YD Yazılım

Bilişim, Yazılım, Mühendislik Hizmetleri

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yiyecek Yardımı
  • Özel Sağlık Sigortası
  • Bireysel Emeklilik

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

2003

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 25-49

Web Site

http://www.ydyazilim.com

Adres

-

HakkımızdaYD Yazılım 2003 yılında % 100 Türk sermayesiyle kurulmuş ve kuruluşundan bu yana ODTÜ Teknokent’te faaliyetlerini sürdüren dinamik, yenilikçi bir yazılım ve mühendislik firmasıdır.YD Yazılım’ın ana faaliyet konusu; ileri teknoloji ürünler, yüksek katma değerli yayımlar ve projeler üretmektir.

2005 yılından bu yana TESMER (Temel Eğitim ve Staj Merkezi) bünyesinde geliştirilen e-USE (Elektronik Ortamda Uzaktan Sürekli Eğitim) projesi kapsamında hazırlanan eğitim setleri ile 450.000 in üzerinde kullanıcıya başarıyla hizmet vermektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yürütülen Uzaktan Eğitim Projesi kapsamında halka yönelik eğitimler mobil ve web platformlarına aktarılmıştır. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Standartları Enstitüsü ile yürütülen Uzaktan Eğitim Projeleri kapsamında Kurum personellerinin hizmetiçi eğitimleri sağlanmaktadır. STM A.Ş. ile yurtdışı uzaktan eğitim projeleri gerçekleştirmiştir. Çankaya Üniversitesi ve Tübitak – TEYDEB / BİDEB de Uzaktan Eğitim alanında önemli referanslarındandır. YD Yazılım, Kamu sektörünün yanı sıra özel sektörde de Uzaktan Eğitim alanında başarılı projeler geliştirmiştir; Lukoil ve Sisoft özel sektör alanındaki referanslarındandır.YD Yazılım, uzaktan eğitimi 3 boyutlu sanal dünya ile buluşturan Sanal Kampüs Projesi ile uzaktan eğitime yeni birsoluk kazandırmıştır.

YD Yazılım uzaktan eğitim projelerinin yanı sıra özel sektörde ve kamu sektöründe ihtiyaca yönelik, esnek, geliştirmeye ve büyümeye açık, modüler, yönetimi ve bakım süreci kolay, geniş raporlama yetenekleri olan yazılım projeleri ve teknoloji çözümleri üretir. TESMER için geliştirilen ve 47 adet modülün etkileşimli bir şekilde 81 ilde çalışmasıyla tamamlanan TEOS (TESMER Otomasyon Sistemi) Projesi ve EPDK için geliştirilen LPG Bildirim Sistemi Projesi YD Yazılım’ın otomasyon sistemleri alanındaki en önemli referanslarındandır.

YD Yazılım, Ankara Büyükşehir Belediyesi için geliştirdiği Mavi Masa Çağrı Merkezi ve Kurumsal İş Yönetim Sistemi ile belediyenin hizmet sınırları içerisindeki vatandaşa web, mobil, sosyal medya ve birçok kanaldan ulaşılmasını ve hizmet verilmesini sağlamıştır.

YD Yazılım, Teknokent Bilgi Sistemleri dendiğinde akla gelen ilk firmadır. ODTÜ Teknopark A.Ş. ile beş yılı aşkın bir süredir çalışmasından doğan tecrübeyle Teknokent Yönetim Bilgi Sistemi’ni (TKBS) geliştirmiştir ve bu alanda da başarılı hizmetini devam ettirmektedir. Kocaeli Teknopark A.Ş. ve TÜBİTAK Martek A.Ş. de TKBS’yi kullanan önemli referanslarıdır. Ayrıca ODTÜ Teknopark A.Ş.’nin yürütmekte olduğu ulusal ve uluslararası projelere yazılım desteği vermektedir.”Yeni Fikirler Yeni İşler” yarışması, yarışmacı ve web arayüzü, IRC-Anatolia, BSN-Anatolia web arayüzleri ile teknoloji ve anahtar kelime eşleştirme (match-making) panelleri, Metutech-ATOM başvuru yönetim panelleri bunlara örnektir.YD Yazılım sektörel gündemi yakından takip eden bir firma olarak, büyümekte olan oyun ve animasyon pazarında da yer almaktadır. TÜBİTAK için hazırlanan ve ulusal medyada ses getiren Bilim CD’leri projesi bu alandaki önemli ürünlerindendir.

Hizmet anlayışımızın temelinde; müşterilerimizin birer iş ortağı olduğu inancıyla, hedeflerine ulaşmaları yolunda ihtiyaç duydukları çözümleri, uygun zaman, maliyet ve ihtiyaçları karşılayacak biçimde sunmak yatmaktadır.

Şirketimiz yenilikçi yapısıyla, ar-ge ve mühendislik yeteneklerini kendilerine sağlanan eğitim imkanlarıyla sürekli geliştiren personeliyle kimliğini dinamik tutarak, müşterilerimizin bize olan güveninin devamlılığını sağlamak amacı ile hizmetlerini sürdürmektedir.

YD Yazılım Eğitim Danışmanlık ve Bilgi Sistemleri Tic. Ltd. Şti