Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.

Otomotiv

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası
  • Bireysel Emeklilik

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1990

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 350-449

Mavi Yaka : 4000-4999

Web Site

www.toyotatr.com

Adres

-

Hakkımızda

GLOBAL TOYOTA
 
Toyota Motor Corporation (TMC), otomobil başta olmak üzere minivanlardan büyük kamyonlara kadar değişen alanlarda üretim yapan ve geniş bir model yelpazesine sahip olan, dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden birisidir. 2015 takvim yılında, üretmiş olduğu Toyota, Lexus, Daihatsu ve Hino markalarının yıllık toplam satışları 10,15 milyon adede ulaşmıştır. Japonya'da 12 Fabrikası, 4 bağlı kuruluşu, 27 ülkede 54 üretim tesisi ve 321.000 çalışanı bulunan şirketin ürünleri, 170'ten fazla ülkede müşterilere ulaştırılmaktadır.
 

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE
 
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.(TMMT), Toyota'nın Avrupa'daki üretim tesislerinden biridir. Corolla, Verso ve Toyota C-HR modellerini üreten TMMT, üretiminin büyük bir kısmını, çoğunluğu Avrupa'da olmak üzere 97 ülkeye ihraç etmektedir.
 
TMMT hisselerinin %90'ı Toyota Motor Europe NV/SA (TME) şirketine, %10'u ise Mitsui & Co., Ltd. şirketine aittir. Toplamda 1,7 Milyar Euro’luk bir yatırıma sahip olan TMMT, yaklaşık 5.000 kişilik istihdama sahiptir.
 
Bütün üyelerinin katkıda bulunmasıyla, en kaliteli üretimi gerçekleştirmeye kendini adamış olan TMMT, Toyota Üretim Sistemi’ni (TPS) kurulduğu ilk günden beri uygulamaktadır.
 
TMMT, bugün yıllık 280.000 adede yükselen üretim kapasitesiyle Toyota'nın Japonya dışındaki en büyük 10 üretim şirketinden biridir.

İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARIMIZ:
 
Toyota Türkiye, ‘Toyota Way' yönetim konsepti adı altında insana saygı ve sürekli iyileştirme prensiplerini uygulayarak çalışan memnuniyetini esas kabul eden global bir şirkette çalışma imkanı sunar.
 
Gerek yarattığı istihdam, gerekse üretim ve ihracat rakamları ile ülke ve bölge ekonomisine önemli katkılarda bulunan Toyota Türkiye, başarıyı yakalamada en önemli faktörün insan kaynağı olduğu bilinci ile hareket eder.
 
Bu doğrultuda çalışanlarımızın görevlerini iş memnuniyeti duygusu ve yüksek motivasyonla yerine getirmeleri için kurumsal faaliyetlerde, çalışanların sorumluluk alabilecekleri bir işbirliği ortamı yaratmayı, çalışanların sürekli olarak kendilerini işlerinde geliştirebilmelerine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilmelerini hedeflemekteyiz.


 
DEĞERLENDİRME VE İŞE ALIM SÜRECİ
 
Takımımıza katacağımız yeni üyeleri, uzun dönemli istihdam ve en uygun kişinin işe alımı yaklaşımını benimseyerek belirlemekteyiz. İşe alma kararımız, sizin gelişim potansiyeliniz ve mevcut yetkinlikleriniz değerlendirilerek verilmektedir.
 
Adaylarda aradığımız temel özellikler ise şunlardır;
 
- Takım çalışmasına yatkınlık
- İletişim becerilerinde yetkinlik
- Gelişime ve öğrenmeye açıklık
- Esneklik ve pozitif yaklaşım
- Süreç ve çözüm odaklılık
- İleri seviyede İngilizce bilgisi (Yazılı ve konuşma)
- Erkek adaylar için; askerlik görevini yerine getirmiş veya muaf olmaları
 
Şirketimizde beyaz yaka pozisyonları için işe alımda değerlendirme merkezi uygulaması yapılmaktadır. Özgeçmiş tarama ve ön telefon mülakatından geçen adaylar yaklaşık bir gün süren bir dizi uygulamaya dahil olurlar. Değerlendirme merkezinde başarılı olan adaylar, insan kaynakları yetkilisi, ilgili grup yöneticisi ve son olarak da üst yönetimin katılacağı final mülakatlara davet edilirler.
 
YENİ MEZUN GELİŞTİRME PROGRAMI (GRADUATE DEVELOPMENT PROGRAMME)
 
Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız, Toyota'nın temel standartlarını karşılayacak seviyeye ulaşmalarını hedefleyen, etkili ve verimli bir eğitim ve iş başı uygulamalarından oluşan 18 aylık bir geliştirme programına dahil edilirler. Yeni mezun geliştirme programına dahil olmak için üniversitelerin 4 yıllık ilgili fakültelerinden mezun olmak veya yukarıda bahsedilen niteliklere ek olarak mezuniyetten sonra en fazla 2 yıllık tecrübeye sahip olmak haricinde bir koşul bulunmamaktadır.
 
 
DETAYLI BİLGİ İÇİN:
 
www.toyotatr.com