5

Adana Güvenlik Görevlisi İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Adana Güvenlik Görevlisi İş İlanları

Adana birçok iş imkanına sahip bir şehirdir. Çeşitli sektörlerde farklı meslekler icra edilebilir. Şehirde istihdam edilenler arasında güvenlik görevlileri de bulunur. Güvenlik görevlileri, yükümlü oldukları alanı ya da kişiyi prensiplere uygun şekilde herhangi bir kötü duruma karşı korumakla görevlidir. Adana güvenlik görevlisi iş ilanları büyük, küçük birçok firma tarafından yayınlanır. Hem kadınlar hem de erkekler gerekli eğitimleri aldıktan güvenlik görevlisi olabilir. Adana bayan güvenlik görevlisi iş ilanları araştırıldığında daha çok okullarda, şirketlerde ve alışveriş merkezlerinde görev alındığı görülür. Temel silahsız eğitim alındığında silahsız güvenlik görevlisi olunurken temel silahlı eğitim alan kişiler silahlı güvenlik görevlisi olunur. Bunun yanında güvenlik görevlileri şahsa özel hizmet verebilir. Adana özel güvenlik görevlisi iş ilanları seçeneklerine bakıldığında bu yönde iş imkanları görmek mümkündür. Güncel Adana güvenlik görevlisi iş ilanları kontrol edildiğinde; bankalarda, okullarda, şirketlerde, alışveriş merkezlerinde, eğlence mekanlarında, kişiye özel, sitelerde ve daha birçok alanda iş imkanı olduğu görülür. 

Adana’da Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olmak Gerekir?

Güvenlik görevlisi adayının birtakım yeteneklere sahip olması, işverenler tarafından talep edilir. Adayların iyi iletişim becerisine sahip olması beklenir. Güvenlik görevlilerinin iletişim halinde oldukları kişilere kibar ve saygılı olmaları önemlidir. Olumsuz durumlarla baş edebilmek adına güçlü bir ikna kabiliyeti gerekir. Güvenlik görevlisi adayı soğukkanlı olmalıdır. Çıkabilecek herhangi bir problemi, sorumlu olduğu bölgeyi ya da kişiyi koruyup sorunu en kısa zamanda çözebilmesi gerekir. Fiziksel olarak yeterince güçlü olup herhangi bir durumda güç uygulaması gerekirse uygulayabilmelidir. Güvenlik görevlilerinin iyi giyinmesi işverenlerin beklentileri arasında yer alır. Özellikle de bir kurumun önünde gelenleri karşılayacaksa bakımlı görünmesi önemlidir. Güvenlik görevlisinin ilk yardım bilgisi olmalıdır. Bir yaralanmaya soğukkanlı bir biçimde ilk müdahaleyi yapması gerekebilir. Güvenlik görevlisi adayı cesur olmalıdır. İyi bir diksiyona ve iyi bir üsluba sahip olmak da güvenlik görevlilerinin önemli özelliklerdendir. Güvenlik görevlisi olmak için fiziksel özellik noktasında zorunlu şartlar bulunmaz. Fakat işverenler atletik görünüme sahip adayları tercih edebilir.

Adana Güvenlik Görevlisi İş İlanlarında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Adana güvenlik ilanları incelenirken dikkat edilmesi gereken ilk detay, işverenin silahlı güvenlik mi silahsız güvenlik mi arandığıdır. İkisinin eğitimleri farklı olduğu için aday kendi aldığı eğitime uygun olan iş ilanına başvurmalıdır. Dikkat edilmesi gereken ikinci nokta çalışma saatleridir.  Bazı güvenlik görevlilerinden sadece geceleri çalışması istenirken bazı görevlilerden sadece gündüzleri bazılarından da gece ve gündüz vardiyalı çalışması istenebilir. Aday ilandaki bu şartlara iyice okuyup tercihini ona göre yapmalıdır. Adana güvenlik görevlisi arayan firmalar bazen güvenlik eğitimi dışında askeri bir geçmiş arayabilir. İlanda böyle bir şart varsa aday buna dikkat etmelidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da bir firmada mı bir sitede mi yoksa kişiye özel mi koruma sağlanacağıdır. Hepsinin çalışma şartı birbirinden farklı olduğu için aday bu konuya dikkat etmelidir. İş ilanlarında belirtilen kriterleri inceleyen aday, ilana uygun olması durumunda başvuru yapmalıdır. Adaylar, kriterlerini karşılayamadığı ilanlara başvurduğunda değerlendirilmeye alınmayabilir.

