Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
425

Ambalaj İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ambalaj cancel
Uzel Plastik Sanayi ve Tic. A.Ş.
Canias ERP Uzmanı
Uzel Plastik Sanayi ve Tic. A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
YENİ ANADOLU AMB.TEM.GIDA İNŞ.TUR.TİC.LTD.ŞTİ.
İhracat Satış Uzmanı
YENİ ANADOLU AMB.TEM.GIDA İNŞ.TUR.TİC.LTD.ŞTİ.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

KRCPACK AMBALAJ A.Ş.
Muhasebe Uzmanı
KRCPACK AMBALAJ A.Ş.
Samsun İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Sentez Grup Ambalaj San ve Tic A.Ş
Üretim Planlama Mühendisi
Sentez Grup Ambalaj San ve Tic A.Ş
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ambalaj Sektörü İş İlanları

Türkiye’de ambalaj sektörü hızla gelişen ve büyüyen iş kollarından bir tanesidir. Hızlı şehirleşme, nüfusun artış oranı, tüketimin artması, perakende alışverişe ilginin çoğalması ve hazır tüketim ürünlerine olan talebin artması gibi faktörler sektörün hızlı gelişmesindeki başlıca kriterlerinden bazılarıdır. Türkiye’de ambalaj malzemesi imal eden pek çok firma vardır. Bu firmaların büyük bir kısmı orta ve küçük çaplı işletmeler olarak öne çıkar. Eğer bu sektörde çalışmak ve kariyerinde ilerlemek istiyorsan ilgili iş ilanlarını inceleyebilirsin. Ambalaj sektörü iş ilanları İstanbul, Ankara, Konya, Bursa, Kocaeli, Adana, Kayseri gibi şehirler başta olmak üzere pek çok farklı bölge için yayınlanır. Ambalaj sektörüne ilişkin iş ilanları incelendiği zaman sektörde faaliyet gösteren firmalar arasında; plastik, kağıt, katon, metal, cam ve ahşap ambalaj alanında üretim yapan şirketler karşına çıkar.

Ambalaj Sektöründe Ne İş Yapılır?

Ambalaj sektörünün iş tanımlarının başında, üretimdeki tüm süreçlerin faaliyetleri sırasında gerekli kontrolleri sağlamak, ürünlerin kalitesini ve zamanında üretimini gerçekleştirmek yer alır. İstenilen sorumlulukları yerine getirmek çalışan ve işveren arasında güveni sağlar. Endüstri ürünleri tasarımcı iş ilanları da bu sektörde bulunur. Ambalaj ve endüstri ürünleri tasarımcısının görevleri arasında; müşterilerden gelen briefleri değerlendirmek, müşteri ihtiyaçlarını ve üretim-saha koşullarını gözeterek yenilikçi ürün tasarımları hazırlamak bulunur. Ambalaj sektörü eleman ilanları iş pozisyonları arasında;

 • Üretimin tüm süreçlerini ve faaliyetlerini takip eden üretim uzmanı,
 • İhtiyaçlar çerçevesinde rekabetçi ve yenilikçi ürün tasarımları hazırlayan endüstri ürünleri uzmanı,
 • Üretim elemanı,
 • İthalat uzmanı,
 • Ambalaj satın alma uzmanı,
 • Kalite kontrol uzmanı bulunur.

Ambalaj Sektör İş İlanlarına Başvuru Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ambalaj sektörü ilanlarına başvuruda bulunurken önem vermen gereken yerler vardır. Başvuruda bulunmak istediğin şirketin, çalışanlarından için talep ettiği nitelikler ve iş tecrübesi detaylı bir şekilde incelenmelidir. Başvuruda bulunacak kişi; gerekli eğitim düzeyine, iş bilgisine ve istenilen belgelere sahip olmalıdır. Şirketlerin kriterlerinde istenilen eğitim düzeyi pozisyonlara göre farklılık gösterebilir. Firmaların aradığı bir diğer nitelik ise yabancı dil seviyesidir. Ancak bazı şirketler ileri seviye yabancı dil isterken bazıları buna gerek duymaz. Asıl dikkat edilmesi gereken husus, iş ilanına başvurmadan önce, bu işi yapabileceğine ve iş için gereken sorumlulukları alıp alamayacağına karar vermektir. İş ilanlarını incelerken, ulaşım imkânlarına, işe uygunluğuna ve işe kabul edildiği takdirde içinde bulunacağın çalıştığı ortamına da dikkat edebilirsin.

