Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
15

Adana İngilizce Öğretmeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down



search


search








Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İngilizce Öğretmeni cancel
Adana cancel
Tarsus American College

İngilizce Öğretmeni

Tarsus American College
İstanbul (Tümü) +3 il daha
Tam zamanlı
7 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

Adana'da İngilizce öğretmeni unvanını almak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Adana’da İngilizce öğretmeni unvanını alabilmek için üniversitelerin İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş olman gerekir. Bunun yanı sıra üniversitelerin, Mütercim Tercümanlık, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi İngilizce içerikli bölümlerden mezun olup pedagojik formasyon eğitimini tamamladıktan sonra da İngilizce öğretmeni unvanı almaya hak kazanabilirsin. Aynı zamanda TESOL sertifikasına sahipsen de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İngilizce Öğretmeni olarak çeşitli kurumlara atanabilir ve bu kurumlarda eğitim verebilirsin.

Adana ilinde İngilizce öğretmeni iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Adana ilindeki İngilizce öğretmeni iş ilanlarında, adaylarda aranan kriterlerin başında; adayların, İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olmuş olmaları gelir. Bunun yanında adayların, pedagojik formasyonlarını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda, bir İngilizce öğretmeni olarak özverili olmalı, sınıf disiplinini sağlayabilmeli ve farklı kişilik yapılarına sahip öğrencilere sabır ve empati ile yaklaşabilmelisin. Aynı zamanda çalışacağın kurumda, esnek çalışma saatlerine ve sürekli/tam zamanlı çalışma şekline uyum sağlayabilmelisin. Bunların yanı sıra İngilizce öğretmenliği alımlarında bulunan bazı kurumlar, adaylarından tecrübe de bekleyebilirler. Erkek adaylar için askerlik görevinin tamamlanmış olması şartı da bulunabilir.

Adana İngilizce öğretmeni iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Kariyer.net üzerinden Adana ilindeki İngilizce öğretmenliği iş ilanlarına kolaylıkla başvuruda bulunabilirsin. Öncelikle yapman gereken; Kariyer.net üzerinden detaylı bir özgeçmiş oluşturmak. Ardından Kariyer.net ana sayfasına geçiş yaparak arama çubuğuna "İngilizce öğretmeni" veya "İngilizce öğretmenliği" yazmalısın. Bu kelime grupları ile yapacağın iş aramasında karşına birden fazla iş ilanı çıkaracaktır. Sayfada yer alan filtrelemelerden Adana ilini seçip ardından da kendine uygun çalışma şekli veya eğitim durumunu girebilir ve karşına çıkan iş ilanları arasından sana en uygun ilanlara hızlı bir şekilde ulaşabilirsin. Kendine uygun iş ilanını bulduğunda ilgili ilana kariyer.net üzerinden oluşturduğun özgeçmiş ile kolayca başvuru yapabilirsin.

Adana'da İngilizce öğretmenlerinin çalışma alanları nelerdir?

İngilizce öğretmenlerinin çalışma alanları genellikle eğitim kurumlarıdır. Adana’da bulunan çeşitli kurs ve eğitim gruplarında İngilizce öğretmenliği yapabilirsin. Adana’da, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında, özel okullarda, dil kurslarında, dershanelerde ve kreşlerde çalışabilirsin.