keyboard_arrow_down
53

Ağır Vasıta Şoförü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ağır Vasıta Şoförü cancel
Erçal Fındık Otomotiv San. ve Tic. A.Ş
Ağır Vasıta Şoförü
Erçal Fındık Otomotiv San. ve Tic. A.Ş
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Gizli Firma
Ağır Vasıta Şoförü Src 5 Belgeli
Gizli Firma
Van İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün
Çorum Şeker Fabrikası A.Ş.
Tır Şoförü
Çorum Şeker Fabrikası A.Ş.
Çorum İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Arkas Lojistik
Tır Şoförü / İskenderun
Arkas Lojistik
Hatay İş Yerinde
Tam zamanlı
20 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ağır Vasıta Şoförü İş İlanları

Bir ağır vasıta şoförü; tır, kamyon veya çekici gibi büyük araçlarla güvenli yük taşımacılığı yapan kişidir. Standart boyutlardaki kamyon, tır ve çekicilerden çok daha büyük ve uzun bir boyutta olan ağır vasıtalar, kullanması oldukça zor araçlardır. Genellikle nakliyecilik ve lojistik firmaları ağır vasıta şöför arayanlar grubunda yer alır. Kimi zaman yurt içinde taşıma yapan ağır vasıta şoförleri, kimi zaman da yurt dışında bulunan farklı ülkelere güvenli taşımacılık yaparlar. Değişken şartları bulunan ağır vasıta şoför ilanları, bazı şartları kesin olarak talep eder. CE sınıfı ehliyet, değişmeyen şartlar arasında yer alır. Günlük olarak kullanılan araçlardan oldukça farklı olan bu ağır vasıta araçlarını kullanmak için tecrübe ve bilgi oldukça önemlidir.

Ağır Vasıta Şoförü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ağır vasıta şoförü iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken çeşitli detay bulunur. Bu sebeple iş ilanları dikkatli bir şekilde incelenmeli ve iş ilanında sunulan şartların kişiye uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Kişiler, kendi yetkinliklerine ve varsa tecrübelerine uygun özellikteki ağır vasıta şoförü iş ilanlarına başvurmalıdır. Başvurulacak olan iş ilanlarında belirtilen şartlara göre şoförün römork veya çekici gibi farklı araçları da kullanabilmesi gerekebilir. İş ilanlarının çeşitli firmalar tarafından yayınlanması sebebiyle belirtilen şartlar da değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple güncel ağır vasıta iş ilanları detaylarının detaylı bir şekilde incelenmesi ve adayın kendisi için en uygun özellikteki iş ilanına başvurması, işe alınma ihtimalini olumlu yönde etkiler. Öte yandan Avrupa Yakası ağır vasıta şoför iş ilanları gibi çeşitli lojistik firmalarını bünyesinde barındıran bölgelerde yurt dışına sevkiyat ihtimali de bulunabilir. Bu sebeple ağır vasıta şoför ilanlarında belirtilen seyahat edebilme şartına dikkat edilmesi gerekir.

Ağır Vasıta Şoförü Ne İş Yapar?

Şehir içi veya şehir dışı güzergahlarda kamyon veya tırları kullanan kişiler, ağır vasıta şoförü olarak adlandırılır. Karayolunu kullanarak çeşitli yükleri bir yerden başka bir yere götürmek ve araç güvenliğini sağlamak da ağır vasıta şoförünün iş tanımı arasında yer alır. Ek olarak ağır vasıta şoförlerinin bazı durumlarda çekici veya römork gibi araçları da kullanmaları gerekebilir. İş yerinin taleplerine göre yurt içi veya yurt dışı sevkiyatlarda da çalışabilen ağır vasıta şoförleri, genellikle uzun saatler araç kullanmaktadır. Bu sebeple uzun saatler boyunca dikkatli ve güvenli bir şekilde araç kullanmaları oldukça önemlidir. Ağır vasıta şoförleri tüm bu durumları göz önünde bulundurarak görevini yerine getirmekten sorumludur. Genel olarak ağır vasıta şoförü iş ilanları sayfasında yayınlanan çeşitli iş ilanları ile karşılaşmak mümkündür.

