Turkuaz Sağlık Hizm. Medical San. ve Tic. Ltd. Şti

Sağlık

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.30

Kuruluş Yılı

2000

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 50-74

Mavi Yaka : 100-149

Web Site

www.turkuazsaglik.com.tr

Adres

-

Hakkımızda

Turkuaz Sağlık Hizm. Medical San. ve Tic. Ltd. Şti

Turkuaz Sağlık 2000 yılında hastanelerin kullandığı medikal kimyasalların üretimini yapmak üzere kurulmuştur. Öncelikle ultrason ve EKG jeli üretimiyle başladığı bu yolculuk da sektörünün öncüsü olmayı ve ilkleri gerçekleştirmeyi başarmıştır. ARGE’ye ve belgelendirmeye yaptığı yatırımlarla bu konumunu pekiştirmiş, 2004 yılından itibaren ihracata başlamıştır. Bugün ürettiği medikal ürünlerin %80’ni 125 ülkeye ihraç etmektedir. Ürettiği bazı ürünler ile de dünyada ilk 3 firma arasına girmeyi başarmıştır.
   
 2010 yılından itibaren her geçen gün büyüyen bir sektör olan OTC, dermokozmetik ve kişisel bakım ürünleri konusunda yatırım kararı almış, ARGE ve pazar çalışmalarının da tamamlanmasıyla 2012 yılında  konicare – joydrops ve biodrops markaları ile pazara girmiştir. %90’lık bir oranla ihracat yaptığı bu ürün grubunda, iç piyasada ise marka değeri olan birçok firmaya da private label üretim gerçekleştirmektedir. Vizyonumuz:
Tüketicilerimizi, müşterilerimizi, çalışanlarımızı ve hissedarlarımızı her zaman memnun eden ve yüzünü güldüren lider bir kimya ve ilaç şirketi olmak.
Uluslararası platformda ve Türkiye’de marka bilinirliliğini arttırmak için gerekli yatırımları ve alt yapı çalışmalarını yapmak.


Misyonumuz:
Turkuaz medical, OTC, dermokozmetik ve kişisel bakım ürünlerini geliştirip. İnsan ve çevre sağlığına zarar vermeksizin uluslararası standartlarda ürün üretmeyi ilke edinmiştir.
Ürünlerimiz ile iç ve dış pazarlarda, “kaliteli ürün, ulaşılabilir fiyat” felsefesi ile yaşam kalitesini yükseltmek isteyen tüketicilerin beklentilerini karşılar.
Değişen dünya trendleri doğrultusunda üstün ARGE çalışmalarımız ve büyük üretim kapasitesi ile ihtiyaca yönelik ürünler üretir.
Pazarın gelişmesi ve büyümesi için gerekli çalışmaları yapar. Ve bu doğrultuda büyür.
Şirket içinde nitelikli, heyecanlı, yetkin ve mutlu çalışanlar için gerekli moral ve motivasyonu sağlarız.