Ambalaj Sektöründe Çalışmak için Hangi Eğitim ve Donanımlara Sahip Olmak Gerekir?

Ambalaj sektörü iş ilanları bugün yayınlananlara göre adayların sahip olması gereken bazı donanımlar bulunur. Ambalaj sektöründeki iş ilanı kriterlerinde üniversite mezunu olma kriteri aranır. Sektörde en az 2 yıl tecrübe kazanmış, analitik düşünme ve problem çözme kapasitesi gelişmiş bireyler istenir. Tam zamanlı çalışma sayesinde işe ve iş ortamına hızlı bir şekilde adapte olabilirsin .Bazı ambalaj sektörü iş ilanları Ankara ilinde ikamet eden veya edebilecek çalışanlar arar. İş disiplinine ve sorumluluk bilincine sahip olmak da gereken en önemli özelliklerdendir. İşin sorumluluğunu üstlenmek ve işi başarılı bir şekilde bitirmek, kişisel gelişime katkı sağlayacağı gibi özgeçmişine de büyük katkı sağlar. Aynı zamanda firmaların istedikleri bazı donanımlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Pozisyona göre değişiklik gösterse de iyi derecede İngilizce bilmek,
 • Müşteri ilişkilerinde iyi olmak,
 • İletişim becerileri gelişmiş olmak,
 • Ehliyet sahibi olmak,
 • Farklı şehirlere seyahat engelinin bulunmaması,
 • Takım çalışmasına yatkın olmak,
 • Bazı 3 boyutlu tasarım ve grafik programlarını kullanmak.

Ambalaj sektörüyle alakalı iş ilanlarına bakıldığı zaman Cinema4D, Photoshop, Illustrator, Autocad, Microsoft Office gibi bazı programların hızlı ve etkili kullanılmasının  istendiği görülür. Bundan dolayı başvuruda bulunmadan önce bu tarz kriterlere sahip olup olmadığına dikkat etmen gerekir. Bu alanlarda kendini geliştirmen, diğer başvuru yapan adayların önüne geçmek adına avantaj sağlar.

Ambalaj sektörü ilanlarında aranılan kriterler nelerdir?

Ambalaj sektörü eleman arayanlar arasında pek çok farklı firma yer alır. Bu firmaların adaylardan istedikleri belli başlı kriterler mevcuttur. Ancak firmadan firmaya ve pozisyondan pozisyona bu kriterler değişiklik gösterir. İlk olarak üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olman ve kendini geliştirmeye, her daim yeniliklere açık olman beklenir. Öte yandan; özgüveni yüksek olan kişiler de avantajlı konuma geçebilir. Ayrıca plastik, ahşap, metal malzemelerin üretimi, pazarlaması ve dağıtımı hakkında bilgi sahibi olman da seni öne çıkaran kriterlerdendir.

Ambalaj sektör iş ilanlarına nereden ulaşılır?

Güncel ambalaj sektörü iş ilanlarına bakmak için kariyer.net’ten farklı birçok iş ilanını inceleyebilirsin. Böylece ulaşabileceğin ilanlar arasından seçeneklerini en doğru şekilde değerlendirmen mümkün olur. Kriterlerini sağladığın iş ilanlarına CV’ni göndererek başvuru yapabilirsin. Şirketler güncel özgeçmişini inceledikten sonra sana dönüş sağlar. Sende iş arıyorsan ilgili ilanları araştırarak başvurunu hemen yapabilirsin.

Ambalaj sektöründe çalışacak kişiler için yayınlanan ilanlar nelerdir?