Ağır Vasıta Şoförü Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekli?

Ağır vasıta şoförlerinin sahip olması gereken birkaç zorunlu belge bulunur. Yurt içi ve yurt dışı farketmeksizin CE ehliyeti, tüm ilanlarda belirtilen ve iş başvurusunda bulunan kişi için zorunlu olan bir belgedir. Anadolu Yakası ağır vasıta şoför iş ilanları  Kariyer.net sayfasında yer alan iş ilanlarını içerir. Oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olan İstanbul’da birçok lojistik firması yer alır. Bu sayede çalışmak isteyen kişinin yanıcı madde taşıma gibi özel sertifikaları var ise bu şehirlerdeki gelişmiş firmalar tarafından dikkate alınan belgeler sayesinde işe alım şansları yükselir. 

Ağır Vasıta Şoförü İş İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Ağır vasıta şoför iş ilanları Antalya gibi büyük şehirlerde oldukça fazla yayınlanır. Bu sayede bu şehirlerde bulunan ve sevkiyat işi yapmak isteyen kişiler, Kariyer.net sitesini ziyaret ederek kendi bilgilerine ve tecrübelerine uygun ağır vasıta şoförü iş ilanlarına kolaylık başvuru yapabilir. İşveren firmanın sunduğu koşullara uygun özelliklere sahip olmak, işe alım şansını önemli yönde etkiler. 

Ağır Vasıta Şoförü Ne Kadar Maaş Alır?

Ağır vasıta şoförünün yıllar içerisinde kazandığı tecrübeye bağlı olarak aylık kazandığı maaş miktarı da değişir. Öte yandan yurt dışına sevkiyat yapan büyük firmalarda çalışan kişiler daha yüksek maaşlara sahip olabilir. Ağır vasıta şoförünün ek sertifikalara sahip olması da önemlidir. Örneğin; yanık madde taşıma sertifikası veya yabancı dil sertifikası da aylık kazancın yükselmesine yardımcı olur. 

Ağır Vasıta Şoförü Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Ağır vasıta şoförü arayan firmalar, iş arayan kişilere değişken şartlar sunar. Firmanın sahip olduğu lojistik imkanlara ve ürünlerin çeşitliliğine göre çalışma şartları değişiklik gösterebilir. Bu sebeple ağır vasıta şoförü olabilmek için öncelikle EC sınıfı bir ehliyete sahip olunmalıdır. Ardından araç kullanma becerileri de geliştirilerek ağır vasıta şoför ilanlarına başvurabilir. 

Ağır Vasıta Şoförü Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Ağır vasıta şoförlerinin uzun süre araç kullanmaları gerektiği için sabırlı ve soğukkanlı olmaları oldukça önemlidir. Öte yandan ağır vasıta şoförlerinin ADR adı verilen yanıcı madde taşıma sertifikasına sahip olması da işe alım sürecinde firmalar tarafından tercih edilmesini sağlayabilir. Ağır vasıta şoför adayının sahip olması gereken bir diğer özellik ise takım çalışmasına yatkın olmasıdır. Genellikle uzun saatler boyunca süren yolculuklarda yedek şoförlerle birlikte çalışması gerekebilir. Bu sebeple çalışma arkadaşı ile iletişim kurabilmesi ve iş bölümünü sağlayabilmesi aranan özellikler arasında yer alır. Bu gibi yeteneklere sahip olan kişiler, iş ilanlarının detaylarını inceleyerek kendilerine uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Ağır Vasıta Şoförü iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Ağır Vasıta Şoförü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Ağır Vasıta Şoförü iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Ağır Vasıta Şoförü iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Ağır Vasıta Şoförü pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Ağır Vasıta Şoförü iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Ağır Vasıta Şoförü iş ilanlarına erişebilirsin.

Ağır Vasıta Şoförü iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Ağır Vasıta Şoförü için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur