6

Adana İngilizce Öğretmeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Adana İngilizce Öğretmeni İş İlanları

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana, mutfağı, tarihi güzellikleri ve kültürel miraslarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker. Sanayi ve ticaret konusunda her gün daha da gelişen Adana’da eğitim sektörüne verilen önem oldukça fazladır. Adana eğitim sektörünün içerisinde İngilizce öğretmeni için duyulan ihtiyaç da son derece yüksektir. İngilizce öğretmeni, yabancı dilin öğretilmesinde ve konuşma alanında öğrencileri geliştirmekten sorumludur. Adana iş ilanları incelendiğinde İngilizce öğretmenine ihtiyaç duyan şirketleri görmek mümkündür. Sen de eğitimini tamamladıysan ve öğretmen olarak özel kurumlarda çalışmak istersen kariyer.net’te yer alan Adana İngilizce öğretmeni iş ilanları için başvurabilirsin.

Adana’da İngilizce Öğretmenleri Ne İş Yapar?

Adana’da İngilizce öğretmeni olarak görev yapmak isteyen adayların iş tanımında yabancı dili öğrencilere öğretmek vardır. İngilizce öğretmeni, haftalık, aylık ve yıllık eğitim planı hazırlayarak, öğrencilere ders verir. Ayrıca İngilizce öğretmeninin öğrencilere dersi eğlenceli hale getirmek için çeşitli oyunlar hazırlaması gerekir. Belirli bir plan ve program üzerinden çalışan İngilizce öğretmeni gerektiğinde öğrenciler ile birebir çalışır. İngilizce öğretmeni düzenli olarak öğrencilere ara sınav veya quiz yapar. Bu sayede öğrencilerin verimini ölçen Adana ingilizce öğretmeni ilanları için sen de başvurabilir ve öğrencilerin İngilizceyi geliştirmesine yardımcı olabilirsin. Adana İngilizce öğretmeni eleman ilanları ve alım fırsatlarını inceleyerek şirketlerin senden beklentilerini öğrenebilir ve bu alanda kariyerini ilerletebilirsin.

Adana’da İngilizce Öğretmeni Olmak İçin Hangi Eğitim Ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Adana İngilizce öğretmeni arayan kurumlar ve eğitim merkezlerinde İngilizce öğretmeni olarak çalışmak için 4 yıl eğitim veren üniversitelerin İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirmiş olmak gerekir. Bölümü bitirmek İngilizce öğretmeni olarak çalışmak için yeterli değildir ve üniversite eğitimi sırasında pedagojik formasyon almak şarttır. İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık gibi bölümlerden mezun olanlar da İngilizce öğretmeni olarak çalışabilir. Ancak bu bölümlerden mezun olan kişilerin pedagojik formasyon eğitimlerini tamamlamış olması gerekir. Eğitimlerini tamamladıysan güncel Adana İngilizce öğretmeni iş ilanları için kariyer.net üzerinden başvuru yapabilir ve iş imkanlarından faydalanabilirsin.

Adana’da İngilizce öğretmeni maaşları ne kadardır?

Adana’da İngilizce maaşları, çalıştığın şirkete ve İngilizce öğretmenlerinin çalıştığı aylık saate göre değişir. Öğretmenler ek ders ve birebir etüt verdiği takdirde aylık maaşları da artar. İngilizce öğretmeni maaşları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için kariyer.net üzerinden maaş aralıklarına göz atabilir veya tercihe bağlı olarak ilan açıklamalarında maaş bilgisine yer veren kurumlara başvuru yapabilirsin.

Adana’da İngilizce öğretmeni iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Adana İngilizce öğretmeni iş ilanlar bay adaylarda aranan başlıca kriter askerliktir. İş ilanlarında aranan kriterler arasında eğitime dair gerekliliklerin yanı sıra iletişim becerileri ve güleryüz şartı da yer alır. Adana İngilizce öğretmeni iş ilanları bayan ve erkek çalışan adaylarının takım çalışmasına yatkın olması ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlaması gerekir. 

