Sarmaşık Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Üretim / Endüstriyel Ürünler

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

0

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

Hakkımızda


Sarmaşık Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.

SARMAŞIK MAKİNA A.Ş. 1974 yılında 500 m2’lik bir imalat alanında başlattığı “ekmek hamuru kesme tartma makinesi” imalatı ile sanayi sektörüne girmiş, kısa bir süre sonra hamur işleme makineleri ve prototip ekmek fırınları üretimine de başlayarak “ekmek ve pastacılık makine sanayi” sektöründe yerini hızla almıştır. Artan piyasa talebi ve ürün çeşitleme4si gereğini karşılamak üzere 11,000m2’lik bir arazi üzerine kurulu 4,000m2’lik kapalı alana sahip bir imalathane ile döneminin en modern fabrikalarından birini kurmuştur.

1983 yılında ülkemizin dünya ile olan entegrasyonunun hızla gelişmesi ve globalleşme sürecinin başlaması, Sarmaşık’ı, sektörün öncü yabancı firmaları ile “lisans ve teknoloji işbirliği” yapmaya yöneltmiş ve dışa açılma ile SARMAŞIK, teknolojisini hem ülkemiz hem de dünya sanayi ile paylaşma şansını yakalamıştır.

SARMAŞIK, bu gelişmelere uygun olarak yatırımlarına devam etmiş ve 1989 yılında “Gebze Organize Sanayi Bölgesi”nde 16,000m2’lik arazi üzerine kurulu 11,500m2’lik modern bir fabrika binası inşa ettirerek, üretim hattını günün teknolojisine uygun olarak makine ve techizatla donatmıştır.

Halen yeni fabrikasında faaliyetlerini sürdürmekte olan SARMAŞIK, projeden üretime kadar kullanmakta olduğu bilgisayar destekli makine imalat hattı ve kalite kontrol sistemleri ile dünya standartlarına uygun ekmek, pasta, tatlı fırını ve paketleme dahil ilgili hamur işleme makinelerinin imalatını her geçen gün daha yüksek bir teknolojik düzeye taşımakta ve bu ürünleri yurt içinde ve yurt dışında bir çok ekmek ve unlu mamul üreticisine ulaştırmaya devam etmektedir.

Uluslar arası pazarda söz sahibi olmak isteyen SARMAŞIK, 2009 yılında açmış olduğu B.A.E. Dubai ofisi ile Orta Asya ve Afrika pazarında da yer edinmek ve hedef müşterilerine ulaşmak arzusudur.

 

Misyonumuz:

Müşteri memnuniyetine odaklanarak rekabet üstünlüğü sağlayan, ürün ve hizmetlerinde kaliteden ödün vermeyen, topluma ve çevreye katkı sağlayan bir grup olmak,
Müşterilerimiz ve iş yaptığımız firmalar tarafından tarif edilen ortak paydada en yüksek kalitede sanayi ve teknoloji ürünleri üreterek bizimle çalışan herkesin yaşamına değer katmak için varız.

 

Vizyonumuz:

İnsan sağlığına katkıda bulunan lezzetli ürünler üretilmesi için farklılıklar yaratarak sektörümüzde kalıcı üstünlükler elde etmek,
Faaliyet alanımızda Dünyada önde gelen firmalar ile yarışmak, teknolojik gelişmelerde öncü olmak, müşteri beklentilerini aşan kalitede mal ve hizmet üretmek.

 

 

 

 

 

Şirket İsmi: Sarmaşık Makina Sanayi ve Ticaret AŞ

Kuruluş Tarihi:1974

Faaliyet Gösterdiği Alan: Gıda sektörü

Merkez: Şişli

Fabrika: GOSB – Kocaeli

Yurt Dışı Ofis: B.A.E. Dubai, Boston MA ABD