YORGLASS CAM SANAYİ VE TİCARET A.Ş

Cam Sanayi

Adres

Keçiliköy OSB Mah. Metin Ersan Cad. No:13 Yunusemre / Manisa

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

1974

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 150-199

Mavi Yaka : 550-749

Web Site

www.yorglass.com

Hakkımızda

Temelleri 1974 yılında atılan Yorglass, endüstriyel cam işleme ve düzcam ticareti alanlarındaki birikimi ve tecrübesiyle sektöre öncülük etmektedir. Hızlı, yaratıcı, çözüm üreten ve global vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Yorglass, ulusal ve uluslararası pazarlara zengin ürün çeşitleri sunmaktadır.

1987 yılında Türkiye’de ilk dekoratif cam üretimini gerçekleştiren Yorglass, 1988 yılında Ege Bölgesi’ndeki ilk ısıcam tesisini kurmuştur. 1989 yılında Bolu’da Orim Beyaz Eşya camı üretim tesisini hayata geçiren şirket, 1995 yılında Yorim Gebze tesisi, 2000 yılında ise Orim Çerkezköy tesisleriyle büyümesine ivme kazandırmıştır. 2003 yılında ise Orim Cam Sanayi, Almanya’nın önde gelen cam firmalarından Schott Glaverbel’e satılmıştır.

2019 yılına kadar Cam Merkezi A.Ş. adı altında Yorsan, Yorim ve Yorglas markalarıyla hizmet veren şirket, 45’inci yılında kurumsal kimliğini yenileyerek markalarını ve faaliyetlerini Yorglass çatısı altında toplamıştır. Şirket, bugün, üretim ve ticari faaliyetlerini; Yorglass Ticaret, Yorglass Satina, Yorglass Ticari Soğutucu ve Yorglass Beyaz Eşya iş üniteleri altında gerçekleştirmektedir.

 

Kurulduğu günden bu yana ‘‘Tek Ürün – Tek Fabrika’’ anlayışı ile dokunduğu tüm sektörlere uzman çözüm ortaklığı sunan Yorglass, Bolu, Gebze, Eskişehir ve Manisa’daki üretim işletmeleri ve İzmir’deki Ticaret İşletmesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 4 üretim tesisiyle 5 kıtada 60 ülkeye ihracat yapan şirket, 45 yıllık tecrübesini geniş coğrafyalara ulaştırmaktadır. 

 

Yorglass, kültür- sanat ve eğitim alanındaki toplumsal hizmetleriyle sosyal gelişmeleri desteklerken, sürdürülebilir kalkınma ilkelerini; kalite, çevre ve insan kaynakları yönetim sistemleriyle bütünleştirmektedir.

 

Sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor

İhracat lojistik servis sağlayıcıları tarafından hazırlanan 2017 Çevre Raporu’na göre Yorglass intermodal taşıma yöntemlerini kullanmasıyla doğaya 9 ayda 107 ton eksik CO2 ayak izi saldığı belgelenmiştir. CO2 salınımı tasarrufu ile 4861 çam ağacının; yani 10 hektar ormanın doğaya kattığı olumlu etki kanıtlanmıştır.

 

Karbon ayak izi sertifikası ile çevrecilikte fark yarattı

2008 yılında üretim hatlarının yenilenmesiyle çevre kirliliğini sıfıra indirme hedefine odaklanan Yorglass, uzun ve özverili bir AR-GE sürecinin ardından geliştirmiş olduğu patentli arıtma tesisini hayata geçirmiştir. Sıvı, katı ve gaz fazlarında “sıfır kirlilik” ilkesiyle çalışan arıtma tesisiyle Türkiye ve dünyada bir ilke imza atan Yorglass, Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından düzenlenen 2010 yılı EBSO Çevre Ödülleri kapsamında Çevre (Altın) Ödülü kazanmıştır.

 

Çevreye uyumlu üretim çalışmaları yürüten Yorglass, dünyada ve Türkiye’de mikro aşındırıcılı dekor ve mat üretimi yapan firmalar arasında ‘Karbon Ayak İzi’ belgesini alan ilk ve tek firma olarak çevre duyarlılığında fark yaratmaya devam etmektedir.