Güvenlik Görevlisi Ne İş Yapar?

Güvenlik görevlisinin birçok sorumluluğu vardır. Güvenlik görevlileri sorumlu oldukları bölgeyi ya da kişiyi korumakla yükümlüdür. Bir kurumda çalışıyor ise kuruma gelen misafirlerin kaydını tutar, araç giriş ve çıkışlarının kaydını tutar. Nöbet esnasında gözetim yapar. Kamera görüntülerini aktif olarak kontrol eder. Kritik noktalara bizzat gidip bakar. Herhangi bir problem anında ilgili yerlere bilgi verip insanların dışarıya güvenle ulaşmasını sağlar. Olası bir suçu önlemek amacıyla çalışmalar yapar. Olay yerinde herhangi bir suç işlendiyse kanıtları korur. Güvenliği sağlamak amacıyla arama yapar. Bunların dışında X-ray taramaları, kimlik sorma, dedektörle arama gibi işlemler güvenlik görevlisi tarafından yapılır. Güvenlik görevlisinin iş tanımı çalıştığı kişiye ya da kuruma bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu nedenle adaylar iş ilanlarında belirtilen iş tanımına dikkat etmelidir. 

Adana’da Güvenlik Görevlileri İçin İş Olanakları Nelerdir?

Adana güvenlik görevlisi arayanlar kamu ve özel sektörde çeşitli bölümlerde; kreş, okul hastane, metro, havaalanı, sergiler açık hava konserleri festivaller, şirket merkezleri & fabrikalar fuarlar, konferanslar gibi organizasyonlar olabilir. Özel güvenlik şirketlerinin sayısı arttığı için bu şirketlerde görev almak da mümkündür. Aday kendi güvenlik şirketini de kurabilir. 

Adana’da Güvenlik Görevlisi Çalışma Şartları Nasıldır?

Güvenlik elemanları genelde ayakta ve hareket halinde çalışır. Fakat bu durumun aksi şekilde oturarak çalışan güvenlik elemanları da vardır. Oturarak çalışan güvenlik elemanları çevreyi gözlemleyerek çalışır. Çalışma ortamları değişiklik gösterir. Kapalı alan, açık alan, sessiz, gürültülü, kalabalık ya da sakin olabilir. Çalışma ortamı ve çalışma koşulları çalışılan yere göre değişiklik gösterir. 

Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Gereken Eğitimler Nelerdir?

Silahlı güvenlik görevlisi olabilmek için adayların en az lise mezunu olması gerekir. Silahsız güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin ise ilköğretim eğitimini tamamlamış olması şarttır. Bu gibi temel şartları karşılayan adaylar, güvenlik görevlisi eğitimi veren kurumlara başvuru yapabilir. Akabinde aldıkları eğitim sonucunda sertifika kazanırlar. 

Güvenlik Görevlisi Ne Kadar Maaş Alır?

Güvenlik görevlileri genelde özel sektörde asgari ücret ile mesleğe başlarlar. Fakat maaş; firmaya, çalışma şartlarına ve deneyime göre değişiklik gösterir. Güvenlik görevlisi maaşlarının asgari ücretin üstüne çıkması  mümkündür. 

Sıkça Sorulan Sorular

Adana Güvenlik Görevlisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Adana Güvenlik Görevlisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Adana Güvenlik Görevlisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Adana Güvenlik Görevlisi güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Adana Güvenlik Görevlisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Adana Güvenlik Görevlisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Adana iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Adana Güvenlik Görevlisi iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Adana Güvenlik Görevlisi iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur