19

Adana Sekreter İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Sekreter cancel
Adana cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Adana Sekreter İş İlanları

Akdeniz Bölgesi’nin gelişmiş ekonomisi, tarımı ve ticari faaliyetleri ile öne çıkan şehri Adana, turistik özellikleriyle de dikkat çeker. Kent, iş olanakları bakımından da geniş imkânlar sunan şehirler arasında yer alır. Farklı sektörlerin faaliyet gösterdiği Adana’da firmaların en çok gereksinim duyduğu meslek gruplarından biri sekreterliktir. Adana sekreter iş ilanları sayesinde bu büyükşehir içerisinde bulunan birçok iş yerinde bu pozisyonda çalışma fırsatı yakalayabilirsin. Genel olarak bakıldığı zaman hemen hememn tüm işletmelerde ve ofislerde sekreterler görev alır. Bu sebeple iş olanakları oldukça fazladır.Kariyer.net’in güncel Adana sekreter iş ilanları aracılığı ile yeni yayınlanan fırsatları bularak, ilgilendiklerine hemen başvuru yapabilirsin. Tüm bu seçeneklerinden kendine uygun olan iş fırsatını yakalayarak meslek hayatına yeni bir adım atman mümkündür. 

Adana’da Sekreterler Ne İş Yapar?

Adana sekreter iş ilanları yeni olanlarına başvuru yapmadan önce bu meslekte faaliyet gösterenlerin yaptığı işleri öğrenebilirsin. Genel olarak bakıldığı zaman, Adana’da sekreterlerin yapması gereken görevleri şu şekilde özetlemek mümkündür:

 • Gelen çağrılara cevap vermek ve gerekli kişilere yönlendirmek.
 • Gelen mesajları not almak.
 • İş yerine gelen misafir veya müşteriyi kabul ederek ilgili birimlere yönlendirmek.
 • Günlük yapılan işlerin raporunu oluşturmak.
 • Randevuların saatlerini ve günlerini ayarlamak.
 • Toplantı ile ilgili zaman ve saat ayarlamalarını yapmak.
 • İş için yapılacak olan seyahatleri planlamak.
 • Güncellenen prosedürler olduğu takdirde bunları uygulamak.
 • Gereken yerlerle ve kişilerle iletişim kurmak.
 • Şirketin bilgilerinin güvende olmasını sağlamak için veritabanını güncellemek.
 • Ofis malzemelerini denetlemek ve eksik olanları saptamak, gerekli malzemelerin siparişini vermek.
 • Müşterilerin bilgilerini korumak.
 • Gelen müşterileri güler yüz ile karşılayıp onlarla ilgilenmek.

Tüm bunların yanı sıra her iş yeri farklı işler de yapmanı isteyebilir. Bu durum tamamen çalışılan yerin şartlarına ve prensiplerine bağlıdır. Adana iş ilanları aracılığı ile sekreter arayan firmalara ulaşabilir ve iş tanımlarının detaylarını öğrenebilirsin. Bu bilgiler doğrultusunda isteğine göre Adana’da sekreterlik iş ilanlarına başvurunu yapabilirsin.

Adana’da Sekreter Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Bu gözde Akdeniz şehrinde sekreter olarak görev almak için bazı özelliklere sahip olman beklenir. Adana sekreter iş ilanları bay veya kadın fark etmeksizin nitelikli ve donanımlı olan her çalışan adayına birçok iş imkânı sunar. Bu pozisyon özelinde sahip olunması gereken başlıca nitelikler bu şekildedir;

 • Sekreter olarak çalışmak için zaman yönetimi ve organizasyon gibi konularda iyi olman gerekir.
 • İletişim becerini en iyi şekilde kullanarak öne çıkabilirsin. Yazılı şekilde iletişim kurulması gerektiğinde de kendini iyi biçimde ifade edebiliyor olman şarttır.
 • Güler yüzlü ve kibar bir yapıda olman aynı zamanda yoğun çalışma temposunun olduğu zamanlarda bu koşullara ayak uydurman beklenir.
 • İş yükünü önceliklendirme becerisi bu pozisyonda oldukça önemlidir.
 • Çeşitli ofis programlarına hâkim olman ve bu programları pratik biçimde kullanman şarttır.
 • Sorumluluk alma ve bu sorumlulukları yerine getirme bilincine sahip olman gerekir.

Bu özelliklere sahipsen, kariyer.net’teki ilgili ilanlara başvuru yaparak Adana’da sekreter olarak çalışma fırsatı bulabilirsin.

Adana’da Sekreterlerin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Adana sekreter iş ilanı çalışma koşulları ve ortamları hakkında detaylı bilgiler verir. Sekreterlerin çalışma ortamları; ofis, holding, büro veya acentelerde kapalı alanlarda ve masa başındadır. Şirketin sunduğu olanaklar çerçevesinde kendine ait bir odan olması da mümkündür. Bunun dışında çalışma koşulları, işin niteliği ve çalışma süresi ise firmalara göre değişkenlik gösterir. Sekreterlerin almış olduğu görevler ve sorumluluklar şirketler için oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bu nedenle Adana sekreter arayanlar, çalışma arkadaşlarını titizlikle seçer. Bu çalışma ortamları senin için uygunsa başvurularını yapabilirsin. Farklı şirketlere ait özel çalışma koşullarını öğrenmek içinse, ilan detayında yer alan bilgileri dikkate alman gerekir. 

