devamlılığını sağlar.

ÜÇÜNCÜ PRENSİP : ( Personelin Sorumluluğu )

Her KORMETAL çalışanının görevi ve sorumluluğu müşteri ile yapılan anlaşmadaki talepleri veya potansiyel müşterilerin isteklerini karşılayacak sonuçları başarmaktır. Diğer bir deyişle her çalışan, yaptığı işin kalitesinden ve doğru uygulanmasından sorumludur. Bütün idari kadronun görevi, gerekli şartları yaratmak ve bunu sağlamak içinde kendi sorumluluk alanlarında kalite bilincini yerleştirmektir.

Her bireyin kalite sorumluluğu ne bir başkası tarafından yerine getirilir, ne de Kalite Yönetim Organizasyonunun varlığı nedeniyle azalır.

DÖRDÜNCÜ PRENSİP : ( Kalite Yönetimi Sorumlulukları )

Kalite Yönetimi Organizasyonu direkt olarak Genel Müdür adına iş görür ve üçüncü tarafların direktiflerinden aşağıdaki görevleri gerçekleştirebilmek için bağımsızdır.

Kalite Politikasının geliştirilmesi, Kalite Politikasına göre " Kalite Yönetim Sistemi " nin kurulması ve uygulanması, TS EN ISO 9001 şartlarını yerine getirmek için etkili bir Kalite Yönetim Sisteminin kurulması ve muhafaza edilmesi, Kalite hedeflerinin tanımlanması,yapılan faaliyetlerin kontrolü ve performanslarının değerlendirilmesi, Kalite yönetim sisteminin sürekli gelişimi ve iyileştirilmesinin sağlanması,

BEŞİNCİ PRENSİP : ( Son Muayene/Teslimat )

Bir ürün ancak saptanmış tal