Matlı Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Gıda

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.30

Kuruluş Yılı

1988

Adres

Panayır Mh. 602 Sk. Matlı Plaza Osmangazi / Bursa

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Araba
  • Yemekhane

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 350-449

Mavi Yaka : 350-449

Web Site

www.matli.com.tr

HakkımızdaMATLI YEM SANAYİ TİCARET A.Ş.

 

Matlı, Türkiye’nin protein ihtiyacını karşılama hedefiyle faaliyet gösteren bir gıda grubudur. Matlı Gıda Grubu’nun kurucusu Ömer Matlı, iş hayatına 1965 yılında Bursa’nın Karacabey ilçesinde soğan ticareti yaparak başladı. 1970’lerin başında hayvan ticaretine ve buna paralel olarak mandıracılığa geçen Ömer Matlı, bu işlerde elde ettiği başarıların getirdiği ticari itibarı ve birikmiş sermayesi ile birlikte çeltik işine girdi. 1980 yılında kurduğu  çeltik fabrikasıyla tüccarlıktan sanayiciliğe adım attı.

Ömer Matlı, 1986 yılında hayvan yemi üretmeye karar verdi. Bu yatırım kararı, 1988 yılında Karacabey’deki fabrikada saatte 10 ton süt ve besi sığırı yemi üretilerek gerçekleşti. Bu fabrikaya ek olarak 1992 yılında bölgenin ilk modern mısır kurutma tesisi eklendi. 1995 yılında Ömer Matlı' nın vefatı ile bayrağı devralan Özer ve Önder Matlı şirketin yatırım faaliyetlerine  hız kesmeden devam ederek, 2004 yılında Tam Yağlı Soya üretim tesisini, 2005 yılında Ömer Matlı Hayvansal Üretim Eğitim Araştırma Merkezini hayata geçirmişlerdir.Bunun yanı sıra   Konya (2006), Turgutlu (2009), Çorlu (2011), Samsun (2013), Gaziantep (2014), Burdur (2018) fabrikaları ile büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan yemi üretim tesislerini ülke ekonomisine kazandırmışlardır.


Matlı Gıda Grubu yarım asırlık yem üretim tecrübesini yumurta üretimine taşıyarak Nisan 2010 yılında Bursa'nın Karacabey ilçesinin  Canbaz köyünde üst düzey teknolojiyle donatılmış yumurta üretim tesisini faaliyete geçirdi.


Matlı'nın Misyonu,

Sağlıklı nesiller, kaliteli yaşamlar.


Matlı'nın Vizyonu,

Türkiye’nin protein ihtiyacını karşılayan gıda markası olmak.


İnsan Kaynakları Politikası,

Şirketleri güçlendirenin insan olduğunu, insan desteği ve enerjisi olmadan hiçbir şey başarılamayacağını, bu yüzden şirketin en önemli parçasının çalışanları olduğunun bilincindedir.

Şirketin uzun vadeli başarısının sırrı, sürekli gelişme kaydedebilen personeli işe alma, koruma ve geliştirmesidir.

Dolayısıyla işe alım aşamasında, profesyonel gelişim potansiyeli temel standarttır.

Personel İşe Alım Sistemi’nin temel amacı, doğru insanı doğru işe yerleştirerek, hem işletmenin hemde bireyin çıkarlarını gözetmek, işletmenin ve çalışanların verimliliğini artırmaktır.


İnsan Kaynakları Misyonumuz,

Ortak hedefler doğrultusunda, çalışanlarımızın mutluluğunu, motivasyonunu yüksek tutarak, iş verimini arttıracak etkili insan kaynakları sistemlerini yapılandırmak ve sürekliliğini sağlamaktır.


İnsan Kaynakları Vizyonumuz,

İşlerine yürekten bağlı çalışanlarla, fark yaratan ve değer üreten bir organizasyona sahip olmak.


Matlı'nın değerleri,


Saygı: İnsana; yani tedarikçilerimize, çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza, müşterilerimize, tüketicilerimize; öte yandan çevreye ve ürünlerimizi tüketen hayvanlara, yani hayata saygı duyuyor ve onların haklarını gözetmeye özen gösteriyoruz. Ürün ve uygulamalarımız daima bu kaide üzerinde kurgulanmaktadır, böyle olmaya devam edecektir.

 

Tevazu: İşimizi en üst kalite ve gayretle yapıyor, ancak bu konuda bizden daha iyiler olabileceğini göz ardı etmeden daima daha iyisini arıyoruz. Kurum olarak kibirden her şekilde kaçınıyor, ilişkilerimizin zarafetle yürütülmesi ve tamamlanmasına çalışıyoruz. Toplumdan fayda sağlamayı değil, topluma hizmeti esas tutuyoruz.

 

Sadakat ve sahiplenme: Ülkemize, şirketimize, işimize, ekibimize ve markalarımıza gönülden bağlıyız, sadakatle çalışıyoruz. İşimizin hiç bir alanını ayırmadan sahipleniyoruz. Biz birbirine bağlı ve güçlü bir ekibiz.

 

Adalet: Temasta bulunduğumuz herkesle ölçülü ve karşılıklı dürüst kazanca odaklı bir ilişki kurmayı ve bunu sürdürmeyi benimsiyoruz. Yalnızca kendi çıkarlarımızı öne çıkarmayı değil, her paydaşımıza fayda sağlamayı, kararlarımızın sonuçlarına sahip çıkarak kârda ve zararda adalet çizgisinden ayrılmamayı şiar olarak taşıyoruz.

 

Çeviklik: Faaliyet göstermekte olduğumuz pazarlardaki dinamik koşullara uyum sağlayabilen, yeni iş biçimlerine hızla adapte olabilen, yeni fırsatları hemen ele alıp değerlendirebilen, farklı görevlere içimizden farklı ekipler çıkararak, çevik görev güçleri halinde çalışabilen bir organizasyon olma özelliğimizi sürdürüyoruz.

 

Sürekli Gelişim: Öğrenmeye, açık iletişime ve paylaşıma son derece önem veriyor, yaptıklarımızla yetinmiyoruz. Hiçbir uygulamamızı, hiçbir sonucu varılacak nihai nokta olarak görmüyor, hiçbirine körü körüne bağlı kalmıyoruz. Daima daha iyinin peşindeyiz.