Schindler Türkeli Asansör San. A.Ş.

İnşaat, Asansör

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 17.30

Kuruluş Yılı

1874

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

HakkımızdaSCHINDLER GRUBU


 

Kuruluş Tarihçesi

Şirket 1874 yılında, İsviçreli mühendis Robert Schindler tarafından İsviçre’de kurulmuştur. Yarım asrı aşkın bir süredir Türkeli Ticaret A.Ş. altında Schindler Lifts Ltd.’nin Türkiye temsilciliğini yapmış olan 1947 yılından beri faliyet gösteren firmamız, 1992 yılında Schindler İsviçre tarafından tamamen satın alınarak %100 yabancı sermayeli bir firma haline gelmiştir. Türkiye’deki en büyük ve yaygın asansör bakım firması olarak, 530 üzeri kadrosuyla Türkiye’nin farklı bölgelerinde hizmet vermektedir.

 

Çalışma Alanları

Dünyanın en büyük ikinci asansör, en büyük yürüyen merdiven ve yürüyen bant üreticisidir. Her türlü bina, konut, iş merkezi, fabrika, gemi ve benzeri noktalarda çok farklı teknik özelliklerde ve farklı fiyat seçeneklerinde asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen bant satış, montaj, revizyon, bakım ve arıza hizmetleri sunmaktadır. Marmaray, Kadıköy-Kartal metrosu ve Atatürk havalimanı projesinin yanı sıra, dünyanın en büyük havalimanı olduğu söylenen 3. havalimanı projesini üstlenmiştir.

 

Yönetim Sistemleri ve Belgeler

ISO 9001 ve Uluslararası Kalite Sertifikasyonu-CE belgesine sahiptir.

 

İç Müşteri Profili

Çalışan Sayısı                           : 533
Çalışanların Kadın / Erkek Oranı : 42 / 491

 

İnsan Kaynakları Yönetimi

Görüşme ve İşe Alım Süreci       : Açılan pozisyonlara yönelik şirket içi ve şirket dışı olmak üzere çeşitli yollarla yapılan özgeçmiş araştırmaları sonrası, yetkinlik bazlı mülakat(lar) yapılır. Mülakatların bir bölümünde adayların ingilizce seviyeleri tespit edilir. İlk görüşmelerde uygun aday olarak nitelendirilenlere kişilik envanteri testi uygulanır. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması neticesinde pozisyon için uygun olarak belirlenen adaya maaş ve sosyal hak paketini içeren yazılı bir teklif yapılır. Göreve başlayan kişi tüm organizasyon yapısını tanıması amacıyla bir oryantasyon sürecinden geçirilir.

 

Performans Değerlendirme

Yetkinliklere ve hedeflere dayanan bir performans sistemi ve buna bağlı bir prim sistemi mevcuttur.

 

Eğitimler

Tüm personeli kapsayan, personelin gelişimini, motivasyonunu ve ekip ruhunu artırmaya yönelik yurtiçi ve yurtdışı eğitim olanakları sunulmakla beraber yabancı dil eğitim olanağı da sağlanabilmektedir.

 

Kariyer Planlaması

Schindler, organizasyon içinde daha fazla sorumluluk verilebilmesi amacıyla özel yeteneklerin belirlenmesi ve geliştirilmesi konularına büyük önem vermektedir. “Kişinin kendi yerine geçebilecek bir vekil olmadan terfi olmamalı” prensibini izler. Global bir şirket olarak, dünya çapında birçok cazip pozisyon sunar.

 

Çalışan Güvenliği ve Sağlık Politikası

Güvenlik, Schindler için temel bir değerdir. Çalışanların güvenlik ve sağlık konuları ile ilgili hiçbir taviz verilmez ve en yüksek standartlar hedeflenir.

 

İş / Yaşam dengesi

Schindler, motivasyonun artırılması amacıyla profesyonel hayat ile özel hayat arasında iyi bir dengenin kurulmasını teşvik etmektedir. Esnek çalışma saatleri, iş paylaşımı gibi düzenlemeler mümkün olduğunca desteklenir.

 

Çalışma Saatleri

Haftada 5 gün, 8:00 – 17:15 arasıdır. Gerekli olduğu zaman fazla mesai yapılabilir.

 

 

 

 

Departmanlar

Satış, İş Geliştirme, Satın Alma, Finans, Bakım & Onarım, Teknik Destek, İnsan Kaynakları , Kalite Güvence, Pazarlama & PR.

 

Bize Ulaşın

Adres              : Büyükdere Caddesi Maslak İş Merkezi N.41 Kat.7 Maslak / İstanbul
Web                 : www.schindler.com.tr