Adana’da İngilizce öğretmeni çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

İngilizce öğretmeni için çalışma ortamı kapalı ofisler ve dersliklerdir. Şirket şartları ve haftalık ders saatleri de öğretmenlerin çalışma koşullarının değişiklik göstermesine neden olur. Adana İngilizce öğretmeni iş ilanları bugün kategorisinde yayınlanan alım fırsatlarını inceleyerek sektördeki çalışma koşullarına dair fikir edinebilir, sen de beklentilerine uygun şartlar sunan çeşitli eğitim kurumlarında iş bulabilirsin.

Adana’da İngilizce öğretmeni iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Teknolojinin ve internet altyapısının gelişmesi ile Adana İngilizce öğretmeni iş ilanları yeni yayınlananlara, kariyer.net uygulaması veya internet sitesi aracılığıyla kolayca ulaşabilirsin. İş arama bölümüne İngilizce öğretmenliği yazarak ve çıkan sonuçlarda şehir filtrelemesi yaparak iş ilanlarına ulaşabilirsin. Şirketlerin ilanlarına tıklayarak kriterlerini karşıladığın firmaların ilanlarına başvuru yapabilir ve şirketler ile özgeçmişini paylaşabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Adana'da İngilizce öğretmeni unvanını almak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Adana’da İngilizce öğretmeni unvanını alabilmek için üniversitelerin İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş olman gerekir. Bunun yanı sıra üniversitelerin, Mütercim Tercümanlık, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi İngilizce içerikli bölümlerden mezun olup pedagojik formasyon eğitimini tamamladıktan sonra da İngilizce öğretmeni unvanı almaya hak kazanabilirsin. Aynı zamanda TESOL sertifikasına sahipsen de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İngilizce Öğretmeni olarak çeşitli kurumlara atanabilir ve bu kurumlarda eğitim verebilirsin.

Adana ilinde İngilizce öğretmeni iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Adana ilindeki İngilizce öğretmeni iş ilanlarında, adaylarda aranan kriterlerin başında; adayların, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olmuş olmaları gelir. Bunun yanında adayların, pedagojik formasyonlarını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda, bir İngilizce öğretmeni olarak özverili olmalı, sınıf disiplinini sağlayabilmeli ve farklı kişilik yapılarına sahip öğrencilere sabır ve empati ile yaklaşabilmelisin. Aynı zamanda çalışacağın kurumda, esnek çalışma saatlerine ve sürekli/tam zamanlı çalışma şekline uyum sağlayabilmelisin. Bunların yanı sıra İngilizce öğretmenliği alımlarında bulunan bazı kurumlar, adaylarından tecrübe de bekleyebilirler. Erkek adaylar için askerlik görevinin tamamlanmış olması şartı da bulunabilir.

Adana İngilizce öğretmeni iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Kariyer.net üzerinden Adana ilindeki İngilizce öğretmenliği iş ilanlarına kolaylıkla başvuruda bulunabilirsin. Öncelikle yapman gereken; Kariyer.net üzerinden detaylı bir özgeçmiş oluşturmak. Ardından Kariyer.net ana sayfasına geçiş yaparak arama çubuğuna İngilizce öğretmeni veya İngilizce öğretmenliği yazmalısın. Bu kelime grupları ile yapacağın iş aramasında karşına birden fazla iş ilanı çıkaracaktır. Sayfada yer alan filtrelemelerden Adana ilini seçip ardından da kendine uygun çalışma şekli veya eğitim durumunu girebilir ve karşına çıkan iş ilanları arasından sana en uygun ilanlara hızlı bir şekilde ulaşabilirsin. Kendine uygun iş ilanını bulduğunda ilgili ilana kariyer.net üzerinden oluşturduğun özgeçmiş ile kolayca başvuru yapabilirsin.

Adana'da İngilizce öğretmenlerinin çalışma alanları nelerdir?

İngilizce öğretmenlerinin çalışma alanları genellikle eğitim kurumlarıdır. Adana’da bulunan çeşitli kurs ve eğitim gruplarında İngilizce öğretmenliği yapabilirsin. Adana’da, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında, özel okullarda, dil kurslarında, dershanelerde ve kreşlerde çalışabilirsin.

notifications İş Alarmı kur