PİRELLİ OTOMOBİL LASTİKLERİ A.Ş.

Üretim / Endüstriyel Ürünler, Oto Lastiği, Otomotiv, Oto Yedek Parça ve Yan Sanayi

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemek Kartı
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası
  • Kaza Sigortası
  • Hayat Sigortası
  • Tam Gün Sağlık Hizmetleri
  • Bireysel Emeklilik

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 17.30

Kuruluş Yılı

1960

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 100-149

Mavi Yaka : 350-449

Web Site

www.pirelli.com.tr

Adres

Genel Merkez: River Plaza - Esentepe Mahallesi Büyükdere Cad. Bahar Sokak No:13 Kat:13 Sisli / Istanbul Fabrika: Ankara Caddesi Köseköy Mevkii, No:269 Kartepe 41250 KOCAELI

Hakkımızda

1872’de Giovanni Battista Pirelli tarafından Milano’da  kurulan Pirelli & C., faaliyetlerine çeşitli kauçuk ürünlerin üretimi ile başladı. Bugün Türkiye’nin de içlerinde bulunduğu 12 ülkedeki 18 fabrikada 30.000’in üzerinde çalışanı  ve 14.600 satış noktası ile Pirelli Grubu, dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biridir.

 

1960’tan beri Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren ve genel merkezi İstanbul Levent’te bulunan Pirelli,  İzmit fabrikasında iç pazara ve %50 ihracat oranı ile uluslararası pazarlara yönelik ürettiği tüketici lastiklerinin yanı sıra, motor sporlarından eğitime, kültürel ve sanatsal faaliyetlerden sosyal sorumluluk projelerine kadar pek çok alanda Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarındandır.

 

Öncü prestij ve premium araç üreticileriyle işbirliği yapan Pirelli, geniş kapsamlı, homologasyona sahip ürünler yelpazesi ile sektörde farklı bir konumda yer alır. Ürün gamındaki 1900’den fazla model, çeşitli araç profillerine uygun olarak mükemmel yol kullanımı için tasarlanır ve test edilir.

 

Şirketimiz, lastiklerini çok uzun yıllardır inovasyonla ürün kalitesini ve güçlü bir markayı birleştiren gelenekle üretimekte ve her yıl ciddi Ar-Ge yatırımları yapmaktadır. Türkiye’de de bir Ar-Ge merkezi bulunan Pirelli, grubun yeşil performans stratejisi doğrultusunda ürünlerinin kalitesini performans, güvenlik ve çevresel etki açısından sürekli geliştirmek için çalışır. 1907 yılından bu yana yarış lastikleri üreten Pirelli, halen dünya süper motosiklet yarışlarının ve diğer prestijli yarışların tek lastik tedarikçisidir. Ayrıca 2011 yılından bu yana Formula 1’in de tek lastik tedarikçisi olan Şirketimiz, teknik inovasyonlar açısından yeni mücadeleler gerektiren bu sorumluluğun marka değerini ileriye taşıdığına inanır.