Adana’da sekreter alımı var mı?

Adana sekreter arayan firmaların sayı olarak oldukça fazladır. Her kurumun ihtiyaç duyduğu bir meslek grubudur. Bir firmada birden çok sekreter de görev alabilir. Bu sebeple şirketler düzenli olarak sekreter alımları yapar. Adana’da farklı sektörlerde birçok firma mevcut olduğu için bu pozisyonda görev yapacak sekreterlere de ihtiyaç yüksektir. Bu iş fırsatlarını kaçırmamak için kariyer.net’i inceleyebilir, başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Adana’da sekreter olarak nerelerde çalışabilirim?

Adana’daki sekreterlik iş ilanları söz konusu olduğu zaman birçok firmanın iş olanaklarına ulaşman mümkündür. Bu firmalar farklı sektörlerde ve meslek dallarında faaliyet gösterir. Satış firmalarında, fabrikaların yönetim birimlerinde, halkla ilişkiler şirketlerinde veya farklı kurumların idare ofislerinde çalışabilirsin. Kariyer.net’te her gün yenilenen Adana ili özelindeki sekreterlik iş ilanlarına göz atarak kararını verebilirsin.  

Adana’daki sekreterlik iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Firmaların yayınladığı ilanlardaki nitelikleri karşılayan, kadın veya erkek fark etmeksizin sekreter olarak çalışmak isteyen herkes bu ilanlara başvuru yapabilir. Sekreterlerin sahip olması gereken genel özellikleri taşıdığını düşünüyorsan, Adana sekreter iş ilanları bayan kategorisine göz atarak sana uygun olan seçenekleri listeleyebilirsin. Daha sonra sana en çok hitap eden ilanı yayınlayan firmaya özgeçmişini göndererek başvurunu tamamlayabilirsin. 

Adana’daki sekreterlik iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Türkiye'nin dört bir yanından iş ilanlarını, iş arayışında olanlarla buluşturan kariyer.net ile aradığın fırsatı bulabilirsin. Çalışmak istediğin pozisyonu ve Adana ilini seçtikten sonra dilersen ilçe veya bölge seçimi de yaparak ilgili ilanları listeleyebilirsin. Tüm bu seçenekler arasından sana uygun özellikleri taşıyan ilanları yayınlayan firmalara ulaşarak, başvurularını yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Adana'da sekreter iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Sekreterlik mesleğini yürüten kişi, çalıştığı kurumdaki iş süreçleriyle ilgili yazışmaları düzenler ve haberleşme sürecinde görev alır. Bu görevi üstlenmek istiyorsan bazı kriterleri karşılaman gerekir. Öncelikle yaptığın işi tam zamanında bitirebilmen için disiplinli çalışma sistemine sahip olman gerekir. Yazışmaların düzenli olarak ilerletilmesini sağlaman ve haberleşmede aktif rol alman sekreterlik mesleğini yapabilmen için oldukça önemlidir. İşverenler, bu kriterlerin yanı sıra diğer detaylara da dikkat eder. Örneğin, bilgisayar kullanma yeteneğinin üst düzey olması sana bu noktada avantaj kazandırır. Sen de bu mesleğe uygun olduğunu düşünüyorsan Adana sekreterlik iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Adana'da sekreter iş ilanlarında iş tanımı nedir?

Adana’da sekreter olarak işe alınan personeller ofis elemanı, yönetici asistan, karşılama personeli gibi unvanlar ile çalışırlar. Sekreterlik mesleği için iş tanımı çalışılan kurumun hizmet verdiği alana ve prensiplerine göre değişkenlik gösterebilir. Sekreterlik pozisyonunda çalışan bir personel; şirket içi, şirket dışı haberleşme sürecinin koordine edilmesi, randevuların, toplantıların, seyahatlerin organize edilmesi, resmi yazışmalarının yapılması, evrak takibinin yapılması, evrakların dosyalanması, evrak akışının sürdürülmesi, yöneticisi tarafından verilen diğer görevleri yerine getirmesi gibi görev ve sorumluluklara sahiptir.

Adana'da sekreter iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Adana’da sekreterlik iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve kendin için uygun olan ilanları inceleyebilirsin. Sayfa üzerinde yer alan filtreleri kullanarak iş arama sürecini daha pratik hale getirebilirsiniz. Pozisyon, departman ya da şehir gibi filtreler sayesinde kendi mesleğine ve bulunduğun çevreye uygun işi kolaylıklar bulabilirsin. İş ilanlarına başvurmadan önce ilan detaylarını inceleyerek kendine en uygun iş ilanlarını seçebilirsin.

Adana sekreter iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Adana’da sekreterlik iş ilanlarına meslek lisesi mezunları, Büro Yönetimi mezunları veya lise mezunu olup belirli bir iş tecrübesi olan adaylar başvuruda bulunabilir. MS Office uygulamalarında, özellikle Excel kullanımında yetkin adaylar bu ilanlar için tercih edilir. Yönetici asistanlığı, insan kaynakları, finans ve muhasebe konusunda en az 3 yıl tecrübesi bulunan adaylar da sekreterlik ilanlarına başvuruda bulunabilirler. Sen de bu yetkinliklere sahipsen Kariyer.net üzerinden iş ilanlarını inceleyip başvuruda bulunabilirsin.

notifications İş Alarmı kur