Ambalaj sektörü iş ilanları arasında Ankara’da üretim uzmanı, İstanbul’da endüstri ürünleri tasarımcısı veya Kocaeli’de plastik üretim elemanı gibi seçeneklere rastlaman mümkündür. Görüldüğü gibi her şehirde ambalaj sektörü için farklı pozisyonlarda, departmanlarda ve firmalarda iş imkânları bulunur. Kariyer.net’te yayınlanan bu güncel ilanlara kolaylıkla ulaşabilirsin. Tercih ettiğin şehirler için istediğin alandaki bütün iş ilanlarını listeleyebilir, dilediklerine göz atarak başvuruda bulunabilirsin.

Ambalaj sektörü iş ilanlarında farklı şehir seçenekleri bulunur mu?

Kariyer.net’te ambalaj sektörü iş ilanları yeni yayınlananlarda görüleceği gibi ilanlarda birçok farklı şehir seçeneği bulunur. Bu şehirler arasında; İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa ve İzmir gibi seçenekler yer alır. Ambalaj sektörü ilanlarında, İstanbul özelinde endüstri ürünler tasarımcısı veya gıda sorumlusu gibi alanlarda çalışan aranır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ambalaj sektöründe hangi pozisyonlarda istihdam sağlanır?

Ambalaj sektöründe hizmet veren firmalar çeşitli departmanlarda birçok pozisyonda iş ilanları yayınlar. Elektrik elektronik teknikeri, üretim personeli, muhasebe elemanı, kalite kontrol uzmanı, üretim personeli, üretim operatörü, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, ihracat pazarlama uzmanı, cnc freze operatörü, üretim elemanı, kalite kontrol sorumlusu, insan kaynakları sorumlusu, elektrik bakım teknisyeni, yönetim asistanı, saha yöneticisi ve satış destek elemanı bu sektörde istihdam edilen pozisyonlardan sadece bazılarıdır.

Ambalaj sektörü iş ilanlarına başvurmak için hangi koşulları sağlamak gerekir?

Ambalaj sektörü iş ilanlarına başvurmak için gereken koşullar, başvurulan firmanın ihtiyaçlarına ve başvurulan pozisyonun kriterlerine göre değişkenlik gösterebilir. Her işletme kendi bünyesinde çalıştırmak üzere işçi alımı yapar. Aldığı bu işçileri vasıflı ya da vasıfsız olarak seçer. Vasıflı elemanların, ilgili alanda belli bir eğitim görmeleri veya mesleki yeterliliği gösteren bir belgeye sahip olmaları istenir. Her işveren, bünyesinde çalışacak adayların sorumluluk sahibi olmasını, ekiple birlikte titiz bir şekilde çalışabilmesini ve kaliteli iş çıkarabilmesini ister. Aynı zamanda başvurulan pozisyona göre yayınlanan iş tanımına uygun olarak çalışılması da aranan bir diğer koşuldur.

Ambalaj iş ilanlarının en yoğun olduğu sektörler hangileridir?

Ambalaj her sektörde kullanılır çünkü ürünlerin taşınması ve muhafaza edilmesi noktasında kritik rol oynar. Bu ambalajlar, türlerine göre farklı fabrikalarda üretilir. Kâğıt için ayrı, plastik, ahşap ve cam için ayrı fabrikalar mevcuttur. Farklı sektörlerde açılan ambalaj iş ilanlarının en yoğun olduğu sektör; yeme içme sektörü, gıda sektörü ve tekstil sektörüdür. Üretim/endüstriyel ürünler sektörü de ambalaj alanında iş ilanlarının sıklıkla yayınlandığı sektörlerdendir.

Ambalaj iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Ambalaj sektöründeki iş ilanlarına kariyer.net üzerinden detaylı bir özgeçmiş oluşturarak başvurabilirsin. Kendi eğitim seviyene ve çalışmak istediğin pozisyona göre arama yapabileceğin gibi çalışmak istediğin veya ikamet ettiğin şehre ve ilçeye göre de arama yapabilirsin. Bu noktada çıkan iş ilanlarını inceleyip sana uygun olan ambalaj iş ilanlarına başvurabilirsin.