Nurol Holding

Holding / Şirketler Grubu

Adres

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.00

Kuruluş Yılı

1966

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yiyecek Yardımı
  • Yemekhane

Hakkımızda

Nurol Şirketler Topluluğu ülke kalkınmasına, etik değerlere, insana ve çevreye önem veren ilkelerinden vazgeçmeden 50 yılı başarılar ile doldurmuş bir dünya şirketidir.

Nurol, kalite ve güven ilkeleri ile birlikte, geleneklerine bağlılık ve yeniliklere açıklık vizyonunu benimsemiştir. Grubumuz bu ilkeler doğrultusunda inşaat, taahhüt, savunma, imalat, enerji, madencilik, turizm, finans, ticaret ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren 30’u aşkın şirketiyle çağdaş gelişmeleri izleyip, ürün ve hizmetlerini sürekli geliştirerek toplumun gelişimine katkı sağlayacak hedefleri belirlemiştir.
 
Topluluğun lokomotif şirketi Nurol İnşaat, kuruluşundan bugüne tecrübelerini çağın teknolojisi ile birleştirerek üretimde ve yönetimde çağdaş bir şirket kültürü oluşturmuştur. Hemen her sektörde ülkenin öncü yatırımlarını gerçekleştiren bir şirket olmanın gururunu taşıyan Nurol, inşaat sektöründe de en etkin teknolojileri projelere uygulayarak yüzlerce kilometrelik yolları; köprüler, viyadükler ve tüneller ile birbirine bağlamıştır. Cumhuriyet tarihimizin en önemli projelerinden MARMARAY, GEBZE-İZMİR Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü, ORDU Çevre Yolu Projelerini bu uzmanlığın sembolleri olarak sayabiliriz. Nurol İnşaat'ın bina ve konut alanında gerçekleştirdiği projeler ile, anahtar teslim fabrikalar ve üretim tesislerinden oluşan endüstriyel tesis inşaatları da yurt içi ve yurt dışında devam etmektedir.  
 
Şirketler Topluluğumuzun inşaat ve taahhüt sektöründe hizmet veren diğer firmaları arasında önemli yatırım harcamaları ile öne çıkan Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, mevcut NurolLife, NurolPark, NurolTower projeleriyle arazi geliştirme, proje tasarımı, inşaat ve pazarlama alanlarındaki tecrübelerini sektöre aktarmaktadır.
 
Türkiye'nin temiz, kaliteli ve yeterli düzeyde enerji temini ile kalkınma hedeflerine ulaşabileceğinin bilincinde olan Nurol Enerji, yenilenebilir enerji sektörüne önemli katkılarda bulunmaktadır.
 
Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen savunma ve imalat sektöründe hizmet veren şirketi Nurol Makina sektördeki lider Türk firmaları arasında yerini almıştır. Nurol Makina özgün tasarımlardaki ürün imalatıyla bu alandaki başarısını yurt içinde ve dışında sergilemeye devam etmektedir.
 
FNSS Savunma Sistemleri Şirketi savunma sanayinde Türkiye’nin ilk özel sektör firması olma gururunu taşımaktadır. Başta zırhlı muharebe aracı olmak üzere farklı özelliklere sahip araç ve silah sistemleri imal eden FNSS, yurt dışı satışlarıyla sektörün ihracat kapasitesinin gelişimine önemli katkılarda bulunmaktadır.
 
Nurol’un gelişen teknolojiyi takip etmek ve yeni teknolojiler geliştirmek vizyonunun bir eseri olan Nurol Teknoloji, güvenlik ve savunma alanlarında geliştirdiği zırh teknolojileriyle farklı endüstrilerin ihtiyacını karşılamaktadır.
 
Nurol Çelik, yüksek kalite anlayışı ve deneyimi sayesinde endüstriyel tesisler, termik ve hidroelektrik enerji santralleri, havaalanı, stadyum, otel ve hangar yapılarının çelik imalat ve montajları ile her türlü mekanik-elektrik tesisat taahhüt ve otomasyon işlerinde Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yerini almıştır.
 
Turizm Sektöründe de önemli bir yere sahip olan Nurol Şirketler Topluluğu, konaklama, iş toplantıları, sosyal etkinlikler ve tatil gibi ihtiyaçları karşılayan Kemer’deki Club Salima, Ankara’daki Sheraton Hotel ve Gürcistan’daki Sheraton Batumi Hotel ve A grubu seyahat acentası belgesine sahip Bosfor Turizm şirketi ile ülke turizmini uluslararası standartların üzerine taşımıştır.
 
Finans Sektöründe hizmet vermek üzere 1999 yılında kurulan Nurol Yatırım Bankası İstanbul ve Ankara' da güçlü yapısı ile yatırım imkânları sunmakta, Nurol Sigorta şirketimiz de tüm sigorta branşlarında hizmet vermektedir.
 
Her türlü konfora sahip FALCON 2000 uçağı ile hizmet veren Nurol Havacılık, ticaret ve hizmet sektörünün örnek kuruluşları arasındadır.
 
Başta İnşaat ve Taahhüt Sektörü olmak üzere, Nurol Şirketler Topluluğu’nun faaliyet alanları Fas, Cezayir, Polonya, Libya, Gürcistan, Suudi Arabistan’dan Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, Afganistan, Rusya, Filipinler ve Malezya’ya kadar geniş bir coğrafyaya yayılmış çok sayıda ülkeyi kapsamaktadır.
 
Bir dünya şirketi olan NUROL’ un kuruluşundan bu yana yurt içi ve yurt dışındaki toplam iş hacmi 25 milyar $'ın üzerine çıkmıştır.
 
NUROL, kurucularının yönetimindeki 50 yıllık köklü geçmişinde, ilkelerine bağlı kalarak edindiği tecrübeleri gelecek kuşaklara aktarmayı; kalite ve güven üzerine inşa ettiği kültürü ile toplumun gelişimini desteklemeyi ana hedefi olarak belirlemiştir.

Bu hedef doğrultusunda Nurol, başarı alanlarını yurt dışı ortaklık ve temsilcilikleri ile büyütmeye, üstün performansını ulusal ve uluslararası pazarlarda da sergilerken çağdaş yönetim anlayışı ile geleceğe rehberlik etmeye devam etmektedir.  
 
Holding ve Topluluk şirketleri ile ilgili geniş bilgi için www.nurol.com.tr sitemizi ziyaret edebilirsiniz.