Roche A.Ş.

İlaç Sanayi

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

0

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

HakkımızdaDünya’da ve Türkiye’de Roche…

1896 yılında Basel’de kurulan Roche, henüz çözümlenmemiş sağlık sorunlarını bilimde mükemmellik ilkesi ile çözmek üzere çalışan araştırma odaklı bir sağlık şirketidir. Roche olarak, hastaların daha uzun ve daha iyi yaşamasına yardımcı olacak yenilikçi ilaçlar ve tanı testleri geliştirmeye odaklanıyoruz.
 
Dünya genelindeki 88.500 çalışanımızla; biyoteknolojide, vitro diagnostikte, onkoloji ve hastane pazarında lider konumdayız. Onkoloji, hematoloji, nöroloji, immünoloji ve inflamasyon, oftalmoloji, enfeksiyon ve nadir görülen hastalıklar alanında gerçek anlamda yenilikçi ilaç ve tanı testleri oluşturuyoruz.
 
Roche’ta bilimi; bu hastaların ihtiyaçlarına cevap verecek ilaç ve tanı testlerine dönüştürmek amacıyla Ar-Ge çalışmalarına yatırım yapıyoruz. Verimliliğimizi en üst düzeye çıkarmak için şirket içinde ve dünyadaki partnerlerimizin uzmanlığından yararlanıyoruz. 2014 yılında grup satışlarımızın yüzde 18.8’ini temsil eden, 8.9 milyar CHF (İsviçre Frangı)’nı Ar-Ge’ye ayırdık.
 
ABD’deki Genentech’in tamamına, Japonya’daki Chugai İlaç’ın da çoğunluk hissesine sahibiz. Dünya çapında 150’den fazla ülkede, 17 araştırma ve 26 üretim merkeziyle dünya ilaç sektörünün yenilikçi liderlerinden biriyiz.
 
Türkiye’de ise 1958 yılından bu yana 300 ün üzerinde çalışanımızla faaliyet göstererek her noktaya hizmet götürüyoruz. Onkoloji, hematoloji, diyaliz, romatoloji ve transplantasyon alanlarındaki hastalıkların tedavisine yönelik benzersiz ürünlerimizle Türk hekimlerine ve hastalarına dünya ile aynı anda yenilikçi çözümler sunuyoruz.
 
Roche olarak, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’de üst üste yedinci kez sağlık sektöründe sürdürülebilirlik alanında dünya lideri seçildik. Bu gurur verici gelişme, sürdürülebilirlik yaklaşımımızı, kurumsal vizyonumuz, değerlerimiz ve iş süreçlerimizin bir parçası haline getirme konusundaki kararlılığımızın en önemli kanıtı diyebiliriz. Türkiye’deki çalışmalarımızı da bu anlayışla yürütüyor; operasyonlarımızı planlarken  uzun vadede paydaşlarımızı, gelecek nesilleri ve gezegenimiz üzerindeki etkilerini de göz önünde bulunduruyoruz.
 
En önemli değerimiz:  İnsanlarımız…
İnovasyona ve gelişime verdiğimiz önem çerçevesinde, dünya ilaç sektörüne geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedefliyoruz. Çalışanlarımıza yönelik yurtiçi ve yurtdışı eğitimleri,  lisansüstü öğrenim desteği, İngilizce kursları gibi imkânlar sunarken, tüm Roche çalışanları için yıllık kişisel ve mesleki gelişim planı hazırlıyoruz.

Kilit pozisyonlara aday olabilecek çalışanlarımızı belirleyerek onlar için gelişim planları hazırlıyoruz. Bireylerin gelişim ihtiyaçlarına göre ilgili projelerde görev almaları, eğitimlere katılmaları, kendilerine koçluk desteği sağlanması ve 360 derece geri bildirim gibi gelişim aksiyonları belirleyerek hayata geçiriyoruz.
 
Roche’un insan kaynakları alanında gerçekleştirdiği bu çalışmalar iş dünyasında da yakından takip ediliyor. Bağımsız araştırma  kuruluşu ‘Great Place to Work Türkiye’ tarafından 60 şirket arasında gerçekleştirilen araştırma sonucunda Roche Türkiye olarak 60 şirketin katıldığı çalışmada ‘En İyi 15 İşveren’ arasına girdik. Ayrıca çalışanlarımızla oluşturduğumuz güven kültürü, şirket bünyesinde çalışmaktan duyulan gurur, hakkaniyetli ve saygılı bir işyeri ortamı ve güçlü takım ruhu özellikleri ile 7’inci sırada yer alarak ‘’2014 yılı Great Place to Work Ödülü’’nü almaya hak kazandık. Roche Türkiye olarak ayrıca kişisel ve profesyonel gelişim stratejisi doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz başarılı uygulamalar nedeniyle ‘’Yaşam Boyu Öğrenme" Özel Ödülüne de layık görüldük.
 
Yeni Ofisimiz Çalışanlara Göre Tasarlandı
Tüm bunların yanı sıra Roche olarak, insan kaynaklarına verdiğimiz önemi sunduğumuz ofis konforu ile de pekiştirdik. İstanbul Maslak’taki yeni binamız koşulsuz çalışan memnuniyetini göz önünde bulundurarak tasarlanarak, her bölüm, çalışan memnuniyeti,  çalışanların sosyalleşmesi, işbirliği ve birlikte çalışma amacına hizmet etmesi için özel olarak planlandı. Yeni ofiste ekip çalışması, bireysel çalışma ve sosyal paylaşımlar için farklı özellikte alanlar yaratıldı.
 
Roche çalışanlarının gelişimine büyük önem veriyor
524 çalışan
21. bin 935 saat iç ve dış eğitim
Roche İlaç’ta 192,5 saat koçluk eğitimi
Koçluk Programı’nda 120 danışan
Roche İlaç’da yıl içinde 34 terfi ve 4 global atama
Roche Diagnostik’te yıl içinde 6 terfi, 5 global atama
Roche İlaç’ta kişi başı 4.22, Roche Diagnostik’te ise 13,8 saat iş sağlığı ve güvenliği eğitimi
 
Roche’ta fırsat eşitliği
 
Toplam iş gücünde kadınların oranı %42
Yönetim seviyesinde çalışan kadınların oranı %42
Üst yönetim seviyesindeki kadınların oranı %44